Autor Wątek: 'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?  (Przeczytany 6987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Goblin

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2004, 09:56:29 pm »
Dzięki  :)  Tak też i w poprzedniej wersji beastmenów stało w rozpisce jesli dobrze pamiętam - problem w tym że mnie smyra niemiło fakt że np przy opisie dodatkowych czarów typu przyzwanie demonetki albo fire of tzeentch jest że mogą tego się naumieć tylko magistrzy a mnie ciągnie jakoś żeby to zrobić beastmeńskim szamanem :P Tak, wiem że zawsze moge się umówić z kumplami którymi gramy że mimo to moge i chyba to mi pozostaje  :x
Nie jestem ekspertem... dlatego z chęcią się wypowiem..." :P

Offline the_one

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 04, 2004, 10:07:35 pm »
chyba tak
uri sacra fames!

Zadady Mordheim w naszym ojczystym języku
http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Goblin

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 06, 2004, 12:08:36 pm »
Przeglądnołem dokładniej tą warbande i kombinuje jakby to złożyć, co myślicie na:
Chieftain - halberd
Bestigor - spear & buckler
Bestigor - spear & buckler
Centigor - spear & buckler
Shaman - spear
3 Gors - mace & mace
2 Houndsy

I jeszcze jedno pytanie zasadnicze: czy coś się zmieniło ze skillem pozwalającym używać broni 2-ręcznych w jednej łapie? Sprecyzowali to czy nadal pozostawili pole do zastanawiania się typu: halabarda też jest oburęczna czyli moge ją w jednej ręce teraz używać? (ja na to osobiście bym pozwolił ale zrozumiem przeciwnika jak powie żebym na drzewo z tym lazł bo a nóż widelec po kolejnym rozwinięciu kupie mutacje i będe chciał ganiać z bronią obóręczną w każdej z trzech łap  :twisted: - tego ja bym nawet nieprzetrawił mimo że zasady można by tak interpretować  :? )

Nieprzejrzałem  jeszcze wszystkich tematów więc jeśli powtarzam wątek to z góry przepraszam za zaśmiecanie :)
Nie jestem ekspertem... dlatego z chęcią się wypowiem..." :P

Offline Werter Goethe

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 06, 2004, 12:19:09 pm »
właśnie z powodu takich rozkminek selfproject o nazwie "Nuln - Stad in der Nacht" nie zostanie zamknięty :]
o wszystko jak zwykle zakrawa na pożądną nekrofilię, doktorze Watson, a nie na badania o życiu i śmierci.

Offline Rondel

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2004, 06:31:37 pm »
Cholera, jakiego znowu babelfisha? Moze ktos dac namiary? Tez bym sobie z checia poczytal... :)

A ma ktos to moze zeskanowane z TC/EiF? Nie chodzi mi o calosc, tylko te kilka stron z banda.

Jakby mozna: rondallo AT wp.pl

Z gory dzieki

Rondel/KRA

Offline nahar

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2004, 09:20:19 pm »
babelfish to tlumacz w portalu altavisty.
paweł

Offline Rondel

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2004, 09:47:47 pm »
A to ci psikus :)
Enylej, wielkie dzieki.

Moze mi ktos wytlumaczyc za co placi sie 80 gp przy centigorze? Ani to helmu nie zalozy, ani niczego co zwiekszy sile przy szarzy do lapy nie wezmie (w battlu maja speary co im dodaja +1S przy szarzy)... Troche bez sensu... Nie wiem czy dodatkowy M i A jest warty tych dodatkowych 35 pkt... Aczkolwiek i tak go mam w bandzie :)

Offline Goblin

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2004, 01:09:38 pm »
Rondel - napisz prosze co wziołeś do rozpiski :P Ja narazie eksperymentuje - albo rozp na wszystkich hero + minotaur i wszyscy z minimum sprzętu bo kasy zostaje mi na pały conajwyżej i sztylety :P No albo wszyscy herosi + 3 gory i 2 pieski no i lepszy sprzęt... ale kasy na minotaura to się coś niespodziewam chyba w czasie gry  :(

Centigor - niby ma ten swój M i może mieć siłe 5 (gory niemogą... snif) ale te braki sprzętu i I2 faktycznie jakoś tak wywołują zniesmaczenie  :|

No i ten Ld całej bandy... szef ma mniej niż minotaur  :twisted:  Fajnie, grałem sobie w weekend na Ostland - szaman dzieki wing of darknes zebrał 2 kawałki wyrdstona w 1 turze poczym zorientował się że jest sam i zaczoł uciekać goniony przez jakiegoś starucha z pałą który mógł mu w zasadzie skoczyć  :x
Nie jestem ekspertem... dlatego z chęcią się wypowiem..." :P

Offline Rondel

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 12, 2004, 01:30:39 pm »
Wrzucilem:
Dowodce (nie mam pojecia co to to znaczy po hiszpansu) z dwoma daggerami i helmetem
Shaman z dwiema mackami
2x bestigor z takim samym ekwipunkiem jak dowodca
Centigor z dwoma daggerami (nawet helmu nie moze... to jakas porazka)
2 gory z dwiema mackami
2 ungory tak samo
2 pieski z zebami, pazurami i spora doza brutalnosci

Aczkolwiek racja, na minotaura juz nie bedzie... Moze lepiej wziasc go na poczatku, niz potem przez x bitew zbierac?

To tak napredce zrobione:
Dowodca: helm, 2 daggery
Bestigory: j.w.
Shaman: 2 daggery
Minotaur: j.w.
Piesek :)
Jak najszybciej gory i centigora trzeba tylko dokupic.
Aczkolwiek wydaje mi sie, ze ta pierwsza opcja jest lepsza... Szybciej sie zarabia a i ktorys z gorow moze stac sie bohaterem.

Moze jakis hardkorowiec doradzi jakas rozpiske na poczatek?

Offline nahar

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2004, 01:45:49 pm »
Panowie, z tymi daggerami jak szalejecie.
Ostatnio wprowadzilismy zasade home (choc mozna probowac ja podeprzec rulebookiem), ze daggery nie maja krytykow.
paweł

Offline Rondel

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 12, 2004, 02:29:51 pm »
Coz, gram posrod takich band, ze nie (przynajmniej probujac) maxujac swojej to wciaz bym przegrywal... To tak gwoli usprawiedliwania sie...
No i u nas maja krytyki... :)

Offline nahar

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 12, 2004, 08:04:11 pm »
Kurde co to za bandy???
Ale te zasady domowe, sa po to tylko aby wlasnie nie robic takich band ja twoja. Jesli wszyscy u was tak grają to nic sie nie poradzi.
Pewnie ze mozna kazdą bandę zrobic na ilosc tylko co to za radocha?
paweł

Offline Rondel

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 12, 2004, 09:55:38 pm »
Glownie orasy i dwarfy, czasem jacys hunterzy, albo reikland. I nie chodzi o to, ze sa robieni pod ilosc, tylko pod ekonomicznosc- skoro dagger jest tanszy o x gp od broni y, a jedyne co sie traci to zasade z, to dlaczego nie wystawic daggerow?
Wlasnie, nic nie poradze :) Wpadlem we wrony, ze tak to ujme.
Ale centigora i tak wystawiam! :)

Wiec jak, jakas pomoc w rozpisce?

Offline drachenfeles

'The Possesed' ~ 'The Beastmans' - Kogo wybrać?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 12, 2004, 09:59:19 pm »
ej no nie róbcie offtopa