trawa

Autor Wątek: Mangi  (Przeczytany 93073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Mangi
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2004, 06:56:01 pm »
Podepnę się pod tą listę:

JPF:
Akira - bardzo dobra, jak dla mnie lepsza od anime( fakt)
Az do nieba - taka ciekawostka, przeczytac mozna (kawałek historii polski widziany oczami kogoś z japonii -ciekawe, ale nic takiego)
Alita - milo sie czyta, ale na razie nic wiecej (rozkręca się)
Chirality - jak dla mnie dno totalne (ładne rysunki -ale treść płytka)
Chobits - jakos nie moge sie przekonac (bardzo mi się podoba, sam nie wiem czemu -ciekawy element wprowadzenie mangi w mandze z zupełnie odrębnym stylem rysowania, kolejne tomy pochłaniam w ciągu pół godziny zaraz po kupieniu)
Cowboj bebop - manga jest syfem totalnym, serial i film pelnometrazowy - goraco polecam ! (no manga -jest gorsza od anime, tam były świetne kawałki muzyczne)
Sailormoon - tego nigdy nie dalem rady przeczytac calego (ja też nie)
Dr slump - czasami jest naprawde sie z czego posmiac, chociaz poziom raczej smietnikowy, ostatnie tomy raczej zaczynaja przynudzac, no bo ile dowcipow moze byc o kupie ? (już mnie zmęczył, kilka tomów czeka od dłuższego czasu na przeczytanie)
Dragon Ball - akurat ta serie dosc lubie, choc momentami przynudza, ale pare tomikow jest naprawde swietnych (było niezłe, jako oderwanie od poważniejszych rzeczy)
Fushigi Yuugi - po dwoch tomach mialem dosc, reszta czeka na lepsze czasy... (doczytałem do siedmiu tomów i powiedziałem-dość)
Ghost in the shel - bez komentarza, kazdy wie co i jak ( YES)
Haslo brzmi: sailormoon V - eeeee... (mam, ale się nie zmusiłem w końcu do czytania)
Slayers - leciutka lekturka, dosc nawet mile, do przeczytania (fakt)
Naruto - nastepca db ale jakos nie przypadl mi do gustu (ciekawe, zobaczymy jak będzie dalej)
Evangelion - narazam sie wiekszosci, ale po prostu nie lubie. (hm, nie bardzo rozumiem ten cały szum wokół tego tytułu. Dam sznsę i przeczytam w tomikach, rozbite na amerykański format -to nie to)
Oh My Goddness - bardzo fajne i przyjemne w odbiorze - polecam (niezłe, chociaż nic rewelacyjnego.)
Plastic Little -DNO (:) )
Pokemony i inne digimony- nie lubie (ja też)
X-Clamp - przeczytalem pierwsze 7 tomow, pozniej byla przerwa w wydawaniu i jakos nie moge sie zmusic do przeczytania reszty - moze kiedys.... (tak samo -leży i czeka)
Waneko:
Czesc Michael ! - bardzo fajne - polecam (też polecam ,jak ktoś lubi koty)
Locke superczlowiek - SF - niezle (fakt, chociaż nieco archaicznie rysowane)
Tu detektyw Jez - Najlepsza manga jak dla mnie GORACO POLECAM !!! (THE BEST OF... MANGA)
Kidaichi - na poczatku spoko, pozniej nudne (trochę męczące, chociaż mogli by wydawać dalej (tak mało mamy detektywistycznych), chociaż wolałbym bym detetywa Conana)
Love Hina - moze byc (może być)
Mars -(mimo, że to shojo -jest naprawdę niezłe, gdyby tylko inny rysunek :roll: )
Paradise Kiss -(interesujące, manga o modzie -ot, taka ciekawostka na rynku)
Video Girl AI - nie lubie (wolałbym IS, ale chętnie poznam pierwowzór do końca, jeszcze tego przedtem nie czytałem)
Egmont:
Eden - bardzo dobry (dobry, chociaż już po mału zbyt schematyczny)
Gunshmith Cats - bardzo dobrze sie czyta (dobre)
Exaxxion- jeszcze znosne ale to nie to (dobrze , że się skończyło)
Skrzydła Serafina, Brzoskwinia, Gundam Wing - syfy (wypowiem się co do Gundam (innych jeszcze nie czytałem), zbyt skrótowe w stosunku do serialu, gdybym nie widział anime-nie wiedziałbym o co chodzi)
Inne:
Nuku-nuku - dziadostwo (popieram)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Yaqza

Mangi
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 14, 2004, 09:17:54 pm »
Z tego co mamy na rynku "Eden" prezentuje dla mnie najwyższy poziom.
Poza tym....."Gunsmith Cats" jest niezłe, ale furory nie robi. Ze "staroci" ubóstwiam wręcz "Akirę" i "Evę"- genialne tytuły, tylko to słowo moze je określić- maestria w każdym calu.

"Blade of Immortal" może namącić- zapowiada się świetny tytuł. Żeby tylko Egmont nie spartolił wydania.
A jeśli ktoś chce zobaczyć jak przyjemnie jest sobie pojeździć po "Brzoskwinii" zapraszam do czytnięcia tutaj recki tej mangi. Badziewie to niestety straszne...
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

N.N.

