Autor Wątek: ilu z Was robi komiksy?  (Przeczytany 20180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline themon-Felków Twórca

ilu z Was robi komiksy?
« dnia: Grudzień 05, 2002, 10:10:26 am »
być może był taki temat już. jeśli tak, to prosze o link i wykasowanie tegoż.
chodzi mi o ujawnienie i ewentualny kontakt z ludźmi, którzy ,tak jak ja, choć w miarę poważnie zajmują się komiksem.

Offline Cujo

ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2002, 10:29:08 am »
http://forum.gildia.com/viewtopic.php?t=388
Tutaj masz luzny watek w tej kwestii.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline dasst

ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2002, 12:51:03 pm »
 Piszę scenariusze. Nie wiem czy można to nazwać poważnym zajmowaniem się komiksem. Może kiedyś.
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline themon-Felków Twórca

ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2002, 04:45:24 pm »
no i byłem tam i rzuciłem okiem, no i powiem, że nie powiliło mnie to na cycuszki.
więc: rysuję od jakichś 10 lat (mówię tu o RYSOWANIU, czyli o robieniu czasami dla treningu 100 rysunków dziennie-choć to juz raczej przeszłość) a komiksy od jakichś 5 lat, więc mój poziom jest nieco inny od tam prezentowanego ( po kiego grzyba ja to piszę, chwalipięta, czyco?), choć mam pełen szacunek do każdego kto rysuje, obojętnie jak to robi.

dwa: tablet WACOM polecam gorączkowo. teraz kolega mój kupił taki najtańszy za jakieś 450 zł i się świetnie sprawuje. ja używam takiego profesjonalnego (w firmie-mnie nie stać nawet na kompa)za jakieś 4 tysie i sprawuje się jeszcze lepiej. właściwie powoli przestaje już używać myszy, bo ten tablet ma również funkcję mouse (jak i quick point-połączenie pen i mouse). krótko: KUPUJ!

Offline Cujo

ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2002, 04:48:59 pm »
Moze masz swoje prace na jakiejs stronce? Chetnie rzucilbym okiem.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline KoM@R

ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2002, 07:31:28 pm »
tez rysuje -powiedzmy.....
mmmm....

Rorkas

  • Gość
ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2002, 02:23:24 pm »
Cytat: "KoM@R"
tez rysuje -powiedzmy.....



No to ja tesz troszke sikam na sniegu, i myszle zre tesz to sztuka...   :twisted:

Offline Piotr Witkowski

ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2002, 03:10:58 pm »
No nie, bez takich tekstów, moi drodzy...

Offline Cujo

ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2002, 03:16:02 pm »
Powtarzam po raz kolejny - zasada nr. 1 na tym forum:
- Nie masz nic konkretnego do powiedzenia to nie mow.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Piotr Witkowski

ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2002, 03:18:19 pm »
A to, przepraszam, było do kogo - Rorkasa, czy mnie?

Offline Cujo

ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2002, 03:20:37 pm »
Cytat: "Piotr Witkowski"
A to, przepraszam, było do kogo - Rorkasa, czy mnie?

Piotrze, oczywiscie do Rorkasa :> i do wszystkich piszacych "aby pisac" lub nabijac sobie posty.
Az tak na Ciebie zawziety nie jestem ;)
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Rorkas

  • Gość
ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2002, 04:35:43 pm »
Cytat: "Cujo"
Cytat: "Piotr Witkowski"
A to, przepraszam, było do kogo - Rorkasa, czy mnie?

