Autor Wątek: Ghost in the Shell  (Przeczytany 103748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koziorozec1979

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 14, 2013, 07:20:31 pm »
kupić warto - ja już zamówiłem. Manga co prawda nie tak dobra jak anime ale trzyma poziom (pion?). Z tego co pamiętam, manga zrobiła na mnie mniejsze wrażenie niż film przez zawarcie w niej pewnych akcentów humorystycznych, których niestety w wersji japońskiej nie trawię.
Poza tym film widziałem najpierw.
A w zasadzie to mangę czytałem w momencie pierwszego wydania i mogę coś żle pamiętać :badgrin:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 14, 2013, 07:27:27 pm »
http://dr4wingismylife.wordpress.com/2013/03/13/hulanka-science-fiction-sens-istnienia-ducha-w-pancerzu-czyli-ghost-in-the-shell/

Może kogoś zachęci do sięgnięcia po GITS. Kreska Shirowa jest genialna :smile:

Dobrze zrozumiałem, że część 1,5 jest epizodem dodatkowym, który nie ma wiele wspólnego z całością i czyta się go po 1 i 2?

Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tej kreski. Oczywiście kupię, ale mając w pamięci film, a dokładniej serial nie wiem czy do mnie przemówi. Poza tym, akurat w tej mandze wolałbym żeby było poważniej, bez zbytniego poczucia humoru. Świetnie to wyszło w GITS SAC. Zobaczymy jak to będzie. Trzeba tak czy siak złożyć preodrer.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline marceli

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 08, 2013, 03:15:12 pm »
Czy ktoś się orientuje kiedy będzie wysyłany dodruk 1 GITS z JPF, oraz czy będzie go można kupić w innych sklepach, chociażby gildii?
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 08, 2013, 03:27:04 pm »
Czy ktoś się orientuje kiedy będzie wysyłany dodruk 1 GITS z JPF, oraz czy będzie go można kupić w innych sklepach, chociażby gildii?

http://www.sklep.gildia.pl/manga/214908-ghost-in-the-shell-1-wyd-ii

Będzie. Wystarczy sprawdzić w sklepie gildii w dziale manga:)

Offline marceli

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 08, 2013, 03:30:26 pm »
Dzięki. Zawsze najciemniej pod latarnią  :lol:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 10, 2013, 02:36:09 pm »
GitS już dotarł, wydanie prezentuje się bardzo ładnie (spora cegła) ze szczegółami zapoznam się pracy. Tymczasem czy wiadomo coś o wznowieniu GitS 2? Czy w ogóle kontynuacja jest równie dobra jak jedynka?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 10, 2013, 02:39:21 pm »
GitS już dotarł, wydanie prezentuje się bardzo ładnie (spora cegła) ze szczegółami zapoznam się pracy. Tymczasem czy wiadomo coś o wznowieniu GitS 2? Czy w ogóle kontynuacja jest równie dobra jak jedynka?

GITS2 ma być za jakieś dwa/trzy miesiące cena ok 70zl
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline graves

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 10, 2013, 06:05:39 pm »
Czy w ogóle kontynuacja jest równie dobra jak jedynka?
Gits2 nie jest nawet podobny do Gits1. Różni go praktycznie wszystko - łącznie z grafiką. Jak chcesz coś podobnego - to Gits 1.5.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 31, 2015, 01:19:10 pm »
perły przed wieprze

Offline roble

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 24, 2019, 11:38:52 pm »

Ghost in the Shell
Ghost in the Shell

jak myslicie, jest szansa na nowe wydanie 1 i 2 tomu w formacie de luxe w najblizszej przyszlosci?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2019, 12:09:11 am wysłana przez roble »

Offline arczi_ancymon

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 25, 2019, 04:50:03 pm »
Kojarzę, że ktoś o to pytał JPF na facebooku - pojawiało się też kilka innych propozycji, m.in. "Miecz nieśmiertelnego", "Eden", "Akira" - ludzie z wydawnictwa sprawiali wrażenie, że nie są to dla nich głupie pomysły, ale odnoszę wrażenie, że wydawnictwo w następnej kolejności ma największą chrapkę na ten ostatni tytuł (ale podobno są jakieś problemy z przekonaniem właściciela praw, więc kto wie). Gawiedź z tego co pamiętam najbardziej chciała "Czarodziejkę z księżyca" (tu przewracamy oczami), ale liczę, że JPF bardziej się postara. Ja bym chciał jakieś mangi samurajskie, najlepiej te niedokończone - wspomniany "Miecz...", "Vagabond", "Samotny wilk...", bo w tym temacie dość mocna posucha, a GitS można przynajmniej przeczytać w PL w innym wydaniu. Generalnie jeśli nie wyszło przy okazji ostatniego filmu, to teraz oceniałbym szanse jako "takie se".

Offline -gościu-

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 25, 2019, 05:45:32 pm »
"Miecz nieśmiertelnego", "Eden", "Akira", "Vagabond", "Samotny wilk..."...


Kurde, brałbym każdy z tych tytułów  :sad:  Wszystkie wydawane dobrych kilkanaście lat temu, w dodatku aż trzy nie były dokończone. Najwyższa pora na nowe, porządne wydanie.