trawa

Autor Wątek: FUN MEDIA w 2003  (Przeczytany 42464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Niewidzialna Reka

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 14, 2002, 04:46:51 pm »
Cytat: "pookie"
Wydaje mi się, że problem "mainstreamu" polega na tym, że większość osób kojarzy go z wsześniejszymi wydawnictwami Semica. Maximum Carnage, Clonage, te słabsze Supery, X-meny itd. A od tego czasu wiele w komiksie amerykańskim się zmieniło. Pojawiło się sporo ciekawych imprintów prezentujących autorskie serie. Kiedyś polski czytelnik marzył o nowych pozycjach z Image, teraz domaga się Vertigo, Dark Horse, ABC Comics, Max... Moze wynika to z tego, że dawni czytelnicy Semica wydorośleli? Chcą dojrzalszych, ambitniejszych komiksów? Nie wolno nam jednak zapominać, że nie jesteśmy sami. Walka pomiędzy wydawcami toczy się nie tylko o nas (średnio dwudziestoparolatków), ale przede wszystkim o "rząd dusz" tych młodszych osobników, którzy wychowają się na komiksie. I to oni już niedługo mogą dyktować warunki...
Ja jestem FM dozgonnie wdzięczny za chęć wydania Ellisa i Morrisona. I mam kilka pytań : będziecie cenzurować komiksy, żeby były wolne od wulgaryzmów? Fajnie, że wydacie Spidera Straczynskiego, ale czy dwa tytuły o Pająku będą miały szansę utrzymać się na rynku? Ultimate chyba nie sprzedawał się rewelacyjnie, skoro jego przyszłośc wisiała na włosku?
Jak będą kształtowały się ceny zeszytów i TPB? Czy wydacie Dark Angela (nie, żeby mi specjalnie zależało)? Czy strony klubowe i Arek W powrócą (ja bym się ucieszył z powrotu tego jegomościa)? To tyle. Pozdrawiam i życzę wytrwałości. No i sukcesów, rzecz jasna.


Bardzo dobrze powiedziane, jesli chodzi o mlodego czytelnika, do ktorego w sferze komiksu amerykanskiego oferta zarowno Mandragory jak i Egmontu razcej nie trafia (sprawia to nie tylko tematyka, ale i zawezona dystrybucja oraz ceny). Mlody czytelnik, uzalezniony od pienazkow rodzicow czesto moze pozwolic sobie jedynie na swoj ulubiony zeszyt w kiosku. Owszem, kiedys TM-Semic trafial glownie w gusta tej grupy wiekowej (nie tylko oczywiscie). Niemniej jednak nasz nowy plan na 2003 rok rozszerzy swoja oferte, aby "zahaczyc" tez o czytelnika "Prechera" i "100 Naboi".

Jesli chodzi o dpowiedzi na zacytowane pytania to:
a) komiksy nie beda cenzurowane, z drugiej jednak strony Morrision i Ellis w swoich bardziej dostepnych pozycjach jak "Authority" i "New X-Men" razcej stronia od mocnych slow, wiec nie bedzie tego typu decyzji - "cenzurowac, czy nie cenzurowac". Jesli jednak taki Batman w JLA powie w wersji oryginalnej "sonafabitch", to z pewnoscia przetlumaczymy to na "sukinsyn" lub "sukinkot".
b) kwestia, czy dwa tytuly Spidera utrzymaja sie na rynku jest rowniez dla nas zagadka, ale postaramy sie, aby obie serie byly na tyle rozne, aby nie wchodzily sobie w droge. Zreszta, Ultimate bedzie miesiecznikiem (28 stron) a Amazing - dwumiesiecznikiem (52 strony). Ultimate nie byl sukcesem, ale nie byl tez porazka. Poza tym byl baaaardzo wolny jesli chodzi o akcje, a to tez nie pomagalo przy malej objetosci. Niemniej jednak kolejny zeszyt, ktory ukaze sie pod koniec stycznia, zacznie posuwac watki znacznie szybciej do przodu... wiec bedzie lepiej.
c) jesli chodzi o ceny zeszytow, to sie raczej nie beda roznily od tych dzisiejszych (ok 6 zl za 28 stron i 9 zl za 52 strony). 100-stronicowe albumy (TPB) kosztowac beda na pewno ponizej 20 zl. Ile dokladnie, jeszcze nie wiadomo.
d) Dark Angel w dwoch wydaniach ukaze sie na poczatku roku, prawdopodobnie w styczniu i marcu). Po nim nie planujemy wiecej mangi.
e) Strony klubowe w starej wersji na razie nie powroca, ale wiekszosc komiksow, i tych seryjnych, i tych albumowych, bedzie miala wstepniaki. Mniej bedzie o nich o tym, co dzieje sie w USA (w dobie Internetu jest to mniej potrzebne), a wiecej o autorach poszczegolnych komiksow, nowych pozycjach, zapowiedziach, itp.
FM

Offline Niewidzialna Reka

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 14, 2002, 04:55:37 pm »
Cytat: "dasst"
 Czy komiksy z serii Ultimate będą ukazywały się jak dotąd, w cieńkich zeszytach, czy też można liczyć na ich zbiorcze wydanie (lub przynajmniej na łączenie dwóch orginalnych numerów)?


