Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy europejskie

Blacksad - komiks genialny

(1/60) > >>

krytyk:
Jestem właśnie po lekturze "Blacksada - W śnieżnej bieli". Jak dla mnie to super komiks jest. Czarny kryminał w klasycznej postaci, choć w zwierzecym przebraniu. Wspaniały rysunek. Ciekawy scenariusz, choć motywy tego gatunku są powszechnie znane, ale mimo to całość "paluszki lizać". Trzyma poziom cześci pierwszej "Pośród cieni" która mnie powaliła na kolana. Potem meki tak (BARDZO!) długiego czekania i wreszcie. Zwykle jak sie na cos bardzo czeka i ma sie wielkie oczekiwania (a ja po pierwszej części takie miałem) to nastepuje (niestety) mniejszy lub wiekszy zawód. Ale o dziwo nie tym razem. Motyw rasistowski, nakłada sie na kryminalny, dość ciekawe to wszystko. Do tego porwanie i tłumek postaci o nie podejżanych. Sympatyczny dzienikarz i jego zabawne wyznanie kończące album.  Ogólnie: daj nam Boze jeszcze choć kilka cześci/albumów tej serii na takim poziomie. A co wy myślicie o "Blacksadzie"?

wilk:

--- Cytat: "krytyk" ---A co wy myślicie o "Blacksadzie"?
--- Koniec cytatu ---

Dobry komiks, tylko niestety ciut ograne pomysly. No i swietne rysunki.

Chcialem wybrac trzecia opcje ale jednak sie wstrzymuje. "Super" to za duzo dla tych komiksow. Oczywiscie w moich oczach.

nori:
mi obydwa albumy BARDZo przypadly do gusty, jedynka jakby nieco wiecej, ale tylko ciut. Fakt pomysly moze i ograne ale sposob przedstawienia nadrabia to w dosc znacznej mierze. No i te cudowne okladki....

Switch:
Ja miałem to szczęście, że oba komiksy nabyłem w jednym dniu. "Pośród cieni" spodobało mi się troszkę bardziej ze względu na wartką akcję i scenariusz troche bardziej kryminalny niż w next tomie... .

sqty:
Rysownik pracuje u Disneya i wbrew pozorom to mu jedynie pomaga.Świetne rysunki.Scenariusz wykorzystuje ograne pomysły w atrakcyjny i filmowy sposób.Własnie ta wyraźna "filmowość" Blacksada jest dla mnie jego największym atutem.No i scenariusz dla dorosłych,co w 1 części nie było jeszcze aż tak oczywiste.Świetny komiks.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej