trawa

Autor Wątek: Jean Dufaux  (Przeczytany 34928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Voytek

Jean Dufaux
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 30, 2003, 04:02:05 pm »
Gdzie mozna zobaczyc przykladowe plansze do Drapiezcow#4???
Kiedys , gdzies  to bylo.Z gory thanks za namiary!!!
ex, Drugs & CS!

Offline JANKE'S

Jean Dufaux
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 30, 2003, 04:56:55 pm »
Cytat: "Voytek"
Gdzie mozna zobaczyc przykladowe plansze do Drapiezcow#4???
Kiedys , gdzies  to bylo.Z gory thanks za namiary!!!

http://www.bdfan.com/Rapaces/fiche_serie.htm
ale jest tylko jedna strona, innych namiarów nie mam

Anonymous

  • Gość

Offline Voytek

Jean Dufaux
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 01, 2003, 01:29:47 pm »
Exstra!Dzieki za namiary!!Bardzo ladne plansze.
Cena zabojcza tych albumow!! 11.97euro to chyba ok 46zl(!!!)
Ciekawe kiedy egmont wyda czesc 4?
ex, Drugs & CS!

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Jean Dufaux
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 28, 2003, 02:19:08 pm »
skarga to dla mnie rzecz przyzwoita....ale jesli dufaux kiedys bedzie to kontynuował to hyba raczej nie kupie....no istnieje mozliwosc ze mnie zaskoczy...ale  nie będę ryzykował finansowo....poza tym grzesiu spaprał rysunki w częsćiah 3 i 4 i to mimo solidnego scenario odpyha z lekka...

bardziej cenię murenę....może z powodu że książki ROBERTA GRAVESA uwiodły mnie swego czasu....podobało mi się ze mogłem poczytac o tyh czasah opowieśc napisaną z innej perspektywy i pszy okazji z watkiem co było dalej po otruciu klaudiusza

no i cieplutkie fantasy we fspułpracy z tadziem baranowskim czyli HISTORIA WYSSANA Z SOPLA LODU.....piękna grafa polaka i naprawde sympatyczna atmosferka komiksu to cos co sprawiło ze ten albumik urzekł mnie swego czasu....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

charly

  • Gość
Jean Dufaux
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 28, 2003, 02:59:09 pm »
E tam, strasznie wymęczone były te Płochaczki. Nawet wydawca francuski nie chciał tego wydać.

Offline Voytek

Jean Dufaux
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 04, 2003, 01:39:03 pm »
A czy  Drapiezcy 4 to bedzie juz koniec tej serii????
W zapowiedziach Egmontu jest napisane "Ostatni tom serii" i teraz mam zagadke :?
Ostatni jako OSTATNI i wiecej nie bedzie czy ostatni jako ostatnio wydany?
ex, Drugs & CS!

Anonymous

  • Gość
Jean Dufaux
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 04, 2003, 02:43:14 pm »
jako zakonczenie serii

Offline Voytek

Jean Dufaux
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 04, 2003, 09:35:45 pm »
a skand ty to wiesz chlopczyku? :?
to bedzie musial byc wyjatkowo ciekawy  tom...
ex, Drugs & CS!

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 17, 2006, 11:43:43 am »
Uważam , że Dufaux jest świetnym scenarzystą. Jak każdemu zdarzaja się komiksy lepsze i gorsze ale pod względem całości twórczości uważam go za naprawdę znakomitego scenarzystę.
Sioban bardzo mi się podobał, ale fakt powinien być troszke bardziej rozbudowany
Drapieżcy - super lekturka
Murena - Wg mnie naprawdę świetny komiks, moze dlatego że lubie te stare czasy :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2013, 12:19:44 pm »
Skoro Dufaux powrócił na nasz rynek za sprawą Krucjaty, Sagi Valty, oraz kontynuacji Mureny, to pozwolę sobie odświeżyć temat.

Zachęcony wysokimi ocenami na www.bedetheque.com, przeczytałem Drapieżców. Nie przepadam za wampirami, ale Amerykański Wampir, czy Książe nocy podobały mi się. Drapieżcy to przeciętniak, fabuła Dufauxa nie porywa, zakończenie zupełnie bez pomysłu, najlepszy z tego wszystkiego był wątek dwójki gliniarzy, ale to też tylko do czasu. Marini, którego polubiłem ostatnio, też jakoś nie do końca sprawdził się w tej konwencji - wszystko pięknie wygląda, ale wampiry odziane w czerwony lateks, czy Aznar Akebe z twarzą z anime, pasują do reszty jak wół do karety.

A co sądzicie o Giacomo C i Jessice Blandy? Dwie najdłuższe serie Dufauxa, pierwszej wyszły u nas dwa tomy, drugiej trzy. Warto się za to brać? To co u nas wyszło to jakieś w miarę zamknięte całości?

Offline Julek_

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2013, 01:09:34 pm »
I Jessikę, i Giacomo czytałem, ale ich lekturze nic mi w głowie nie zostało. Ot, francuskie czytadła. Jak masz okazje dostać po okazyjnej cenie (bo ja brałem oba albumy na jakiejś gildiowej wyprzedaży), a i zbiór komiksów trochę od tego spuchnie - czemu nie?

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 31, 2013, 05:52:31 pm »
Giacomo C. jest jak dla mnie dość ramotny... spodziewałem się więcej

Offline Death

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 10, 2014, 12:39:08 am »
Przeczytałem pierwszy tom Krucjaty. Fajne czytadełko. Spędziłem z tym komiksem miłe 40 minut. Daję szóstkę (na 10) na zachętę. :smile: Zobaczymy czy kolejne tomy będą równie fajne. Ładne rysunki (szczególnie ten pejzażyk z nocną Jerozolimą) i miło wchodząca fabułka. Lubię Jerozolimę, więc zawsze z dużą przyjemnością podziwiam rysunki przedstawiające to miasto.
Możliwe, że dałbym 5/10, ale Jerusalem nocą podwyższyło ocenę:

Offline TePe

Odp: Jean Dufaux
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 09, 2014, 10:16:01 pm »