Autor Wątek: Mangi  (Przeczytany 93067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

Mangi
« dnia: Luty 16, 2004, 05:07:01 pm »
Ok, kto oprocz An-nah czyta mangi, i jakie:

Eden, Akira i Gits- wiekszosc lubi, wiem, ale inne?

Jak Wam sie podobaja Gun Smithy, Battle AA, etc...

Co polecacie z zapowiadanych serii?
...

Offline Fenrir

Mangi
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2004, 06:04:08 pm »
Możnaby powiedzieć że i ja, chociaż bardziej gustuje w animowanych wersjach. Mangi Akira jeszcze nie miałem okazji przeczytać, ale Gits i Eden jak najbardziej przypadły mi do gustu. Oprocz tego w swojej kolekcji posiadam Gitsa 2 (najbardziej pokrecony i najtrudniejszy w odbiorze komiks jaki w zyciu widzialem), BAA (cyberpunk na lekko, raczej zadnych glebszych rozmyslan, ot mila naparzanka), Cowboy Bebop (3 czesciowa manga, w sumie pozycja dosc srednia, kupilem ze wzgledu na serial) i Evangelion (mechy w akcji :) seria jest swietna i warta kazdej zlotowki). Czekam na pewno na Hellsinga (horror z wampirami, duza iloscia krwi i flakow, czarnym humorem, zombii, szalonym 2 metrowym ksiedzem machajacym metrowymi nozami i jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci - Arucardem. Juz serial byl niezle popaprany, manga jest podobno jeszcze bardziej :), Vampire Princess Miyu (nie wiem jak manga, ale serial animowany bardzo mi sie podobal. Klimatyczny horror w japonskim stylu z niekoniecznie dobrymi zakonczeniami) i oczywiscie Blade of Immortal, o ktorym wiem wlasciwie tyle co z ostatniego SK.
Wszystkim zainteresowanym polecam strone grupy subberskiej - http://www.omanga.net/ i zapoznanie sie z 3 ich projektami - Blame! (niby ludzie to za cyberpounk uwazaja, ale dla mnie to calkowicie inny klimat. Niemniej manga wysmienita), Noise i Mpd Psycho (jeszcze nie czytalem, ale zachwycila mnie strona graficzna. Cos takiego mogliby u nas wydac, ale obawiam sie ze chyba jednak cenzura by tego nie przepuscila :)

Offline An-Nah

Mangi
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2004, 06:16:42 pm »
Wypraszam sobię bardzo, Alita to naparzanka? No dobra, głebi Edenu nie ma, ale ma fabułe, ciekawą wizję świata i wspaniałą bohaterkę. Że o łądnej kresce nie wspomnę...

Na "Blade of the Immortal" czekam z niecierpliwością, nie znam osobiście ale  duzo dobrego słyszałam, podobnie chciałabym wydania tytułów umieszczonych na Omandze - "Blame!" rzeczywiście kładzie...

Pozatym marzy mi się "Berserk"... tą mange juz przędzej nazwałabym naparzanką, krew leje się hektolitrami, pozatym nie brak mocnych scen erotycznych... Ale co mnie w tym tytule urzekło, to ponury, bardzo konsekwentnie ponury nastrój... bardzo mroczne, bardzo pesymistyczne, bardzo dobre...

Kurczak, nawracasz się?

Fenrir, jakbys nie był facetem, myslałabym, ze jesteś moją siostrą... ja ci dam sie podszywać  :bite:
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Fenrir

Mangi
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2004, 06:50:16 pm »
Cytuj
Wypraszam sobię bardzo, Alita to naparzanka? No dobra, głebi Edenu nie ma, ale ma fabułe, ciekawą wizję świata i wspaniałą bohaterkę. Że o łądnej kresce nie wspomnę...

Wiesz, to samo moge powiedziec o Naruto. Oczywiscie, BAA posiada ciekawy swiat i fajna bohaterke, ale scenariusze (przynajmniej w 2 pierwszych tomach) opieraja sie na prostym schemacie i maja jedynie na celu ukazanie motywacji walczacych. Fajna to manga, ale narazie nie odnajduje w niej nic wiecej. POza tym - co ma ladna kreska do tresci komiksu ? :bored:
Cytuj
Pozatym marzy mi się "Berserk"... tą mange juz przędzej nazwałabym naparzanką, krew leje się hektolitrami, pozatym nie brak mocnych scen erotycznych... Ale co mnie w tym tytule urzekło, to ponury, bardzo konsekwentnie ponury nastrój... bardzo mroczne, bardzo pesymistyczne, bardzo dobre...

Popieram
Cytuj
Fenrir, jakbys nie był facetem, myslałabym, ze jesteś moją siostrą... ja ci dam sie podszywać

No coz, nicka wymyslilem juz sobie daawno, poza tym - nie jest to czasem imie meskie ?

Offline Kurczaczek

Mangi
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2004, 07:46:49 pm »
Cytat: "An-Nah"

Kurczak, nawracasz się?


Mam jakiś dziwny okre ochoty na mange... sam nie wiem czemu... moze dlatego, ze zatesknilo mi sie za Edenem, a na razie zadnego ne widac na horyzoncie (ale beda 2 w tym roku :) )

Kupiłem Akiry juz 10 tomów

Pozyczyłem od brata GITSA 1 i 2

i szukam dalej

Blade of Imortal- hmmm mnie jakos opis ze SK nie przekonał, tzn. opis, ze tam pojedynek trwa trzy zeszyty i krew sie leje strumieniami- mam wrazenie, ze to bedzie po prostu rabanka...