Piotrze, oczywiscie do Rorkasa :> i do wszystkich piszacych "aby pisac" lub nabijac sobie posty.
Az tak na Ciebie zawziety nie jestem ;)


Ojej, ojej... wojecku... Sorry ludzie, padam na kolana... i prosze o przebacenie :cry:  :oops:
Nie hczialem tutaj pi****licz bez smyslu... Poprostu nie jeden sobie wyobraza zre jieszli cosz bazgroli na lekcijach to jusz jest rysownikiem komiksow. Tak mi sie zdawalo z postuw. Bo ten pierwszy pytal, czy ktosz rysuje komiksy na powaznie, a jeden otpowiedzial zre morzna powidziecz, zre on tesz rysuje. Kurde, komiksy trudno rysowacz , znam to bo robie to 15 lat, ale i tak nie muglbym powiedziecz zre jestem znawca i umiem rysowacz komiksy. Taki byl sens mojego postu. A tak na ogul, to hyba polacy nie maja sensu humoru.

Offline Cujo

ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2002, 04:43:10 pm »
Cytat: "Rorkas"
Ojej, ojej... wojecku... Sorry ludzie, padam na kolana... i prosze o przebacenie :cry:  :oops:
Nie hczialem tutaj pi****licz bez smyslu... Poprostu nie jeden sobie wyobraza zre jieszli cosz bazgroli na lekcijach to jusz jest rysownikiem komiksow. Tak mi sie zdawalo z postuw. Bo ten pierwszy pytal, czy ktosz rysuje komiksy na powaznie, a jeden otpowiedzial zre morzna powidziecz, zre on tesz rysuje. Kurde, komiksy trudno rysowacz , znam to bo robie to 15 lat, ale i tak nie muglbym powiedziecz zre jestem znawca i umiem rysowacz komiksy. Taki byl sens mojego postu. A tak na ogul, to hyba polacy nie maja sensu humoru.

Nie zrozum mnie zle. To nie byla pretensja, to bylo przywolanie do porzadku ;)
Zreszta mogles lagodniej to ujac. Moze uraziles czyjes ambicje? Moze ten ktos nie jest jeszcze dobrym rysownikiem ale pracuje nad tym sumiennie i wszystkich nas kiedys zaskoczy? ;)
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Rorkas

  • Gość
ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2002, 04:49:06 pm »
Cytat: "Cujo"
Cytat: "Rorkas"
Ojej, ojej... wojecku... Sorry ludzie, padam na kolana... i prosze o przebacenie :cry:  :oops:
Nie hczialem tutaj pi****licz bez smyslu... Poprostu nie jeden sobie wyobraza zre jieszli cosz bazgroli na lekcijach to jusz jest rysownikiem komiksow. Tak mi sie zdawalo z postuw. Bo ten pierwszy pytal, czy ktosz rysuje komiksy na powaznie, a jeden otpowiedzial zre morzna powidziecz, zre on tesz rysuje. Kurde, komiksy trudno rysowacz , znam to bo robie to 15 lat, ale i tak nie muglbym powiedziecz zre jestem znawca i umiem rysowacz komiksy. Taki byl sens mojego postu. A tak na ogul, to hyba polacy nie maja sensu humoru.

Nie zrozum mnie zle. To nie byla pretensja, to bylo przywolanie do porzadku ;)
Zreszta mogles lagodniej to ujac. Moze uraziles czyjes ambicje? Moze ten ktos nie jest jeszcze dobrym rysownikiem ale pracuje nad tym sumiennie i wszystkich nas kiedys zaskoczy? ;)


OK, rozumiem. Ale jednak myszle, zre krytyka i "porzadek"  dobrze robi na ksztalcienie rysownika.  Ja tesz jestem poczutkujacym rysownikiem (niezle to brzmi "poczutkujacy rysownik, robiacy to 15 lat") , ale jednak niewyobrazam swego ksztalcenia bez troszeczke soli na zwiezre rany tworce. A tak na ogul, zasdroszce wam polakom, tyle utalentowanych rysownikow. Polska kiedysz bedzie druga Francja komiksu. Wierzce mi.

Anonymous

  • Gość
ilu z Was robi komiksy?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2002, 08:24:49 pm »
Rorkas, Polacy maja poczucie humoru -- to tylko Cujo i Witkowski dusza stolca na tym forum  :lol:  :lol: