Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1275 dnia: Maj 10, 2017, 06:07:22 pm »
O, Comic Con sobie "pożyczył" nazwę?
http://warsawcomiccon.pl/program-imprezy/aleja-komiksu/

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1276 dnia: Maj 11, 2017, 01:35:42 pm »
Nie pierwszy to raz, kiedy organizatorom różnych targów spodobała się nasza nazwa. Niech tam sobie pożyczają, byle dobrze przygotowali tę imprezę, co będę miał możliwość sprawdzić osobiście :smile:


Poza tym: "W strefie komiksów spotkacie najpopularniejszych twórców komiksów w Polsce, nauczycie się rysować oraz poczujecie się jak artysta tworząc własne historie".

Nic dodać, nic ująć :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 01:50:25 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1277 dnia: Maj 11, 2017, 03:11:21 pm »
Najpierw nazywalo sie to "Aleja komiksu", ale jak się zorientowali, że nazwa zajęta, to wzieli pierwszą, która im się wydawała wolna, więc ja bym się tak nie cieszył, bo to wskazuje na poziom wiedzy organizatorów.
Z tymi "najpopularniejszymi twórcami komiksów w Polsce" to też trochę beka, bo (mimo, że pojawiają się tam autorzy, których szanuję), selekcja odbyła się podobno na podstawie lajków na fejsiku  :shock:

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1278 dnia: Maj 11, 2017, 03:43:28 pm »
Oczywiście, że się nie cieszę. Jak słusznie zauważyłeś organizatorzy nie mają pojęcia, że coś takiego jak "Strefa Komiksu" w ogóle istnieje (na imprezie występujemy w barwach Wydawnictwa Kameleon), więc to żaden powód do radości. Ale rozpaczał z tego powodu też nie będę. :biggrin:
No i fakt, że mogli dodać: "najpopularniejszymi na fejsiku twórcami komiksów w Polsce" i byłoby git! :wink:

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1279 dnia: Maj 15, 2017, 01:12:13 pm »



Premiera 18 maja ma Komiksowej Warszawie.
Będzie autor, będzie można wysępić rysunek i autograf. :)

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1280 dnia: Czerwiec 05, 2017, 07:49:03 am »
Kilka słów o Comic Conie.


http://strefakomiksu.blogspot.com/2017/06/comic-con-2017.html


Jeśli termin imprezy nie będzie kolidował z jakimiś targami książki, już dziś zgłaszam swój akces do przyszłorocznej edycji :)

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1281 dnia: Czerwiec 05, 2017, 09:56:42 am »
Kilka słów o Comic Conie.

Tak troche enigmatycznie :(
A ze nastepny koliduje z Coperniconem i jest tydzien po MFK to juz wiadomo.
BTW mozesz cos szerzej o samej imprezie (chyba, ze siedziales caly czas na stoisku?), bo opinie sa skrajne, ludzie, ktorzy przyjechali jako zwykli uczestnicy zasadniczo narzekaja na impreze (bardzo kiepsko zorganizowany transport, zbojeckie oplaty za parking, masakra na panelach i spotkaniach, symboliczna obecnosc stoisk z komiksami, oferta i jakosc ekspozycji i stoisk z gadzetami bardziej przypominajaca "atrakcje" z centrow handlowych niz cymesy skierowane do geekow i fandomu itd. itp.). Z drugiej Twoj zachwyt i relacje min. ekipy siedzacej w strefie komiksowej.
Nie wiem czy to wynik tego, ze komiksiarze byli zbyt oblozeni robota i widzieli tylko drobny, lepszy fragment CC, czy moze uczestnicy sa zbyt roszczeniowi, bo uwazaja, ze za taka kase wypadaloby zaoferowac cos wiecej?
Co ciekawe, generalnie przewija sie opinia, ze do Pyrkonu czy MFK to jeszcze daleka droga?

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1282 dnia: Czerwiec 05, 2017, 11:33:03 am »

Copernicon mnie nie interesuje (kiedyś nie znaleźli dla nas 2m2 powierzchni na promocję nowo uruchomionej serii książek fantastycznych polskich autorów więc dozgonnie mam ich w dupie), ale bliskość MFK rzeczywiście jest niefortunna. W ankiecie z imprezy, w uwagach, sugerowałem początek grudnia :smile:
Co do spotkań, to rzeczywiście byłem na stoisku (w przeciwieństwie do uczestników, ja byłem w pracy) i z tej perspektywy nie mogę oceniać konwentu. Ja oceniam imprezę głównie pod względem biznesowym.
Wielkością i rozmachem  konwent najbardziej przypomina Pyrkon, ale organizacyjnie sporo mu do niego brakuje. Jednak na plus trzeba policzyć, że braki starali się szybko niwelować. Niedociągnięcia z czwartku (przynajmniej te dotyczące mojego stoiska) usunęli w ciągu kilku godzin, co nieczęsto się zdarza :smile: Szybko zareagowali też na niedobór toalet (widocznie nie przewidzieli tak wysokiej frekwencji) i już na drugi dzień pojawiły się toj toje. Osobiście odnoszę wrażenie, że bardzo się starali.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2017, 11:40:13 am wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1283 dnia: Czerwiec 16, 2017, 01:06:15 pm »
Mariusz Moroz w najwyższej formie :)



Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1284 dnia: Lipiec 26, 2017, 10:00:48 pm »
A tak wygląda okładka :)

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1285 dnia: Wrzesień 08, 2017, 11:38:56 am »

Jakby ktoś z fanów komiksu był akurat na imprezie, zapraszam na nasze stoisko :wink:


Offline vision2001

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1286 dnia: Wrzesień 27, 2017, 02:42:24 pm »
Przeczytałem Przeklętą puszczę 1280 i jestem zdziwiony, że dostała tak dobre recenzje.
Komiks rzeczywiście pięknie wydany, rysunek jest ciekawy (trochę w stylu amatora, czy przypomina mi rysunki w komiksach z lat '80 XX w.), sama historia jest ciekawa i płynnie poprowadzona.
Komiks zainteresował mnie w związku z czasem, w którym dzieje się jego akcja oraz wierzeniami i postaciami z ówczesnych mitów i legend (które bardzo fajnie zostały przedstawione w komiksie Mikoszka, którego tom 1. polecam całym sercem).
Co do samego scenariusza, który jest interesujący i intrygujący, jednak jestem zmuszony się przyczepić w dwóch płaszczyznach:
1. brak jest napięcia dla akcji, w których wprowadzono istoty z wierzeń ludowych
2. ostatnia plansza urywa historię w taki sposób, że spojrzałem czy przypadkiem nie otrzymałem jakiegoś wybrakowanego egzemplarza i nie brak mi kolejnej planszy czy dwóch.
Wydaje mi się, że jednak jest to komiks na raz i możliwe, że się go pozbędę, a o samej historii niedługo zapomnę...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline keram

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1287 dnia: Wrzesień 27, 2017, 04:16:14 pm »
Vision, masz trochę racji, moim zdaniem brak wybijającego się, wyrazistego bohatera osłabia ten komiks, ale jednak jestem zadowolony z lektury.
Byłoby fajnie gdyby autor spróbował stworzyć serię przygodową.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1288 dnia: Wrzesień 28, 2017, 09:35:49 am »
Mariusz już pracuje nad kolejnym komiksem osadzonym w realiach średniowiecza. :)
Na dniach wrzucę więcej informacji.

Offline keram

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1289 dnia: Wrzesień 28, 2017, 03:24:18 pm »
Pojedynczy album czy seria?
Wolałbym to drugie.