Autor Wątek: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne  (Przeczytany 356819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lord viruz

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 26, 2005, 06:33:39 pm »
Też chyba spróbuje coś skrobnąć...
 ale bybyły jaja jakbym wygrał :lol:  :lol:  :lol:

pzdr.
byś żył w ciekawych czasach!

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 01, 2005, 12:30:07 pm »
Za Fabrica Librorum:
We wrześniowym numerze Nowej Fantastyki można przeczytać o konkursie na opowiadanie grozy. Nagrodą jest druk na łamach, honorarium autorskie i książki G. Mastertona. Prace do 25 tys. znaków (ze spacjami) należy przesyłać do 31 grudnia 2005 na adres nowafantastyka@fantastyka.pl lub "Nowa Fantastyka", ul. Garażowa 7, 02-651 Warszawa (z dopiskiem Konkurs).

Offline mr.maras

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 01, 2005, 12:33:16 pm »
Pisałem już o tym konkursie Droga Maro. Ale zawsze miło Cię tutaj widzieć ;)
Spalić po przeczytaniu.

Offline Mara

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 01, 2005, 08:31:01 pm »
Och, Marasie, tak to jest, jak wpada się tylko przelotem na forum... Wstyd mi teraz za gapiostwo ;-) A co do konkursu, to wygląda obiecujaco :-D

Offline mr.maras

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 04, 2005, 11:49:37 am »
Z strony RUNY. Jak ktoś lubi fanfiki.

NIEZWYKŁY KONKURS: Zmierz się z bohaterami książek Ewy Białołęckiej
Niebawem premiera kolejnej powieści Ewy Białołęckiej — „Naznaczonych błękitem” — przedtem jednak organizujemy dla miłośników jej książek nietypowe spotkanie z lengorchiańskimi magami.

Zapraszamy do udziału w niecodziennym konkursie. Aby zdobyć nową książkę Ewy z autografem autorki, należy napisać krótki tekst, w którym wystąpią ulubieni bohaterowie lub jeden z bohaterów „Naznaczonych błękitem”, „Kamienia na szczycie” i „Piołunu i miodu”. Ale — UWAGA! — tym razem magowie opuszczają Lengorchię i świat fantasy, a tekst można napisać w dwóch konwencjach:
— grozy, czyli mroczny, wielkomiejski świat wilkołaków i wampirów
— SF, czyli obca inwazja z kosmosu.

W tekście muszą się znaleźć trzy wypowiedzi:
— To niemożliwe, talerze nie latają.
— Bardzo cię proszę, zostań moim wrogiem.
— Ta rzecz jest nieufna. Nie ufam jej.

Muszą się również pojawić co najmniej trzy z wymienionych poniżej elementów (użyte w sposób całkowicie dowolny):
— owoce morza
— feminizm
— króliki
— smoki (lub smok)
— farba olejna
— lochy (lub locha)
— kubełek
— wykałaczka
— telewizja
— czosnek.

Cała reszta zależy od autorów tekstów. Gatunek literacki jest zupełnie dowolny: dramat, komedia, tragedia, poemat (jeśli ktoś potrafi), kryminał, romans itd. Napisanie romansu grozy z królikiem w tle może być sporym wyzwaniem literackim...

Najzabawniejsze, najbardziej pomysłowe fanfiki zostaną opublikowane na stronie internetowej Agencji Wydawniczej RUNA, a oceniać będzie je sama Ewa Białołęcka. Nasz konkurs potrwa do końca października, a teksty należy nadsyłać pod adres: sekretarz_redakcji@runa.pl z tematem „Konkurs”.

Objętość tekstów nie może przekroczyć 15 stron znormalizowanego manuskryptu (1800 znaków na stronie, czyli 27 000 znaków łącznie). Prosimy przesyłać je jako załączniki w formacie .txt lub .rtf.

Oceniamy tylko teksty podpisane imieniem i nazwiskiem. Prosimy również o podanie adresu pocztowego — inaczej nie będziemy wiedzieli, komu wysłać książkę!
Spalić po przeczytaniu.

Offline Maestro

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 05, 2005, 10:48:14 am »
mc.maras odwalasz tu niezłą robotę.
Gdzie ty to wszystko wynajdujesz?  :)

Wyrazy uznania i wdzięczności - wystartuję w którymś z tych konkursów.

Pozdrawiam!

