Autor Wątek: NEKROSKOP -pytanie?  (Przeczytany 10771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yukon

NEKROSKOP -pytanie?
« dnia: Kwiecień 04, 2004, 10:43:27 am »
Witam mam pytanie, ukazało się w Polsce 5 części sagi '' Nekroskop '' przeczytałem na stronie Gildii że Brian Lumley napisał 13 tomów o Harrym Keoghu ,czy ktoś może wie czy ukazało się coś więcej Polsce niż tylko te 5 części??

Offline Daleth

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2004, 09:47:10 pm »
Jesli chodzi o Nekroskopy to wydanych zostalo tylko 5 tomow przez wydawnictwo Phantom Press (czy jakos tak). Obecnie wydawnictwo vis-a-vis wydaje ponownie Nekroskopa (jak narazie 4 tomy) i zamierza wydac cale 13 czesci :) Jesli chodzi o inne ksiazki Lumleya to wydane zostaly takie tytuly jak "Zemsta Khai", "Wladcy podziemi", "Dom pelen drzwi" oraz trylogia psycho czyli "Psychomech", "Psychosfera" oraz "Psychoamok" 8)
ampir jest tylko wampirem i nie mozna uwazac go za nic innego, tylko za najmniej sympatycznego towarzysza czlowieka.

                                                 H.P. Lovecraft
           "Sen o poszukiwaniu nieznanego Kadath"

Offline Sanquinius

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2004, 01:11:07 pm »
tak z ciekawosci co to za ksiazki i autor ? sa mi obce , jestem laikiem :|
rom green to red our days pass by Waiting for a sign to tell us why Are we dancing all alone? Collect some stars to shine for you And start today 'cause there are only a few The sign of times my friend - In Flames

Offline yukon

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2004, 09:48:40 am »
Cytat: "Daleth"
Jesli chodzi o Nekroskopy to wydanych zostalo tylko 5 tomow przez wydawnictwo Phantom Press (czy jakos tak). Obecnie wydawnictwo vis-a-vis wydaje ponownie Nekroskopa (jak narazie 4 tomy) i zamierza wydac cale 13 czesci :) Jesli chodzi o inne ksiazki Lumleya to wydane zostaly takie tytuly jak "Zemsta Khai", "Wladcy podziemi", "Dom pelen drzwi" oraz trylogia psycho czyli "Psychomech", "Psychosfera" oraz "Psychoamok" 8)

 

Witam ,dziękuje bardzo za odpowiedż ,dokładnie o to mi chodziło ,teraz będę śledził wydawanie pozostałych części Nekroskopa na stronach wydawnictwa vis-a-vis.

Offline Q

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2004, 11:49:43 am »
Cytat: "Sanquinius"
tak z ciekawosci co to za ksiazki i autor ? sa mi obce , jestem laikiem :|


Nie badź laikiem tylko zakładaj sandały i biegnij do księgarni - seria wszechczasów ;) Nie można tego nie czytać.
b]Postęp technologiczny jest katem czytelnictwa
Nasz rozum zanika pomiędzy kolejnymi wersami cyfr[/b]
0110010111STAJEMY10011SIĘ1001110000 1
111101BEZMYŚLNYMI1011000ISTOTAMI011 0

Offline Jimmy

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2004, 09:47:09 am »
Chyba jestem malkontentem, bo w ktoryms juz z kolei watku musze niezgodzic sie z przedmowcami i ponarzekac...  :)  "Nekroskopu" przeczytalem cale 2,5 tomu i dalej mi juz sie nie chcialo bo... po prostu mnie znudzilo  :?  Owszem, pierwsza historia Harry'ego Keogha ma cos w sobie, fajne jest zakonczenie z rozpierducha w radzieckiej bazie, wampir jest przedwieczny, potezny, straszny itede itepe (mam nadzieje ze nie przekrecam nic bo czytalem to juz jakis czas temu) ale... no  po prostu nie wciagnelo mnie na tyle zeby brnac przez kilka calych tomow... No i horror to tez na pewno nie jest bo bac to sie tam ciezko...

Offline SirAlexander

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2004, 11:23:25 am »
Cytat: "Q"
Cytat: "Sanquinius"
tak z ciekawosci co to za ksiazki i autor ? sa mi obce , jestem laikiem :|


Nie badź laikiem tylko zakładaj sandały i biegnij do księgarni - seria wszechczasów ;) Nie można tego nie czytać.


nie zgodzę się z tym. Pierwszy tom podobał mi się bardzo - prezentował inne, bardzo ciekawe ujęcie tematyki wampirów, wykreował ciekawy system. Potem jednak było coraz gorzej. Każdy kolejny tom na swój sposób powiela poprzedni. Czytasz ksiażkę i wiesz że na koniec i tak wszyscy zginą a zło nie zostanie pokonane bo oczywiście - zaraz mamy kolejny tom w którym to samo. Sory, ale nie lubię jeśli fabuła jest tworzona tylko pod tym kontem aby móc ją reprodukować w kolejnych tomach. To oczywiście tylko moje zdanie, znam kilku fanatyków serii i oni by się ze mną nie zgodzili...
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline Q

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2004, 02:13:58 pm »
Cytat: "SirAlexander"
To oczywiście tylko moje zdanie, znam kilku fanatyków serii i oni by się ze mną nie zgodzili...


