Autor Wątek: Mangi  (Przeczytany 93076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Mangi
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 08, 2019, 07:18:10 pm »

Już ogłosili dwa mocne klasyki - Card Captor Sakura i Magic Knight Rayearth

To nadal nie jestem targetem tego wydawcy :biggrin: Nie, no zdecydowanie preferuję mangi dla dorosłego czytelnika, a jeśli chodzi o shōnen/shōjo to kupuję tylko dwa tytuły (Ku twej wieczności + Oblubienica czarnoksiężnika) i na tym poprzestanę.

W Twoim zestawieniu nieco na minus zaskoczyła mnie niewielka ilość tytułów Hanami (acz Gildia pokazuje mi jeszcze jedną wydaną przez nich magę: wznowienie t. 1 Suppli). Oni mają jakieś problemy? Bo teraz się bojam, że mi nie będą dalej wydawać Sagi winlandzkiej...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2019, 07:31:31 pm wysłana przez Pawel.M »
seczytam.blogspot.com

Offline pucka

Odp: Mangi
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 12, 2019, 04:15:35 pm »
Kiedyś to właśnie Waneko miało najbardziej zróżnicowaną ofertę wydawniczą. Od słodkich romansideł po Battle Royale. Teraz zdecydowanie brakuje tytułów dla starszego czytelnika. Ja w sumie sprawdzam czy jakaś jednotomówka mnie zainteresuje (swoją drogą świetny pomysł z tego rodzaju publikacją) i Bakuman, z czego ten tytuł z czystej ciekawości jak to całe tworzenie mangi działa od kuchni. Natomiast to jak trzymają się terminów zasługuje na pochwalę. Nie mam pojęcia jak to robią, bo podobno strona japońska potrafi być kapryśna, np. akceptować okładkę przez pół roku.


SJG nie dało rady i zrezygnowało z zapowiedzi do tego stopnia, że podają je na początku miesiąca co się ukarze, a i to nie zawsze uda się spełnić. Ale taki system i tak jest chyba lepszy w odbiorze przez kupujących (mniej ludzi marudzi), niż zapowiedzi JPF który wiecznie coś przesuwa. Jestem ciekawa czy zdążą z tą Alitą na koniec stycznia...

 

anything