trawa

Autor Wątek: Blacksad - komiks genialny  (Przeczytany 134067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Blacksad - komiks genialny
« dnia: Kwiecień 05, 2004, 03:50:06 pm »
Jestem właśnie po lekturze "Blacksada - W śnieżnej bieli". Jak dla mnie to super komiks jest. Czarny kryminał w klasycznej postaci, choć w zwierzecym przebraniu. Wspaniały rysunek. Ciekawy scenariusz, choć motywy tego gatunku są powszechnie znane, ale mimo to całość "paluszki lizać". Trzyma poziom cześci pierwszej "Pośród cieni" która mnie powaliła na kolana. Potem meki tak (BARDZO!) długiego czekania i wreszcie. Zwykle jak sie na cos bardzo czeka i ma sie wielkie oczekiwania (a ja po pierwszej części takie miałem) to nastepuje (niestety) mniejszy lub wiekszy zawód. Ale o dziwo nie tym razem. Motyw rasistowski, nakłada sie na kryminalny, dość ciekawe to wszystko. Do tego porwanie i tłumek postaci o nie podejżanych. Sympatyczny dzienikarz i jego zabawne wyznanie kończące album.  Ogólnie: daj nam Boze jeszcze choć kilka cześci/albumów tej serii na takim poziomie. A co wy myślicie o "Blacksadzie"?

Offline wilk

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2004, 05:04:55 pm »
Cytat: "krytyk"
A co wy myślicie o "Blacksadzie"?

Dobry komiks, tylko niestety ciut ograne pomysly. No i swietne rysunki.

Chcialem wybrac trzecia opcje ale jednak sie wstrzymuje. "Super" to za duzo dla tych komiksow. Oczywiscie w moich oczach.

Offline nori

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2004, 06:45:40 pm »
mi obydwa albumy BARDZo przypadly do gusty, jedynka jakby nieco wiecej, ale tylko ciut. Fakt pomysly moze i ograne ale sposob przedstawienia nadrabia to w dosc znacznej mierze. No i te cudowne okladki....
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Switch

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2004, 07:18:38 am »
Ja miałem to szczęście, że oba komiksy nabyłem w jednym dniu. "Pośród cieni" spodobało mi się troszkę bardziej ze względu na wartką akcję i scenariusz troche bardziej kryminalny niż w next tomie... .
img]http://www.switchu.republika.pl/banner.jpg[/img]
Internetowy Zin Komiksowy
:arrow: www.final.ir.pl

Offline sqty

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2004, 10:21:55 am »
Rysownik pracuje u Disneya i wbrew pozorom to mu jedynie pomaga.Świetne rysunki.Scenariusz wykorzystuje ograne pomysły w atrakcyjny i filmowy sposób.Własnie ta wyraźna "filmowość" Blacksada jest dla mnie jego największym atutem.No i scenariusz dla dorosłych,co w 1 części nie było jeszcze aż tak oczywiste.Świetny komiks.
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline Kurczaczek

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2004, 09:14:45 am »
Dwójka lepsza... jakas taka powazniejsza i mniej oklepana scenariuszowo.


BTW. strasznie podobalo mi sie wykorzystanie ilustracji z wewnetrznej strony tylnej okladki :D Na ogol takie rzeczy nie maja nic wspolnwgo z komiksem, a tu taki dynks :D. Pisze o tym, bo moze ktos nie zauwazyl- ja przy pierwszym czytaniu nie zauwazylem, dopiero ogladajac sobie go na nastepny dzien.
...

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2004, 10:46:53 am »
a w jakich komach są nieoklepane scenariusze?
ok to prowokacja, przyznaje;)

Blacksad ujął mnie KLIMATEM. Atmosfera stworzona za pomocą genialnych rysunków rekompensuje całkowicie niedociągnięcia scenariusza. Pomimo, że fabuła nie jest zbyt zaskakująca, to warto kupić Blacka właśnie ze względu na stroną graficzną.