Offline Learen

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 18, 2005, 08:45:31 am »
Konkursy fantasy... :( Ech... Ja raz posłałam i czekałam na odpowiedź pół roku... :/ Kurcze... Jest to fajna sprawa, szczeólnie, jak ktoś lubi pisać... :] Niestety, jak ostatnio dość często się przekonuję, niewielu młodych autorów ma szansę przebicia w wielu konkursach, gdyż zazwyczaj "komisje" wybierają takowe utwory, których autorzy są już bardziej znani... :-/ A szkoda. Hej... A może na Gildii zrobiłoby się mały konkurs na opowiadanie fantastyczne?... :-| A ileś tam najlepszych opowiadań zebrać i wydać choćby w formie eBooka, żeby my, młodzi i często nieznani twórcy (ach, ta skromność... :D ) mieli choć małą szansę na zaprezentowanie się i pokazanie, że również są zdolni. Bo w końcu, człowiek wchodzi do księgarni, patrzy, a tam starzy wyjadacze jak Sapek, Wolski i moja kochana seria FR, ale żadko kiedy widuję jakiś nowych twórców...
Nie wiem, to mój mały pomyślik... Choć... Miłoby było zaprezentować swoje pomysły, nierzadko oryginalne, szerszemu gronu odbiorców...
obrzy umierają młodo.
Oto dlaczego nieśmiertelność
zarezerwowana jest dla największych
spośród złych


http://s8.bitefight.pl/c.php?uid=20882

Offline Andras Dren

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 18, 2005, 10:06:50 am »
Niezły pomysł. Masz mój głos.
Tylko, na litość Imperatora, pilnuj ortografii, młoda pisarko, bo...

Offline Learen

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 18, 2005, 10:10:45 am »
Cóż... No one is perfect... ;) A ja rzadko kiedy patrzę na pisownię podczas pisania... :D A teraz po prostu nie chciało mi sie, jak już skończyłam... ;)
obrzy umierają młodo.
Oto dlaczego nieśmiertelność
zarezerwowana jest dla największych
spośród złych


http://s8.bitefight.pl/c.php?uid=20882

Offline Learen

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 18, 2005, 10:16:38 am »
Błędy poprawione ;) Aaa... Jeszcze jedno. FR to Forgotten Realms, jakby ktoś nie wiedział...;)
obrzy umierają młodo.
Oto dlaczego nieśmiertelność
zarezerwowana jest dla największych
spośród złych


http://s8.bitefight.pl/c.php?uid=20882

Offline Błazen

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 19, 2005, 10:20:06 am »
Popieram Learen.
 I oto jestem..."

Offline Learen

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 19, 2005, 08:22:23 pm »
Dobra... kolejne moje sprostowanie.
Szacowna Rado Nadzorcza Gildii Fantastów!... Proszę o rozważenie mojej propozycji na temat tego konkursu. W końcu, wydaje mi się, jest to dość ciekawy pomysł, a wiele osób narzeka, że mało jest młodych twórców...
obrzy umierają młodo.
Oto dlaczego nieśmiertelność
zarezerwowana jest dla największych
spośród złych


http://s8.bitefight.pl/c.php?uid=20882

Offline mr.maras

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 19, 2005, 08:38:25 pm »
Hmm. Z Rady Nadzorczej (a może raczej redakcji Nowej Gildii - jeśli takowa jest, tutaj pełno gildii, a każda ma swoją redakcję) zapewne nikt tutaj nie zagląda, zatem swoje apele wygłaszasz w złym miejscu i pod zły adres. Poza tym proponuję by swoich sił próbować oraz szukać posłuchu wśród osób prowadzących warsztaty i kącik literacki na Gildii Literatury. Inna sprawa, że ów kacik jakiś taki nieaktywny jest ostatnimi czasy.
PS. No i poparcie masz słabe. Jak na razie popiera Twój pomysł Błazen z jedyn postem (podejrzana sprawa, dziwnie w czas wpadł na forum) oraz user z postami sześcioma bywający tu od dni czterech...
Spalić po przeczytaniu.

Offline Jimmy

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 19, 2005, 08:53:12 pm »
Taaa, tym bardziej jeżeli spojrzy się na poziom w "Próbkach literackich forumowiczów" - nie oszukujmy się, wielkie pisarstwo to nie jest... :roll:

Offline Andras Dren

Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 20, 2005, 09:40:35 am »
Cytat: "mr.maras"
user z postami sześcioma bywający tu od dni czterech...


Raczej bywający nader sporadycznie. Ale co tam, niech Ci będzie  ;)
A że popieram pomysł znajomej, która nie tylko tu za tym zabiega ?
1) Chciało Jej się 5 liter ruszyć i lobbować...
2) Jestem raczej graczem niż czytaczem, ale sam pomysł uważam za dobry, takoż i głosuję ;)