Ultimate Spider-Man i Ultimate X-Men beda ukazywac sie jako zeszyty 28-stronicowe (oprocz Ultimate X-Men #1, gdyz bedzie w calosci przedrukiem z oryginalu, czyli ok. 40-stronicowym). Jak pisalismy w swoich zapowiedziach, jedynie Daredevil i Amazing Spider-Man beda wydawane jak dawne serie, po dwa komiksy w jednym, ale za to co 2 miesiace. Wszystko to jest kwestia uwaznego ulozenia planu wydawniczego, aby nie zalac rynku, zaoferowac roznorodnosc i nie utopic sie razem z konkurencja (Mandragora w koncu rowniez bedzie wydawala zeszyty). Albumy beda zawsze 100-stronicowe, a Top Komiks z Lobo roznie - w zaleznosci od historii.
FM

Offline DrEary

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 14, 2002, 05:02:08 pm »
czy kwestia A.Wróblewskiego jest jakaś drażliwa? Niewidzialna Ręka się ciągle do niej chyba nie ustosunkowała...
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline Niewidzialna Reka

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 14, 2002, 05:46:02 pm »
Cytat: "DrEary"
czy kwestia A.Wróblewskiego jest jakaś drażliwa? Niewidzialna Ręka się ciągle do niej chyba nie ustosunkowała...


 8)

Offline dasst

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 14, 2002, 07:32:41 pm »
 No proszę  :D
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline KoM@R

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 14, 2002, 08:19:50 pm »
normalnie same tajemnice to już prawie "z archiwum X" wysiada :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
mmmm....

Offline Kurczaczek

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 14, 2002, 11:21:45 pm »
Ja mam pytanie: kiedy beda znane kolejne zapowiedzi na 2003 o ktorych Niewidzialna Reka cos chyba wspomniala? Te ktore zachacza np. milosnikow 100 naboi?
...

Offline dasst

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 15, 2002, 09:42:40 am »
 No to kolejne pytanie. W jaki sposób zostanie wydany "Dark Angel" (tak jak niegdyś komiksy z serii "Top Manga", czy podobnie jak komiksy JPFu?) i jaka bedzie jego przewidywalna cena?
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline grze.hu

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 16, 2002, 03:25:08 pm »
NIE,NIE,NIE-zadnych nowych komiksow-przeciez to obled-ja juz teraz mam problem-jesc,czy kupowac komiksy-jestem biednym studentem-powinien powstac jakis fundusz na rzecz biednych studentow zbierajacych komiksy :D A i moze wszyscy razem:AREK,AREK,AREK!!!
Niewidzialna reka-przyznaj sie to Ty???-tak sie bedzie nazywal klub JL na stronach klubowych?[/b]
ralala

Offline Niewidzialna Reka

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 16, 2002, 03:30:55 pm »
8)

Offline Niewidzialna Reka

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 16, 2002, 03:33:31 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Ja mam pytanie: kiedy beda znane kolejne zapowiedzi na 2003 o ktorych Niewidzialna Reka cos chyba wspomniala? Te ktore zachacza np. milosnikow 100 naboi?


Pracujemy nad tym. Nie wszystko na raz...  :x

Offline Niewidzialna Reka

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 16, 2002, 03:38:57 pm »
Cytat: "dasst"
 No to kolejne pytanie. W jaki sposób zostanie wydany "Dark Angel" (tak jak niegdyś komiksy z serii "Top Manga", czy podobnie jak komiksy JPFu?) i jaka bedzie jego przewidywalna cena?


DARK ANGEL bedzie wydany w formacie TOP MANGI, ale w znacznie lepszej jakosci (100 stron na album, papier kreda, twarda okladka). Cena jeszcze nie zostala ustalona, ale bedzie sie wahala w granicach 15 zl.
FM

Offline Kurczaczek

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 16, 2002, 06:36:42 pm »
Cytat: "Niewidzialna Reka"
Cytat: "Kurczaczek"
Ja mam pytanie: kiedy beda znane kolejne zapowiedzi na 2003 o ktorych Niewidzialna Reka cos chyba wspomniala? Te ktore zachacza np. milosnikow 100 naboi?


Pracujemy nad tym. Nie wszystko na raz...  :x


Wiem, ze nie wszystko na raz, ale ja lubie czytac zapowiedzi i sie rajcowac tym co bede mial juz niedlugo w lapkach!

Zwlaszcza interesuja mnie TPB, bo zeszyty kupuje b. rzadko- stad moja poczatkowa krytyka Fun-Media... nie zuwazylem niektorych TPB czytajac pospiesznie plan wydawniczy... :D
...

Offline pookie

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 16, 2002, 07:17:42 pm »
Niewidzialna Ręka to Arek W. Stawiam beczkę mojego ulubionego miodu, pieniek do drapania po plecach i kępkę futra.
 for Pookie

Offline Kane

FUN MEDIA w 2003
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 16, 2002, 08:36:36 pm »
Często wspominany tutaj Arek pojaił się w drugim lub trzecim Ultimate Spiderze. Tam też było coś w rodzaju strony klubowej. Aż się łezka w oku zakręciła...
odpisu chwilowo brak