Za parę lat nie będzie zongiem nazwać Blacksada komixem kultowym...

I pytanie: gdzie można kupić taniej (u mnie jest po 32 zeta, a w tej cenie to ja xiążki kupuję) 2 część ?

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2004, 12:19:48 am »
no i tyle mi odpowiedzieli.. :cry:

hmm.. panowie wydawcy -powtarzam po raz drugi : z tą ceną to pogięło was zdrowo!

Lepiej równajcie do uni w jakości a nie cenie, bo za chwilę znowu będzie wyprzedaz komów za pół ceny z powodu bankructwa, a drogie tytuły będą kupowały snoby żeby sobie urządzić "cenną" biblioteczkę nad kominkiem :wall:

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline Kurczaczek

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2004, 10:22:47 am »
1) BlackSada nie kupisz raczej ponizej 30 zł, ale zawsze mozesz poszukac na Allegro, albo wystawic ogloszenie na WAKu (ale uwazaj- tam czasem robia w ciula)
2) Jakosc wydania BlackSada 2 jest adekwatna do ceny.
3) Jezeli mozesz dac za ksiazke 30 zł, a za komiks nie, no to kup ksiazke- nie kazdy musi miec BlackSada i nie kazdy musi kolekcjonowac komiksy, zwlaszcza jezeli wciaz uwaza komiks za uposledzona forme literatury.
4) Drogie wydania sa skierowane nie tyle do snobow, ale do mylosnikow komiksu- wiele osob z tego forum ma Blacksada i watpie, zeby ktos trzymal go nad kominkiem... :P
...

Offline sqty

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2004, 10:45:19 am »
też nie kumam czemu taki fajny i dobrze wydany  komiks jak Blacksad miałby być  tańszy od przeciętnej książki?


...................... inna sprawa,że te ceny i książek i komiksów(no i płyt z muzyką ) są wogóle za wysokie
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline Corum

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2004, 11:06:50 am »
Cytat: "Kurczaczek"
1) BlackSada nie kupisz raczej ponizej 30 zł

kupilem Blacksada #1 w Gdanskiej Muzie za 19.90.

I owszem, trzymam go na polce obok 'Westerna' i innych twardookladkowych komiksow (np Thorgal #1 i #2 z Korony :) ) - snobem nie jestem  :)

Offline Kurczaczek

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2004, 01:59:43 pm »
Cytat: "Corum"
Cytat: "Kurczaczek"
1) BlackSada nie kupisz raczej ponizej 30 zł

kupilem Blacksada #1 w Gdanskiej Muzie za 19.90.


Chodzilo mi o Blacksada 2
...

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2004, 04:22:51 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
2) Jakosc wydania BlackSada 2 jest adekwatna do ceny.
hmm.. z Twojego nicka wnoszę żeś jeszcze młodziutki, zatem kasę na komiksy dostajesz od taty. Nie obraź się (serio) ale jak będziesz dużym kurczakiem to zobaczysz co to problem z kasą. We Francji czy Niemczech ludzie nie patrzą na cenę tylko na jakość, u nas niestety cena gra sporą rolę.
Poza tym co to znaczy że 30 zyli jest adekwatne?- Przecież gdybyś był milionerem to i 100 zyli dałbyś za coś zo lubisz. Popytaj komixiarzy -oni chcieli by kupić dużo więcej niż mogą, bo nasze zarobki nie są unijne a ceny niestety zaczynają być.
Cytat: "Kurczaczek"
3) Jezeli mozesz dac za ksiazke 30 zł, a za komiks nie, no to kup ksiazke- nie kazdy musi miec BlackSada i nie kazdy musi kolekcjonowac komiksy, zwlaszcza jezeli wciaz uwaza komiks za uposledzona forme literatury.
Nie mówiłem nigdy że kmx jest upośledzony, wręcz przeciwnie, ale wiedz że są także ludzie czytający książki, a te są jednak większą formą literacką, z tej przyczyny pierwsze obcowanie z nimi trwa dłużej niż z komami, nie tylko z tej przyczyny bywają droższe. Idiotyczne jest stwierdzenie że albo ktoś czyta jedno albo drugie, albo kupuje cd z muzą, albo chodzi do teatru. To wszystko jest dla ludzi, ale niestety w Polsce nie starcza na to wszystko kasy.
Inne komiksy wydane podobnie nie są dużo droższe.
Cytat: "Kurczaczek"
4) Drogie wydania sa skierowane nie tyle do snobow, ale do mylosnikow komiksu- wiele osob z tego forum ma Blacksada i watpie, zeby ktos trzymal go nad kominkiem...  :P

jestem miłośnikiem komiksu, ale czytam też wiele książek, często chodzę do teatru, koncertami i kinem też nie gardzę. Jako mody (hehe) człowiek wiem co to dobry pub. Nie wmawiaj mi że Tobie na wszystko starcza kasy, bo pomyślę że jesteś od Micha lub Rybina;)

A w temacie kominka była ironia...

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline freshmaker

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2004, 05:34:33 pm »
blacksad 2 ma 56 stron, format wiekszy od A4 i jest wydany na grubym, lakierowanym papierze. czy widziales jakis komiks wydany w Polsce o podobnej jakosci i nizszej cenie?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Anonymous

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2004, 06:01:23 pm »
Cytat: "Tomk_eR"
Cytat: "Kurczaczek"
2) Jakosc wydania BlackSada 2 jest adekwatna do ceny.
hmm.. z Twojego nicka wnoszę żeś jeszcze młodziutki, zatem kasę na komiksy dostajesz od taty. Nie obraź się (serio) ale jak będziesz dużym kurczakiem to zobaczysz co to problem z kasą. We Francji czy Niemczech ludzie nie patrzą na cenę tylko na jakość, u nas niestety cena gra sporą rolę.


jest taki topic - wiek komiksiarzy, sprawdź sobie wiek, kurczaka i innych, może cię olśni

Cytat: "Tomk_eR"
Poza tym co to znaczy że 30 zyli jest adekwatne?- Przecież gdybyś był milionerem to i 100 zyli dałbyś za coś zo lubisz. Popytaj komixiarzy -oni chcieli by kupić dużo więcej niż mogą, bo nasze zarobki nie są unijne a ceny niestety zaczynają być....


30 zyla jest adekwatne, bo ludzie są w stanie dać za ten komiks 30 zyła (ja dałem tyle ile na okladce i nie chce się mi podchodzić do półki i sprawdzać). jakby nie byli, to i cena by spadła, co swoją drogą już się stało - bo przechodząc w jakimś supermarkecie widziałem ten komiks za 19 zł. prosta zasada ekonomii - podaż i popyt.

Cytat: "Tomk_eR"
jestem miłośnikiem komiksu, ale czytam też wiele książek, często chodzę do teatru, koncertami i kinem też nie gardzę. Jako mody (hehe) człowiek wiem co to dobry pub. Nie wmawiaj mi że Tobie na wszystko starcza kasy, bo pomyślę że jesteś od Micha lub Rybina;)


chyba za dużo prawdziwych komiksiarzy nie znasz, a gwarantuję ci, że na tym forum jest wielu takich co ładują w komiksy więcej niż 200 zł miesiecznie, a są i tacy którzy osiągają wyniki kilka razy większe (ja też, ale ile to zazdrośnikom twego typu mówić nie będę). poza tym wydają również pieniądze na inne rzeczy - na rodzinę, kino, teatr i życie po prostu. jak czlowiek umie gospodarować to na wszystko mu starczy kasy, a jak jest zachłanny i ma nienasycone żądze to niestety na nic mu nie starcza i wciąż narzeka.

 

anything