No nic, Akira nie jest zły , Gitsa poczytam to ocenie, BAA- myslalem czy  by nie zamowic, ale mi odradzono...

A tak naprawde to wszystko przez to, ze znowu sie wciagnalem w klimaty samruajskie- Usagi, Ostatni samuraj (mi sie podobal i to bardzo- mowcie co chcecie), sciagnalem sobie znowu sterte filmów Kurosawy i je odswiezam, Wolvie in Japan, kupiłem jeszcze Legende 5 Kręgów i zacząłem czytać "Po słowiczej podłodze"... no i generalnie przez to tez zwrot na mange, po prostu sie duzo japonskiego shitu na mnie zeszło
...

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Mangi
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2004, 08:38:32 pm »
heh mam tak jak Kurczak. koleją fascynację klimatami japońskimi. i też przez Usagiego i Ostatniego Samuraja(Kurczak nie jestes sam, też mi sie podobal :twisted: ).

Akira, GITS to klasyka i niesamowicie się to czyta :)
Eden 1 mam odłozone więc jutro(chyba) kupię
Gusnmith Cats - fajna seria, szybkie kobiety i piekne samochody, akcja, strzelaniny, pościgi, humor, dokładnie odwzorowane bronie i samochody. bardzo miło sie to czyta. wciaga
Alita- na razie bardzo niezobowiązujące, ale do poczytania "na luza" jest ok. i rzeczywiście ladne rysunki.

czekam na Hellsinga, Vampire Princess Miyu. no i zacząlem Evangeliona
a Blade of immortal miałem(a raczej mam nadal) okazję zobaczyć (dzieki Gilbaert :) ) i zapowiada się interesująco :twisted: blood is on the dancefloor ;)
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Macias

Mangi
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2004, 10:26:15 pm »
nie jestem wielkim fanem mang i zbyt wiele nie czytalem,ale uwielbiam NGE i exaxxiona

Offline Inszy

Mangi
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2004, 10:55:48 pm »
"Oh! My Goddess"
"Oh! My Goddess"
"Oh! My Goddess"
...i nic więcej od mangi nie trzeba ;)
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

SAD

  • Gość
Mangi
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2004, 11:12:21 pm »
Cytat: "DevilRed"
i też przez Usagiego i Ostatniego Samuraja(Kurczak nie jestes sam, też mi sie podobal  ).
To jest nas trzech, a z moim bratem czterech.

Ja się od jakiegoś czasu przymierzam żeby spróbować co to jest manga. Nigdy czegoś takiego nie czytałem, nawet nie mogę powiedzieć czy nie lubię. Zastanawiam się nad Kenshinem i Blade of the Immortal. Powiedzcie co wiecie o tych seriach, może być nawet powtórka za Świata Komiksu, bo nie kupuję tego. Czytam Usagiego, więc można porównywać do tego.

Offline Inszy

Mangi
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2004, 11:53:35 pm »
Taka mała poprawka - Usagi to nie manga :)
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Fenrir

Mangi
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2004, 12:00:25 am »
Cytuj
DevilRed napisał:
i też przez Usagiego i Ostatniego Samuraja(Kurczak nie jestes sam, też mi sie podobal ).
 
To jest nas trzech, a z moim bratem czterech.

No dobra, a komu wlasciwie sie ten film nie podobal ?  :)

Offline An-Nah

Mangi
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2004, 08:58:18 am »
Fenrir, ja czytałam całą Alitę (brat kupił swego czasu w niemczech) i dla mnie to coś więcej, niż zwykłe mordobicie. A Naruto mnie nie bawi zupełnie... Alita a Naruto to jak niebo a ziemia dla mnie.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Mav82

  • Gość
Mangi
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2004, 11:16:30 am »
Cytat: "SAD"
Cytat: "DevilRed"
i też przez Usagiego i Ostatniego Samuraja(Kurczak nie jestes sam, też mi sie podobal  ).
To jest nas trzech, a z moim bratem czterech.


to jush pieciu  :D
a jezeli chodzi o mangi, to z tego co czytalem podobaly mi sie przede wszsytkim akira & eden, gunshmity, evangeliona (wersja komiksowa, bo anime to mistrzostwo swiata), hellsinga, pierwsze albumy omg! oraz naruto wrzucam do worka pt. "mozna przeczytac", natomiast zdecydowanie odradzam komiksowa wersje bebopa (znowu w przeciwienstwie do anime)
 btw. ostatnio bardzo przypadlo mi do gustu anime witch hunter robin - ciekaw jestem czy isntnieje jego papierowa wersja ?

SAD

  • Gość
Mangi
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2004, 12:04:18 pm »
Cytat: "Inszy"
Taka mała poprawka - Usagi to nie manga  :)
Takie małe zdziwienie: a kto pisał, że Usagi to manga?

Offline Inszy

Mangi
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2004, 02:35:08 pm »
No faktycznie, jak mogłem tak pomyśleć? :wall:
Przecież to, że jest to temat o mangach, wymieniane są same mangi i jeden tytuł porównuje się do Usagiego (znaczy się, chyba są podobne?) absolutnie nic nie znaczy :roll:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

 

anything