trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2004, 09:56:04 pm »
MF reaktywacja. Podobno jest już drugi numer. Ktoś ma? Jak komiksy w tymże numerze?

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 20, 2004, 02:24:21 pm »
Drugi numer "Magazynu Fantastycznego" trafi do dystrybucji w poniedziałek lub wtorek. Kilka osób otrzymało go wcześniej i stąd ten szum w internecie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2004, 03:11:26 pm »
Ja jak dotad jeszcze nigdzie nie widzialem pierwszego, mimo ze patrzylem w kilku miastach.  :cry:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 20, 2004, 03:21:47 pm »
Niestety, numer drugi wycofa z kiosków numer pierwszy, więc juz pewnie nie zdążysz go przejrzeć. Jeśli jednak spodobają Ci się kolejne numery MF, niebawem będzie możliwość zamówienia numerów archiwalnych.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 20, 2004, 03:29:51 pm »
Ale ja nie musze sprawdzac czy mi sie spoodoba, zeby wiedziec, ze wole przeczytac numer pierwszy przed drugim. :)

A pomysl sprzedazy numerow archiwalnych popieram!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 20, 2004, 04:01:26 pm »
Na 140 stron drugiego numeru MF tylko 14 stron (komiks EXODUS) jest kontynuacją pierwszego.

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2004, 10:26:27 pm »
Czy podobają Wam się komiksy w drugim numerze MF?
Co o nich sądzicie?

Offline Macias

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2004, 11:09:29 pm »
jakos slabo z dystrybucja,bo nie uswiadczylem MF w 3miescie...

Offline Jaszcząb

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 24, 2004, 04:18:24 pm »
Dokładnie. Gdzie Wy to, choroba rozprowadzacie. W Empikach niet, w kioskach niet. Po pierwszy numer musiałem jechać na drugi koniec Warszawy. Po drugi już mi się nie chce :P

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 24, 2004, 11:16:41 pm »
W stosunku do pierwszego numeru MF nakład drugiego zwiększyliśmy o o 50%, a także rozszerzyliśmy dystrybucję o Empiki. To wszystko co mogliśmy na razie zrobić. Trzeci numer będzie rozprowadzany bardziej selektywnie, to znaczy tam, gdzie się słabo sprzedaje pójdzie mniej egz., a tam gdzie lepiej, więcej.
Jeśli nie ma go w Waszym kiosku, wystarczy zamówić u kioskarza (ewentualnie kioskarki). Na pewno następny numer dowiozą.
Czekam na wasze opinie o komiksach w numerze drugim.

Offline anakin

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 25, 2004, 01:36:30 pm »
Cytuj
Jeśli nie ma go w Waszym kiosku, wystarczy zamówić u kioskarza (ewentualnie kioskarki). Na pewno następny numer dowiozą.


No, najpierw trzeba wytłumaczyć Pani, że Magazyn Fantastyczny to nie Fantastyka, Fantasy, Playboy czy inne pismo, tylko że to wlasnie Magazyn Fantastyczny. Niestety, dopóki kioskarze nie opatrzą się z tytułem, nazwa chyba działa na waszą niekorzyść...

Offline graves

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 25, 2004, 05:44:48 pm »
Udało mi się nabyć drugi numer (pierwszy też mam). Kupiłem dzisiaj w Empiku.
Fajna sprawa. Kasjerka w Empiku, była zdecydowanie zdziwiona, że coś takiego mają (bo nie ona przyjmowała towar) i dopytywała się mnie, czy to jest podobne do "Fantastyki" i gdzie leżało :)  8)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 26, 2004, 12:46:53 pm »
Młody padawanie, nic w życiu nie przychodzi łatwo.

Jeśli w kiosku zamówisz "Magazyn Fantastyczny", to nie powinno być problemu z jego otrzymaniem. Jeśli mimo to będzie, puść maila na adres redakcji z informacją o lokalizacji tego kiosku. Będziemy interweniować.

Offline pookie

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 30, 2004, 06:46:41 pm »
Kupiłem. Okładka mi się nie podoba - koncept tak sobie. Wydanie marnie, no ale za to tanie. A w środku...
Jaaaaaaaaaaaaaaaaaakiś czas temu czytywałem pisma fantastyczne (Fenix, Złoty Smok, wczesny MiM, Fantastyka), ale potem mi przeszło, dlatego oceny tej części MF się nie podejmę - najzwyczajniej w świecie ją pominąłem.
"Wkładka" komiksowa. Szok! Przeleciałem przez te wszystkie historyjki i... ma to swój urok. Urok komiksowej pulpy, która silnie kojarzy mi się z tanimi horrorami i opowieściami klasy B. Momentami nieporadna kreska, zwariowane, nie silące się na oryginalność scenariusze składają się na obraz radosnego freestyle'u, przy którym autorzy na pewno świetnie się bawili. Pytanie - czy dostarczy on tyle zabawy czytelnikom? Obawiam się, że nie każdy będzie miał ochotę na historyjki nie roszczące sobie prawa do bycia czymś więcej niż tylko prostymi opowiastkami z pogranicza fantastyki.
Publicystyka - i tu krecha. Czy naprawdę nie można było zlecić recenzowania Zeliga komuś innemu? Wydaje mi się, że nie brakuje ludzi, którzy napisaliby dobrą reckę, nawet za free. Tymczasem wydawca komiksu pisze o profesjonalnej edycji, o tym, że to tytuł ważny, aspirujący do miana przedstawiciela kultury wysokiej... Zupełnie tego nie rozumiem.
 for Pookie

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 01, 2004, 12:20:10 am »
pookie
Wielkie dzięki za opinię!
I kilka słów wyjaśnienia przy okazji.
Cytuj
Okładka mi się nie podoba - koncept tak sobie

Drugi numer MF miał się ukazać na wiosną. Więc tak pod tę wiosnę ta okładka. Kwiatki i takie tam inne...
Cytuj
Przeleciałem przez te wszystkie historyjki i... ma to swój urok. Urok komiksowej pulpy

Szok!
Cytuj
Momentami nieporadna kreska, zwariowane, nie silące się na oryginalność scenariusze

Napisz, jeśli masz chwilę czasu, które prace podobają (lub nie podobają) Ci się pod kątem rysunku, a które pod kątem scenariusza. Taka ogólna opinia niewile nam mówi.
W końcu to 10 komiksów.

Cytuj
składają się na obraz radosnego freestyle'u, przy którym autorzy na pewno świetnie się bawili

Niestety, zazwyczaj nie było nam do śmiechu. No chyba, że po piętnastej kawie, ale wtedy, to nawet  łyżeczka w szklance głupio sie uśmiechała!

Cytuj
Tymczasem wydawca komiksu pisze o profesjonalnej edycji, o tym, że to tytuł ważny, aspirujący do miana przedstawiciela kultury wysokiej...

Bo to prawda.
Sorry pookie, ale Zeliga pozwoliłbym zrecenzować nawet samemu Gawronkiewiczowi.

 

anything