trawa

Autor Wątek: Hellraisery  (Przeczytany 12625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Painer

Hellraisery
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 12, 2003, 01:48:19 pm »
Co to fenomenu jakim jest hellraiser to
1 2 4 są dowalone klimat rozpir**ala Widać Barker brał udział przy realizacji
Co do trójki obejrzałem na 2 razy raz pół i drugie pół pirwsze pół ma klimat trzyna napięcie fajnie się ogląda a 2 pół jest zjeba*a
5 hella też nie zabardzo 6 lepiej a co do nowych Helli marzy mi sie prosta fabła typu jedzie rodzinka otwiera kostke a tam ha ha ha ha  
Podsumowując najgorsza jest 5 i 3 i niech nikt nie mówi że nie tylko sie przyjrzy ceną z 3
ainer

Offline śmigło

Hellraisery
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 12, 2003, 05:51:29 pm »
wiadomo ze 1 jest kultowa i w ogole bo barker przy niej siedzial.
3 to faktycznie bardziej kino sensacyjne z gadzetami chociaz dla mnie najwiekszy smaczek tej czesci to scena profanowania przez pinheada postaci jezusa w kosciele - totalne!! pinhead to jednak demon.
4 myslalem ze bedzie lepsza a jak dla mnie jest totalnie do dupy - cyba najciekawsza jest historia tworcy kostki(caly ten watek we francji) chociaz jak przystalo na "sadomasochistow z piekla" to za malo to dewianckie.
nie wiem czemu na 5tke tak wszyscy bluzgaja - nie jest to jakas rewelacja ale tez nie shit totalny no i gra gosc ktory kiedys juz gral w adaptacji barkera("nightbreed). jak dla mnie strawne.
o zapomnialem o 2 - nawiazuje do jedynki ale juz tak klimatu nie trzyma- w sumie szkoda ze nie zostawili tego piekla w spokoju - w filmie jest dosyc gumowe.
6tki nie widzialem ale nie spodziewam sie po tym wielkiego kina grozy , jak sie barker calkiem odcial to juz wtedy zapowiadalo sie robienie kolejnych czesciu ze wzgledow komercyjnych.
+ "rose red" to totalna kicha , kompletna tandeta zarowno w formie obrazu jak i scenariusza. tak naprawde malo jest udanych ekranizacji kinga , co tu duzo mowic pisze coraz gorsze ksiazki , a filmy na ich podstawie to kino familijne. jeszcze chwila i bedzie pracowal dla disneya.
przy red rose sie niemilosiernie wynudzilem + ile ten film trwal? chyba ze cztery godziny...
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Nihil

Hellraisery
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 09, 2004, 10:48:19 am »
Więcej się już o tym filmie powiedzieć nie da. Widziałem wszystko prócz 5. 3 część faktycznie jest kiepska (tutaj też ameryki nie odkryłem). Chyba to najlepszy horrorowy serial jaki powstał.
Btw: wiecie że amerykanie zrobili do pierwszej części amerykański dubbing?
eware of the light, it may take you away, to where no evil dwells.

Offline ^v^

Hellraisery
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 09, 2004, 09:50:49 pm »
Dubbing, bleh. Btw, czy ktos slyszal o takim w miare nowym (2002 bodajze) filmie Barkera Saint Sinner?
v^

Offline Nihil

Hellraisery
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 10, 2004, 12:09:53 pm »
A co do podwójnego soundtracku do Hellraisera I, tak jak mówił wcześniej Kormak to musze powiedzieć że znacznie lepszy jest soundtrack stworzony przez Christophera Younga niż to co pierwotnie stworzył (stworzyli?) Coil. Nie znam żadnej ich płyty słyszałem tylko ten album. Porównując oba te albumy to Coil wypada blado, ale to rzecz gustu.
eware of the light, it may take you away, to where no evil dwells.

