Autor Wątek: Wikol+woda+piasek  (Przeczytany 5203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AtomizeR

Wikol+woda+piasek
« dnia: Marzec 03, 2004, 05:56:57 pm »
Mam pewne pytanie i prosze nie karcic jak temat juz był albo (pytanie nie do tego działu wtedy prosze o usuniecie tematu poprostu) w jakich proprcjach należy wymieszać te skladniki(wikol woda i piasek) ? bo coś mi ie wychodzi a chciałem tym pokryc podstawiki i makiety HELP :)
aród Wybrany Cracovia Pany


Offline Maximus

Wikol+woda+piasek
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2004, 06:47:26 pm »
Nie rozumiem po co woda (może nie zrozumiałem dobrze). Jak chcesz przykleić piasek do podstawek to po prostu posmaruj dany obszar wikolem dość grubo, następnie włoż podstawke do piasku czy też trawki co tam chcesz i gotowe, nie potrzeba do tego wody chyba że masz jakiś zaschnięty wikol...
hrough the fiery caverns we sail
Virgil at my side my guide and master
Questing through the nine plains of hell
Infernal wisdom shall fill my soul...

Iced Earth

Offline fisha

Wikol+woda+piasek
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2004, 06:47:49 pm »
Ja osobiscie jak chcę coś "oblepić" to robię tak:
1. Nakładam równowmiernie [lub nie, zależy co oblepiam] mieszankę wody z wikolem.
2. Następnie posypuję piaskiem i tym co mi przyjdzie do głowy [ parę lat temu była to u mnie nawet kawa  :lol:  ]
3. Jeśli mi się chce to też mieszanką wody z wikolem ale z większą ilością wody pokrywam obklejoną już podstawkę.
4. Na następny dzień maluję, doklejam trawki itp.

Jeśli chcesz się trzymać sposobu gdzie wszystkie składniki są razem zamiast piasku możesz użyć czegoś innego ze zwykłego gospodarstwa domowego np. kaszy. Nie na samym piasku świat oparty !  :)

Offline mic

Wikol+woda+piasek
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2004, 08:12:37 am »
moj sposob na posypki (wychodza jak z GW)

1. nakladam wikol - rownowiernie (cala podstawka jest biala)
2. nastepnie posypka (uzywam GW Sand)
3. moga przykleic sie wieksze kamyki - jak komus nie pasuja to usuwa je i ponownie wikolem te miejsca i do posypki
4. nastepnie bardzo delikatnie - zeby nie usunac tej posypki - pedzlem z tej gazetki nakladam Brown Ink (calosc podstawki)
5. i na koniec zostaje pomalowac podstawke Bleached Bone delikatnym drybrushem (zeby bylo na nim troche wiecej farby niz normalny drybrush)  - i malujemy podstawke pod ostrym katem (tak zeby wyróżnic wystajace ziarenka)
6. trawka statyczna (jak kto chce)

calosc zajmuje 30-40 min. - nie jestem za szybki w tym :)

Offline Christof

Wikol+woda+piasek
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2004, 09:55:06 am »
Cytat: "mic"
2. nastepnie posypka (uzywam GW Sand)

 :o  nie myslalem ze ktos to kupuje ;)

Moja metoda:
1) smaruje postawke wikolem
2) wkladam w piasek
3) czarny po wszystkim
4) scorched brown po wszystkim
5) drybrush piasku Dark Flesh
6) drybrush piasku Snakebite Leather
7) drybrush piasku Ash Brown (w cytadelkach to Commando Khaki)
8) drybrush piasku lekko bialym
9) wikol w wybranych miejscach
10) static grass

Offline mic

Wikol+woda+piasek
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2004, 02:28:44 pm »
GW Sand jest bardzo dobra posypka, tylko zawiera troche wieksze kamyczki ale jak pare akurat "wpadnie" na posypke to bardzo elegancki efekt daje :)

Offline AtomizeR

Wikol+woda+piasek
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2004, 09:35:16 am »
Ojej :) widzę że się muszę w dodatkowe farbki zaopatrzeć bo niekotrych kolorkow nie mam thx za opinie przydadżą się :) p0zdr0 all :)
aród Wybrany Cracovia Pany


Offline mic

Wikol+woda+piasek
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2004, 10:03:01 am »
mam pytanie: czy ktos wie gdzie dzis w warszawie mozna kupic trawe statyczna? np. w "schronie" czy "faberze"? z gory thx

Offline AtomizeR

Wikol+woda+piasek
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2004, 08:47:20 pm »
Mogł by mi ktoś podać proporcje jakich używa do zrobienia masy papierowaj ? np na jeden litrw wody tyle tego i tamtego :P z góry thx(nie mylic z thc :P )
aród Wybrany Cracovia Pany


 

anything