hmmm i ja chyba jestem jednym z nich :D  ;)  Moim zdaniem samo stworzenie tak oryginalnego świata z niekonewncjonalnym przedstawieniem samej istoty jakim jest wampir stawia tą serię na wysokim poziomie. To fakt, że niektórzy odbierają II tom jako nudny ale III nadrabia strasznie. Moim zdnaiem najbardziej klimatyczny... ale cóż - kto co woli. Każdy ma własne zdanie i każde z nich jest dobre  ;)
b]Postęp technologiczny jest katem czytelnictwa
Nasz rozum zanika pomiędzy kolejnymi wersami cyfr[/b]
0110010111STAJEMY10011SIĘ1001110000 1
111101BEZMYŚLNYMI1011000ISTOTAMI011 0

Offline SirAlexander

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2004, 09:46:51 am »
Cytat: "Q"
Cytat: "SirAlexander"
To oczywiście tylko moje zdanie, znam kilku fanatyków serii i oni by się ze mną nie zgodzili...


hmmm i ja chyba jestem jednym z nich :D  ;)  Moim zdaniem samo stworzenie tak oryginalnego świata z niekonewncjonalnym przedstawieniem samej istoty jakim jest wampir stawia tą serię na wysokim poziomie. To fakt, że niektórzy odbierają II tom jako nudny ale III nadrabia strasznie. Moim zdnaiem najbardziej klimatyczny... ale cóż - kto co woli. Każdy ma własne zdanie i każde z nich jest dobre  ;)


heh... moja dziewczyna jest fanką wampirów. Siłą rzeczy czytałem na prawdę sporo z tej tematyki i są pozycje które mi się podobają bardziej. Teraz czytam właśnie Wampira Lestata i pod względem poziomu pisarskiego bije Lumleya na głowę. Na razie jednak nie powiem nic na temat treści, bo jestem na początku. Inną pozycją jest Anno Dracula - moim zdaniem najbardziej zakręcona książka o wampirach a przy tym najbardziej chyba odkrywcza. W tej książce wampiry wychodzą z cienia i to w niezłym stylu. Lumleya niezbyt cenię. Czytałem jego Dom drzwi i odniosłem wrażenie że to sci-fi średniej próby. Pierwszy tom o wampirach dla odmiany podobał mi się bardzo...

Jak słusznie napisałeś - każdy ma swoje zdanie i każde z nich jest dobre...
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline Adam Waśkiewicz

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2004, 10:04:38 am »
Cytat: "SirAlexander"
Inną pozycją jest Anno Dracula - moim zdaniem najbardziej zakręcona książka o wampirach a przy tym najbardziej chyba odkrywcza. W tej książce wampiry wychodzą z cienia i to w niezłym stylu.


 Godna polecenia jest także druga część powieści (a raczej sequel), Czerwony baron.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline śmigło

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2004, 10:12:31 am »
nekroskopa czytalem 3 pierwsze - jedynka miala fajny klimacik, dwojka byla troche przynudnawa, ale dalo sie przeczytac, trojka to polaczenie jamesa bonda z jakims wampirzym fantasy. reszte narazie sobie daruje. lulmley napisal gorsze rzeczy niz nekroskop - np. cykl psychocostam...
"czerwonego barona" czytalem, faktycznie ciekawa alternatywa, ale w tej ksiazce liczyl sie przede wszystkim pomysl i "efekciarstwo". ann rice czytalem "wywiad z wampirem" i ksiazka byla nawet niezla, chociaz film chyba byl jednak lepszy. z innych ciekawych wampirycznych powiesci - "fever dream" georga r.r. martina - calkiem inne spojrzenie na wampiryzm + ciekawa fabula i osadzenie akcji zarowno w czasie jak i miejscu. z wizji wampirzych jednak najbardziej spodobala mi sie ta lumleya - wampiry jako pasozyty z innego wymiaru - tanie ale chwyta za serce.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline wastelander

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2004, 05:00:41 pm »
Necroskopa to przetrawiłem te pięć części, które zostały wydane i naprawdę mnie wcignęło.  Chociaż musze przyznać że  jest to książka na raz. Potem już nie ciągnie by do niej wrócić. A co do "Wywiadu z wampirem" to go nie przebrnąłem, nudziłem się jak mops i doszedłem może do 1/3 a potem dałem sobie spokój.
ozdrawiam
            Wastelander

"There should be a science of discontent.
People need hard times and oppression to develop psychic muscles."
  from "Collected Sayings of Muad'Dib" by the Princess Irulan

Offline SirAlexander

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 03, 2004, 07:11:12 am »
Cytat: "wastelander"
Necroskopa to przetrawiłem te pięć części, które zostały wydane i naprawdę mnie wcignęło.  Chociaż musze przyznać że  jest to książka na raz. Potem już nie ciągnie by do niej wrócić. A co do "Wywiadu z wampirem" to go nie przebrnąłem, nudziłem się jak mops i doszedłem może do 1/3 a potem dałem sobie spokój.


ja też utknąlem na wywidzie z wampirem. Momentami jest to książka zbyt rozwlekła... Ale i tak styl autorki urzeka...
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline Władca Much

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 03, 2004, 10:35:06 am »
Kurde .... to mówicie że Necroskop nie jest wcale taki dobry  :oops:  Ech ... a miałem się za niego zabrać

Offline SirAlexander

NEKROSKOP -pytanie?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2004, 10:50:28 am »
Cytat: "Władca Much"
Kurde .... to mówicie że Necroskop nie jest wcale taki dobry  :oops:  Ech ... a miałem się za niego zabrać


wręcz przeciwnie - zły nie jest. Pierwszy tom jest bardzo ciekawy. Jeśli cię interesuje tematyka to moim zdaniem po prostu musisz przeczytać Lumleya. A że nie jest doskonały to już inna sprawa. Po prostu, imo, nie jest to pisarz najwyższych lotów, ale czytać i tak warto...
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

 

anything