trawa

Autor Wątek: NEKROSKOP -pytanie?  (Przeczytany 10828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Angelus

Nekroskop
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 01, 2005, 03:10:58 pm »
Z serią o ,,Nekroskopie" zetknęłam sie bardzo dawno bo w szkole średniej i pochłonęłam ją bez zreszty.Właśnie z powodu zupełnie innego podejścia do tematu wampiryzmu.W zeszłym roku powróciłam do tematu bo ,,Nekroskop" pojawił się w księgarniach.Kupiłam wszystkie 5 częśći i czekam na 6 ale jak na razie bez skutku.Nie rozumiem dlaczego nie wydają kolejnych tomów.To oczekiwanie mnie denerwuje bo są to tomy wczesniej nieznane w Polsce.
Harry Keogh był i pozostanie moim idolem choć stawiam go na równi z Lestatem i Drakulą jako postaciami literackimi.
,,Wampir Lestat" pomimo swej objetości czyta sie wspaniale, jest ciekawą historią z głębia psychologiczną postaci i fascynującym Mariuszem!,,Wywiad z ..." jest w porównianiu z Lestatem nudny i płyciutki.Az dziw, ze zrobili z tego dobry film.Pozostale powieśći Anne Rice juz mnie nie zachwyciły.Załamałam sie ,,Królową potępionych"-filmem tymbardziej!Dla mnie numerem 1 tej autorki pozostanie ,,Wampir Lestat"!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Jimmy

Re: Nekroskop
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2005, 05:49:03 pm »
Cytat: "Angelus"
Z serią o ,,Nekroskopie" zetknęłam sie bardzo dawno bo w szkole średniej i pochłonęłam ją bez zreszty.Właśnie z powodu zupełnie innego podejścia do tematu wampiryzmu.

Innego czyli jakiego? Innego od czego?

Offline Formaldehyd

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2005, 06:58:46 pm »
Mam tą serię jeszcze ze śp. Phantom Pressu. Bardzo srednie czytadlo moim zdaniem.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline śmigło

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2005, 07:14:25 pm »
Cytuj
Innego czyli jakiego? Innego od czego?

no jak to? ze wampiry to pasozyty z innego wymiaru, ktore infekuja ludzkie cialo. brzmi idiotycznie, dlatego taki z tego fajny horror wyszedl lumleyowi. i nie zeby to sie kojarzylo z lovecraftem...
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Jimmy

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2005, 07:30:37 pm »
Cytat: "śmigło"
no jak to? ze wampiry to pasozyty z innego wymiaru, ktore infekuja ludzkie cialo

No i tutaj wychodzi chyba moja nieznajomosc calosci cyklu...
Cytat: "śmigło"
brzmi idiotycznie

Taaa, nawet bardzo :?

Offline śmigło

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 01, 2005, 07:52:37 pm »
i o to chodzi, i o to chodzi - jak mawial taxowkarz z "hydrozagadki".
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Formaldehyd

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 01, 2005, 08:26:12 pm »
Cytat: "śmigło"
brzmi idiotycznie


I takie jest.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline Angelus

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2005, 12:00:27 pm »
Wampiry w ,,Nekroskopie" nie są przedstawione jak w klasyce literackiej czy filmowej jako romantyczne postaci, dystyngowane, piękne, mroczne, śpiące w trumnach i włóczące sie po cmentarzach,które zaledwie ugryzą a juz rodzi sie nowy wampir.Tu mamy cały świat, w krórym rządy sprawują wampirzy lordowie i ladys.Mamy ich hierahie, poddanych, wieżyce, w których mieszkają i tworzą swe koszmarne latające stwory bojowe.Wampiry przybierają różne postaci, są drapieżcami, które zywią sie nie tylko krwią ale glównie ludzkim mięsem(taki przysmak).Są zaborcze i walczą między sobą o terytoria, są biegłe w sztuce wojennej,wzbudzają niepojętą grozę i nikt ich nie traktuje jak zabobon czy legendę ponieważ Wędrowwcy(Cyganie) nie znają świata bez ,,Wampyrów".
Nie tak zresztą łatwo zostać Wampyrem.Trzeba odziedziczyć jajo po swym ,,Ojcu".Łatwo natomiast zostać niewolnikiem-wystarczy jedno ugryzienie.
 ;)
To z grubsza tyle jeśli chodzi o ,,inność" przedstawienia wampirów przez Lumleja.Mogłabym pisać więcej ale moze ktoś sie skusi i przeczyta... ;)

Obecnie zdobyłam tom 6 ,,Bracia krwi"- po raz 1 w Polsce!Cieszę sie jak gwizdek szczególnie, ze ma aż 600 stron!Znów dalam się ponieść historii i przenieść do Swiata za Bramą...A dzieją się rzeczy straszne...Wierzcie mi.

