trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 374591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #570 dnia: Luty 27, 2009, 10:22:52 pm »
Oszukujesz się ;-) Raczkiewicz też tak myślał i nigdy albumu nie wydał (do czasu Mandry) :)
Musiałbyś jeszcze mieć znajomości i może do Partii należeć :)

Kurcze, ale mi sie tren Tajfun podoba w wydaniu Mandry, zeby jeszcze byly stare kolorki i Monstrum... :) Szkoda, ze Mandra padla, kto teraz taka prace u podstaw bedzie wykonywal. Co dowodzi, ze kazdy tworca musi robic swoje nie baczac na glosy krytyki, potomnosc Waas doceni!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Śledziu

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #571 dnia: Luty 28, 2009, 08:45:13 am »
Harley, oczywiście ma rację. Próbuję, jak mogę walczyć z moim złym "mną", okrutnym i złośliwym. Jak często tę walkę przegrywam, widać po postach na tym forum. Starym się być niezłym człowiekiem, mówić "dzień dobry" i "dobranoc", pomagać doświadczonym przez los i wynosić śmiecia starszej pani z dołu... Zbyt łatwo poddaję się jednak ciemnej stronie mocy, bo ścieżką tą idzie się po prostu łatwiej. Henryk Tur nie zasłużył na tak obrzydliwy atak z mojej strony, miał prawo do swojej opinii a mój atak na jego osobę był poniżej wszelkiej krytyki( pozostali, którzy w tak niemiły sposób zaatakowali zawodowego w końcu recenzenta, także nauk ścisłych również powinni się ukorzyć do czego apeluję). Najmocniej przepraszam, Harleyu, że m. in. moje, ociekające żółcią komentarze sprowokowały ciebie do udzielenia się w końcu na forum. Przepraszam forum. Przepraszam Polskę.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #572 dnia: Luty 28, 2009, 11:43:45 am »
Ogólnie uważam, że Harley ma rację.
Coś podobnego w sumie napisałem ponad pół roku temu na moim opiniotwórczym blogasku.

Do tej pory nie zmieniłem zdania.

Offline Jaszcząb

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #573 dnia: Marzec 06, 2009, 06:35:56 am »
Harley, doceniam Twój wysiłek jaki włożyłeś w napisanie tego długaśnego posta.
Dlatego, żeby nie było Ci smutno, napiszę: zgadzam się z Harleyem.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #574 dnia: Marzec 06, 2009, 11:59:43 am »
http://www.komiks.gildia.pl/prasa/strefa-komiksu/11/recenzja

Cytuj
Gierczak nie powinien rysować ludzkich postaci, ponieważ mu one po prostu nie wychodzą, zaś większość teł jest biała lub na tyle ciemna, że niczego praktycznie nie widać.

Cytuj
Zbiorek zamyka Zmierzch Pawła Gierczaka, który pokazuje, że nie tylko nie umie rysować swoich pomysłów, ale nawet nie jest w stanie dobrze przerysowywać cudzych kadrów.

Ja bym te fragmenty proponował kiedyś wrzucić np. na okładkę zbioru "The Complete Paweł Gierczak Library".

Troche wyczyscilem temat -x.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2009, 12:34:16 pm wysłana przez xionc »

Offline Harley_Porter

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #575 dnia: Marzec 06, 2009, 04:34:35 pm »
Nie taki Gierczak straszny jak go malują! Kto jest bez winy niech pierwszy ciśnie kamień, najlepiej w scenarzystów, którzy podobne historie wymyślili. Tak więc, Pawle, jeden kamień dla Ciebie ( całkiem solidny, ale bez zadziorów), Zmierzch nie jest źle rysowany, on, po prostu, jest nie do końca dobrze opowiedziany.
1. Brak bohatera, (nie ma czegoś takiego jak historia o historii)
2. Brak czarnego charakteru, (wiesz, takiego prawdziwego s....na)
3. Klimacik polańsko - conanowy nie chwyta, (albo tak, albo tak)
4. To już było!
5. Nikomu nie będzie zależeć na tak pokazanych Polanach, są nieautentyczni i nieprzekonywujący.