  • Gość
Mangi
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 30, 2004, 10:25:56 pm »
Kupiłem sobie dwutomowy leksykon "Manga&Anime" - strasznie trudno mi się w nim połapać, bo z odsyłaczami ciężko (najtrudniej było mi znaleźć informascję o "Lone Wolf & Cub"). W sumie jednak informacji dużo - i pewnie jak przeczytam wszystko po kolei, to w końcu się połapię...
Nie rozumiem też, czemu autorka uważa, że w haśle poświęconym filmowi najważniejsze jest streszczenie, a resztę podaje jako "Ciekawostki".
Cena koszmarna - ponad 40 zł za tom. Ilustracje - do d***

Offline Fenrir

Mangi
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 31, 2004, 06:11:24 pm »
no ja slyszalem niezbyt ciekawe opinie na temat tych ksiazeczek, wg autorki taki np. Detective Conan wyszedl po Polsku  :roll:

Offline graves

Mangi
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 01, 2004, 08:17:11 am »
Cytat: "Fenrir"
no ja slyszalem niezbyt ciekawe opinie na temat tych ksiazeczek, wg autorki taki np. Detective Conan wyszedl po Polsku  :roll:

W internecie wyszedł ;)  Są po polsku skany już zdaje się do szóstego tomu :giggle:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

N.N.

  • Gość
Mangi
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 01, 2004, 10:38:30 pm »
Cytat: "Fenrir"
no ja slyszalem niezbyt ciekawe opinie na temat tych ksiazeczek, wg autorki taki np. Detective Conan wyszedl po Polsku  :roll:

To akurat drobnostka. Ciekaw jestem, czy tam nie ma jakichś grubszych wpadek i wciskania kitu - w końcu na mandze się nie znam, a chciałbym wiedzieć, czy muszę sprawdzać gdzie indziej każdą podaną tu informację, czy nie...
Ma ktoś ten leksykon?

Offline Fenrir

Mangi
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 02, 2004, 02:42:51 pm »
Cytuj
To akurat drobnostka. Ciekaw jestem, czy tam nie ma jakichś grubszych wpadek i wciskania kitu - w końcu na mandze się nie znam, a chciałbym wiedzieć, czy muszę sprawdzać gdzie indziej każdą podaną tu informację, czy nie...
Ma ktoś ten leksykon?

proponuje przejzec strone www.anime.com.pl i dyskusje na ten temat. Chociaz znajac zycie dowiesz sie tam jedynie ze leksykon jest spieprzony, bo imie jakiegos bohatera pisze sie przez 'y', a nie prz 'i' ;)

Offline Kurczaczek

Mangi
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 02, 2004, 10:58:30 pm »
Czy ktos moglby sie podzielic wrazeniami z:

Vampire Princess

i

KENSHIN ??
...

Offline graves

Mangi
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 03, 2004, 12:33:36 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Czy ktos moglby sie podzielic wrazeniami z:

Vampire Princess

i

KENSHIN ??

Kenshin -polecam  (Egmont spieprzył tylko wydanie -zbyt blisko przycioł strony i na części obciął część dymków, trzeba się domyślać -co i jak)
Vampire Princess -odradzam
:giggle:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline syfon

Mangi
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 03, 2004, 02:48:39 pm »
zgadzam sie z Gravesem. VPM jest kiepskie, nudne i wtórne. Kenshin jest całkiem niezły, fajne jest anime kenshina tylko że cholernie długie (95 odcinków). Z tych nowych mang u nas naprawde warte polecenia jest chyba tylko GTO (wyśmienite anime pod tym samym tyłułem)
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline hans

Mangi
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 03, 2004, 03:39:14 pm »
co do Kenshina - mozecie napisac cos wiecej? co wam sie podobalo w tym komiksie?
nie spodobaly mi sie takie uproszczenia, jak idealizowanie glownego bohatera, czy kontrast "osoba dobra-zla" niemalze bez stanow posrednich, a wiec zla ma same wady, dobra jest... dobra (sam autor przyznaje ze nawet twarze wymyslal pod cechy charakteru; swietnie widac to w przypadku osoby, ktorej zly charakter ujawania sie pozniej). :roll:
co mnie rozbawilo: kolejna manga, w ktorej jedna z bohaterek co chwila leje glownego bohatera. skad sie to bierze? :?

Sula

  • Gość
Mangi
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 03, 2004, 04:12:25 pm »
Ani Kenshin ani VPM nie są dla mnie zbyt interesujące ,ale z nowych serii naprawde polecam GTO.(w dodatku będzie wychodził co miesiąc) ,no i teraz w lipcu będzie bardzo przyjemnie Botl i kolejny tom Eden :)

Offline syfon

Mangi
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 03, 2004, 07:15:21 pm »
hans: to się bieże z wtórności i ogólnej nędznosci niektórych pozycji (np. lowe hina)

jak nie wytną żadnej strony z ósmego Edenu to będzie święto
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline graves

Mangi
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 03, 2004, 07:33:53 pm »
Cytat: "syfon"


jak nie wytną żadnej strony z ósmego Edenu to będzie święto

Fakt. Trochę pikantne są ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline syfon

Mangi
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 03, 2004, 10:13:14 pm »
"troche pikantne" hehehe toż to rasowy hentaj jest. ;)  ale cichosza, nie zdradzajmy fabuły :P
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

 

anything