Podobno film ma powstać na motywach ,,Nekroskopa"...Juz sie boję!

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Angelus

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2005, 11:14:27 am »
Przeczytałm 6 tom i skończyli w takim momencie, ze niech ich!
Teraz czekać trzeba na tom 7 i jestem w rozpaczy...
Oby był równie obszerny jak poprzedni. ;)

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Last Viking

  • Gość
NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 25, 2005, 01:31:50 pm »
A ja jestem po I tomie Nekroskopa.
Całkiem przyjemne czytadło.
Autor zebrał wątki typu:  paranormalne zdolności, wampiry, agencje wywiadowcze, spiski, matematyka, metafizka, nekromancja, pasożyty itp. Wymieszał, przyprawił szczyptą emocji i wyszła ciekawa powieść.
Tylko dlaczego mam wrażenie, że to już wszystko było? Czytając Nekroskopa mam wrażenie, że z każdym z tych wątków gdzieś się już spotkałem.  :?

Zobaczymy co będzie w następnych tomach :D

Offline Angelus

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2005, 11:39:19 am »
Cytat: "Last Viking"
A ja jestem po I tomie Nekroskopa.
Całkiem przyjemne czytadło.
Autor zebrał wątki typu:  paranormalne zdolności, wampiry, agencje wywiadowcze, spiski, matematyka, metafizka, nekromancja, pasożyty itp. Wymieszał, przyprawił szczyptą emocji i wyszła ciekawa powieść.
Tylko dlaczego mam wrażenie, że to już wszystko było? Czytając Nekroskopa mam wrażenie, że z każdym z tych wątków gdzieś się już spotkałem.  :?

Zobaczymy co będzie w następnych tomach :D


Masz takie wrazenie bo czytasz to po raz 1 a jest to pozycja juz nie najnowsza bo sprzed kilkunastu lat.W związku z czym kiedyś te motywy były nowe a teraz znasz je juz z innych pozycji, które przeczytałeś zanim poznałeś ,,Nekoskopa".Takie jest moje zdanie na ten temat.

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Jimmy

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 26, 2005, 02:42:44 pm »
Cytat: "Angelus"
kiedyś te motywy były nowe a teraz znasz je juz z innych pozycji

IMO nie motywy byly nowe ale ich wrzucenie do jednego kubla - co mi sie osobiscie wlasnie nie podobalo...

Offline Diabolo

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 02, 2005, 01:39:47 pm »
"Wrzucenie" ich do "jednego kubła" jest bardzo fajnym motywem tej książki. Dlaczegóżby nie miał istnieć taki świat :?:  Dodać jeszcze troche techniki komputerowej, wszczepów oraz magii i byłby fajny świat cyber punkowy. :D  A książke czyta się bardzo przyjemnie i z chęcią odkurzyłbym ją po 11 latach gdybym tylko ją posiadał. :cry:
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!

Offline Angelus

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 03, 2005, 11:41:06 am »
Cytat: "Diabolo"
"Wrzucenie" ich do "jednego kubła" jest bardzo fajnym motywem tej książki. Dlaczegóżby nie miał istnieć taki świat :?:  Dodać jeszcze troche techniki komputerowej, wszczepów oraz magii i byłby fajny świat cyber punkowy. :D  A książke czyta się bardzo przyjemnie i z chęcią odkurzyłbym ją po 11 latach gdybym tylko ją posiadał. :cry:


Ja ją posiadam i chętnie Ci pożyczę bo akurat wydają kolejne tomy, których wcześniej nie było w Polsce.Jeśli masz ochotę odkurzyć pamięć to no problem! ;)
Zgadzam sie też w kwestii połączenia wielu motywów w ,,Nekroskopie"-to przynajmniej świadczy o rozległej wiedzy autora.Poza tym myślę, że dość składnie połączył wszystko z sobą.Ale każdy lubi to co lubi i podobno o gustach sie nie dyskutuje...

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Jimmy

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 04, 2005, 08:08:50 am »
Cytat: "Angelus"
Zgadzam sie też w kwestii połączenia wielu motywów w ,,Nekroskopie"-to przynajmniej świadczy o rozległej wiedzy autora.

ROTFL
Co ma piernik do wiatraka? :badgrin:
Cytat: "Angelus"
Poza tym myślę, że dość składnie połączył wszystko z sobą.Ale każdy lubi to co lubi i podobno o gustach sie nie dyskutuje...

No ja akurat mysle ze nie skladnie i na sile i za duzo tego z roznych bajek. Tu sie nie dogadamy, ale co kto lubi

 

anything