trawa

Autor Wątek: Lakiery  (Przeczytany 4026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Neo

Lakiery
« dnia: Kwiecień 05, 2004, 10:07:30 am »
Zakładam ten temat, ponieważ nie wiem jaki lakier nadaje się najlepiej do figurek.Prosz o radę.
img][/img]

Offline Tufzog

Lakiery
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2004, 11:56:27 am »
Witaj,

Jesli chodzi o rodzaj lakieru to:

Najbardziej trwalym lakierem jest blyszczacy ale wtedy figurki swieca sie jak na festynie.  :lol:

Dlatego najlepiej pozniej pomalowac figurke lakierem matowym. Trzeba to jednak robic bardzo dokladnie aby pokryc cala poprzednia warstwe.

Zawsze mozna uzyc samego matowego i miec problem z glowy. :)

Mozna tez uzywac lakieru polmatowego ktory najlepiej nadaje sie na malowanie skory. Ale to juz zalezy od Ciebie co wolisz.

Jesli chodzi o sposob nakladania:

Moim zdaniem najlepiej nakladac go pedzelkiem ale sa tez zwolennicy spray'u. Tu juz musisz sam wypobowac co Ci bardziej pasuje.

Jesli chodzi o firme to:

Moim zdaniem najlepszy jest matowy lakier firmy Testors (buteleczka z brazowym plynem  :D ) dostepny w sklepach modelarskich.

Testowalem tez Humbrola i jest calkiem niezly (do wyboru trzy rodzaje mat, polmat i blyszczacy)

Pozdrawiam
Tufzog
dzie dwóch się kłóci tam Mitril korzysta

Gdzie diabeł nie może tam Mitril'a pośle

Offline Neo

Lakiery
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2004, 12:19:57 pm »
Mam jakiegoś Humbrolai niby pisze na nim matt a sie błyszczy.
img][/img]

Offline drachenfeles

Lakiery
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2004, 12:23:00 pm »
a po co ci w ogóle lakier do figurek?
jaki by nie był to zawsze się będzie trochę błyszczał, a model choćby niewiem jak realistycznie pomalowany będzie wyglądał nienaturalnie.
Chyba, że malujesz non metalic to i tak bez różnicy, bo będziesz miał pstrokatą figurkę.

Offline Gaweł

Lakiery
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2004, 12:39:52 pm »
Z humbrolem to jest chyba tak że jeżeli nie wymieszasz to jest błyszczący, na dole tam jest taka warstwa czegoś białego i powinno się to rozmieszać i wtedy powinno być matowe. Sam stosuję :D
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Offline xioze

Lakiery
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2004, 12:47:42 pm »
Cytat: "Neo"
Mam jakiegoś Humbrolai niby pisze na nim matt a sie błyszczy.



Bardzo dokładnie mieszaj będzie matt(długo!!!)

Offline Tufzog

Lakiery
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2004, 01:04:48 pm »
Cytat: "drachenfeles"
a po co ci w ogóle lakier do figurek?
jaki by nie był to zawsze się będzie trochę błyszczał, a model choćby niewiem jak realistycznie pomalowany będzie wyglądał nienaturalnie.
Chyba, że malujesz non metalic to i tak bez różnicy, bo będziesz miał pstrokatą figurkę.


Jesli ktos ma ochote na malowanie tych samych figurek po kilka razy po przebytych pojedynkach to moze nie uzywac lakieru.  :?

Jakby nie patrzec nie ma mozliwosci aby podczas gry figurka sie nie obila lub otarla o cokolwiek.

Polecam przetestowanie lakieru Testors'a. Po tym lakierze nie zdarzylo mi sie aby figurka sie "swiecila". Podstawa jest tylko dobre wymieszanie skladnikow.

Pozdrawiam
Tufzog
dzie dwóch się kłóci tam Mitril korzysta

Gdzie diabeł nie może tam Mitril'a pośle

Offline Maximus

Lakiery
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2004, 01:37:48 pm »
Cytat: "Tufzog"

Jakby nie patrzec nie ma mozliwosci aby podczas gry figurka sie nie obila lub otarla o cokolwiek.


A czym przesuwasz figurki  :?  ?? Silą umysłu  :giggle: . Przy dotykaniu figurek spoconą ręką albo wogóle ręką jest duze prawdopodobieństwo ze farba się zetrze (zwłaszcza przy metalcach) A poza tym zeby rozegrac bitwe musisz jakos przeniesc figurki na miejsce boju - najczesciej w tym momencie figsy się obijają albo niszczą....  :|
hrough the fiery caverns we sail
Virgil at my side my guide and master
Questing through the nine plains of hell
Infernal wisdom shall fill my soul...

Iced Earth

Offline Tufzog

Lakiery
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2004, 02:04:45 pm »
Cytat: "Maximus"
Cytat: "Tufzog"

Jakby nie patrzec nie ma mozliwosci aby podczas gry figurka sie nie obila lub otarla o cokolwiek.


A czym przesuwasz figurki  :?  ?? Silą umysłu  :giggle: . Przy dotykaniu figurek spoconą ręką albo wogóle ręką jest duze prawdopodobieństwo ze farba się zetrze (zwłaszcza przy metalcach) A poza tym zeby rozegrac bitwe musisz jakos przeniesc figurki na miejsce boju - najczesciej w tym momencie figsy się obijają albo niszczą....  :|


Wlasnie do zabezpieczania figurek przed scieraniem z nich farby sluza lakiery. :?
dzie dwóch się kłóci tam Mitril korzysta

Gdzie diabeł nie może tam Mitril'a pośle

Offline Neo

Lakiery
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2004, 03:26:20 pm »
Gaweł miałeś racje jest tam na dnie coś białego. Może teraz będzie naprawdę matowy.
img][/img]

Offline Andryu

Lakiery
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2006, 07:19:53 pm »
Mam jeszcze takie pytanie, mam lakier GW purity seal (dobry?), czy moge nieklasc podkladu, pomalowac figurke a potem dac lakier, czy beda jakies odpryski itd? Czy Podklad moge zastapic pozniejszym lakierowaniem ?
Prosze o szybkie odpowiedzi bo chce zaczac malowac :D

Offline Bachmat

Lakiery
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2006, 07:55:57 pm »
Cytat: "Andryu"
Mam jeszcze takie pytanie, mam lakier GW purity seal (dobry?), czy moge nieklasc podkladu, pomalowac figurke a potem dac lakier, czy beda jakies odpryski itd? Czy Podklad moge zastapic pozniejszym lakierowaniem ?
Prosze o szybkie odpowiedzi bo chce zaczac malowac :D


Zadania lakieru i podkładu są inne. Podkład OBOWIĄZKOWO, lakier opcjonalnie - dużym plusem jest ochrona figurek. Dużym minusem fałszowanie kolorów jakie się uzyskło nieraz czaso- i pracochłonnym malowaniem. Jednak jeśli mają być figsy jedynie do gry - warto polakierować.
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline Andryu

Lakiery
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2006, 11:27:23 am »
To jeszcze jedno pytanko :)
Czy moge zamiast zwyklego podkladu w sprayu uzyc np farby black chaos i pomalowac pedzelkiem? Czy w takim wypadku farba powinna byc troche rozrzedzona woda czy nie?

Z gory dziekuje za wszystkie wskazowki :)

---------------------------------------------
No to co? ktos podpowie ???