Jednak!

1. Stworzyłeś swój własny świat, nie zlepek obrazów, ale świat!
2. Nie rysujesz źle.
3. Starasz się!!!!!! tworzyć klimat.
4. Uważasz, że masz coś do opowiedzenia, (a to bardzo ważne).

Unikaj!

Rysowania do złych scenariuszy!
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2009, 05:42:03 pm wysłana przez Harley_Porter »

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #576 dnia: Marzec 07, 2009, 07:31:53 pm »
Kolejny odcinek mojej odcinkowej monografii poświęconej publikacjom ze Strefy Komiksu.
Tym razem na tapetę wziąłem autorską antologię Macieja Łosia: http://maciejpalka.blogspot.com/2009/03/pozne-syny-rzecz-o-antologiach-ze.html

i dodatkowo ekskluzywny miniwywiad z samym Maciejem Łosiem
czyli PAŁA PYTA ŁOSIA: http://maciejpalka.blogspot.com/2009/03/paa-pyta-osia.html

endżoj

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #577 dnia: Październik 02, 2009, 09:45:50 pm »
W sobotę między godziną 9.00, a 17.00 będę obecny na MFK w Łodzi z albumem autobiograficznym Zygmunta Similaka pt. "Historie Okupacyjne".
Zainteresowanych zapraszam do naszego stoiska.
Około godziny 10.00 będzie ze mną autor komiksu. Łowcy autografów mile widziani.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #578 dnia: Październik 17, 2009, 01:39:54 pm »

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #579 dnia: Styczeń 20, 2010, 03:49:35 pm »
Ogłoszenia parafialne.

W związku z tym, że: http://robertzareba.blogspot.com

Już dziś możesz zamówić prenumeratę trzech kolejnych numerów "Strefy Komiksu"!
Triumwirat - Mag
Antologia autorska Artura Chochowskiego
Zawisza Czarny lub Historie okupacyjne (do wyboru)
kontakt: robertzareba@op.pl

Koszt prenumeraty trzech albumów wraz z kosztami wysyłki, to 56 zł.
Prenumeratę można zamawiać do wyczerpania zapasów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #580 dnia: Wrzesień 07, 2010, 08:30:28 pm »
Maciej Pałka na swoim blogu często i ciekawie informował o pracach nad reedycją "Laleczek", ale i w tym temacie wypada o tym wspomnieć bo będzie to album wydany jako kolejny tom "Strefy Komiksu". Okładkę i wstępne info znajdziecie tutaj...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #581 dnia: Grudzień 11, 2010, 09:03:15 am »
13 grudnia do dystrybucji trafi 16 album ze „Strefy Komiksu”, a będzie to druga część autobiografii Zygmunta Similaka, pt. “W cieniu gwiazdy”.


Jest to komiks niezwykły, ukazujący Łódź w pierwszych miesiącach po wyzwoleniu Polski przez Armię Czerwoną. Autor patrzy na powojenną rzeczywistość oczami dziecka, jakim wówczas był, nieco naiwnie, czasem myląc sen z rzeczywistością, ale w sposób szczery i pozbawiony uprzedzeń.


Similak stara się nie oceniać i nie wartościować, a tylko przytaczać fakty i wydarzenia, które sam przeżył lub których był naocznym świadkiem. Ocena nasuwa się sama, choć niektóre pytania pozostają bez odpowiedzi, jak choćby te o sens wybuchu Powstania Warszawskiego, czy stosunek Polaków do niosących wyzwolenie od niemieckiego okupanta Rosjan.


Komiks jest dokumentem epoki, znakiem, że pamiętamy ten trudny okres naszej historii.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #582 dnia: Grudzień 14, 2010, 09:09:12 pm »

Offline Strefa Komiksu


Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #584 dnia: Styczeń 17, 2011, 02:36:14 pm »
Trochę około "Strefy"
 
http://magazynfantastyczny.blogspot.com/

W "aktualnościach":

"Oto okładka (...) ostatniego numeru MAGAZYNU FANTASTYCZNEGO, który ukaże się na przełomie stycznia i lutego"

                          Jak to ostatniego???

 

anything