Autor Wątek: Jean Dufaux  (Przeczytany 34934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Komediant

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 28, 2014, 05:12:05 pm »
"Cygan" to nie jego, z ~ tysiąca komiksów które Dufaux popełnił nie uzbierałoby sie tyle humoru i bezpretensjonalności jaka jest w tej jednej serii. Troche drewniany scenarzysta który sprzedaje scenariusze na kilogramy, też Murene najlepiej wspominam. Saga Valty to ostatnia rzecz jaką czytałem - nuda.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 28, 2014, 05:22:12 pm »
"Cygan" to nie jego


Fakt, to Thierry Smolderen. Mój błąd. Nie wiem dlaczego skojarzyło mi się z Dufauxem. Pamięć już mnie zawodzi.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline vision2001

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 31, 2014, 01:07:42 pm »
Saga Valty to ostatnia rzecz jaką czytałem - nuda.
Tom 1. Sagi Valty był dla mnie świetnym czytadłem. Po tym miało pojawić zakończenie historii w tomie 2. A tu niespodzianka! Zakończenie jednak będzie w tomie z numerem 3 na grzebiecie.
I co do zawartości tomu 2. niestety przytaknę przedmówcy - strasznie wieje nudą.



Przez ostatnie kilka dni rozpocząłem i zakończyłem też wreszcie czytać Rycerzy Łaski. Graficznie bardzo dobra rzecz (nawet zakończenie tomu 4. robione z wiadomych przyczyn przez innego rysownika jest bardzo dobra), ale scenariusz mnie jakoś nie porwał.


Murena (pierwszy cykl) - rewelacja. Świetnie utkane wątki, intrygi, itd. Odnośnie grafiki wysoka nota jak przy Rycerzach Łaski. Ogólnie rzecz warta przeczytania.


Drapieżcy - lubię wampiry :) i rysunki Mariniego :) Komiks lekki, ale posiada wciągającą fabułą. No i ogromny plus za to, że akcja dzieje się w czasach współczesnych.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 08, 2015, 12:09:03 pm »
Jest gdzieś w Internecie informacja na czyje zlecenie powstała Historia wyssana z sopla lodu?
Niby Dufaux i Baranowski, więc wychodzi mi, że Belgia-Francja, ale jakoś nie mogę znaleźć info.
Nie wierzę, że komiks powstał od razu na polski rynek.

Offline skil

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 08, 2015, 12:15:27 pm »
Jest gdzieś w Internecie informacja na czyje zlecenie powstała Historia wyssana z sopla lodu?
Niby Dufaux i Baranowski, więc wychodzi mi, że Belgia-Francja, ale jakoś nie mogę znaleźć info.
Nie wierzę, że komiks powstał od razu na polski rynek.

Komiks był rysowany do belgijskiego "Tintina" w 1986 r.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Death

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 08, 2015, 04:40:06 pm »
Dziękuję. Przypomniało mi się, że mam gdzieś w odmętach szafy magazyn AQQ, w którym jest bardzo długi wywiad z Baranowskim. Przypuszczam, że tam też coś o tym będzie. Jak wrócę na chatę, to poszukam.
Swoją drogą polecam Historię wyssaną z sopla lodu. To chyba mój ulubiony komiks tego scenarzysty. No, ale nie znam np. Mureny.

Offline Holsten

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 08, 2015, 05:02:26 pm »
Murena jest świetna. Nie wszystkie tomy trzymają równy poziom (drugi czteroksiąg jest nieco gorszy, ale głównie z powodu słabszych rysunków), ale całość to na prawdę fajna historia.

Offline Rzezbiarz.wg

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 08, 2015, 05:19:28 pm »
Z chęcią bym kupił Djinn i kolejne Kody i Giacomo C. po polsku.

Ja generalnie jego scenariusze lubię.

ramirez82

  • Gość
Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 08, 2015, 06:09:30 pm »
Z chęcią bym kupił Giacomo C. po polsku.

Ja też! Ta seria wygląda interesująco. Mam te dwa tomy co u nas wyszły, nie wiem dlaczego do dziś ich nie przeczytałem...

Offline skil

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 08, 2015, 10:24:37 pm »
Chętnie zobaczyłbym Murenę wydaną w integralach. Czytałem tylko pierwszy cykl czyli tomy 1-4 i był świetny. We Francji wyszły dwa wydania zbiorcze, może miałyby w tej formie u nas wzięcie (pierwszy na bank).
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Holsten

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 09, 2015, 08:49:19 pm »
Z chęcią bym kupił Djinn i kolejne Kody i Giacomo C. po polsku.

Ja generalnie jego scenariusze lubię.


Ja również

Offline Holsten

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 07, 2015, 03:26:19 pm »
Dziś Jean obchodzi swoje 66 urodziny. Pod koniec czerwca Sideca ma wydać pierwszy tom stworzonego przez niego do spółki z Philippe Xavierem Konkwistadora.

Offline Thiago

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 09, 2015, 11:44:16 pm »
Dufaux był świetnym scenarzystą 10-20 lat temu. Jego nowe komiksy są dużo słabsze, od Krucjata - niepotrzebne te wątki magiczne - psują klimat tego komiksu - intryga rycerska byłaby o wiele lepsza. Konkwistador też chyba będzie takim miksem podboju i magi - więc chyba odpuszczę...

Offline Holsten

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 15, 2015, 07:47:47 pm »
Faktycznie wątki magiczne były zbędne. Sklep gildii poinformował mnie o przeniesieniu premiery Konkwistadora z czerwca na lipiec.

Offline Holsten

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 16, 2015, 06:48:11 pm »
I i II tom Konkwistadora pojawią się w lipcu, III w sierpnia, a IV we wrześniu. Okładkowa cena tomu 37,90 zł. Otrzymamy całość dość szybko.