Offline ^v^

Hellraisery
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 10, 2004, 02:29:31 pm »
Coil to inna bajka... watpie zeby ich muza pasowala do tego filmu w postaci w jakiej zostal nakrecony (a nie w jakiej zamierzano go nakrecic).
v^

Offline gakusei

Części 5 i 6 lepsze niż oryginał.
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 25, 2004, 10:09:25 am »
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Największą zaletą tej serii jest to że ona ciągle się rozwija. 1 część była świetnym świeżym horrerem, z niesamowitą dawką mrocznego klimatu. Druga była już tylko typowym sequelem zgodnie z zasadą dwa razy wiecej wszystkiego. 3 i 4 - o nich przemilczmy, oprócz nowych informacji o uniwersum(szczególnie 4) nie wniosła nic wartościowego.
Ale 5 to było coś zupełna zmiana podejścia do tematu, porzucenie wyeksploatowanych wątków.Pomimo kilku niedociągnięć była niesamowicie przytłaczająca paranoidalnym strachem. 6 kontynuowała ten kierunek ale z już znacznie lepszym skutkiem. Pomysł ukazywania w kolejnych częściach zupełnie odrębnych historii z Gwoździogłowym :) jako elementem spajającym serię,oraz w pewnym sensie narratorem był genialnym posunięciem. Kolejne części nie pokazują już po prostu grupki osób przeznaczonych na zmasakrowanie w wymyślnie sadystyczny sposób, ale skupia się na pojedyńczych jednostkach i ich "piekle wewnętrznym". Zabieg ten pozwolił na znaczne pogłębienie psychologii  głównych postaci, ukazaniu ich spadaniu w otchłań bólu: przede wszystkim psychicznego. Ich zachowania są wiarygodne a lęki autentyczne. Piekło to plac zbiorowych tortur, ale cierpienia przeznaczone dla każdego z osobna. Hellraiser 5 i 6 są jednymi z najinteligentniejszych horrorów, chyba nawet przerastające poziomem oryginał.
Piszę to bo zauważyłem liczne krytyczne opinie na temat dwóch ostatnich części. Zatem zapraszam do dyskusji, a kto wie może kilka duszyczek nawrócę na właściwą ścieżkę (a może to mnie nawrócą).  serdecznie pozdrawiam.
JuriJ

Offline Niziol

Hellraisery
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 13, 2004, 10:29:05 pm »
Oglądałem część drugą (chyba, nie wiem która to która) i film ten bardziej mnie śmieszył, niż straszył. Motyw z kobietą bez skóry, owinięta bandażami i całującą się z facetem był boski - śmiałem się prawie do łez :)
url=http://jabberpl.org]Jabber[/url] ID: niz@chrome.pl

http://browsehappy.pl - masz kiepską przeglądarkę?
http://jabber.hk.pl - czyli jak przejść z GG na Jabbera

Offline MaD

Hellraisery
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 29, 2004, 08:01:36 pm »
czesc zwykle wchodze na WFB forum ale dzis zajrzalem tutja jako ze horrorem  tez sie interesuje (zreszta jak kazdy normlany nastolatek  :twisted: ) wasze wypowiedzi zachecily meni do obejrzenia HR 6 (download in progress)...mi njabardziej przypadly do gustu 1,4,5 a za porazke serii uwazam 3
he scourge of Amalek is upon you
The seed of Amu hath oppressed you
They hath urinated upon you
And made you to eat feces

Offline Freudstein

Hellraisery
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 27, 2004, 10:59:04 pm »
Widziałem tylko część PIERWSZĄ. Generalnie, bardzo dobra fabuła, intryga, napięcie, lokacja, efekty specjalne, aktorzy i pomysł. Właśnie, bardzo dobre, ale nie genialne. Wszystko w tym obrazie jest na wysokim poziomie, ale brakuje mu magnesu, który by mnie przyciągał do niego nieustannie. Minus to zakończenie i trochę science fiction. Dla mnie 8/10.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Formaldehyd

Hellraisery
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 28, 2005, 08:23:47 pm »
Uwielbiam dwie pierwsze częsci. Im wyzszy numer tym gorzej niestety, a juz zupelnym nieporozumieniem jest dla mnie zaledwie epizodyczna obecnosc Pinhead'a w niektorych czesciach. Jedynka i dwojka to dla mnie filmy kultowe i co tu duzo mowic - wychowalem sie na tym. Barker nie ra udowadnial ze jest twórca szalonym (co prawda troche gorszym od np. Kinga), a "Hellraiser" jest tego najlepszym dowodem. Juz sama postac Pinhead'a to cos niesamowitego. Chyle czola.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline murderdoll

Hellraisery
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 10, 2005, 01:01:19 pm »
Hellraiser to geniusz sam w sobie. Mowie o 1 i 2. trojeczka o wiele gorsza- jakie tam pieklo, zaledwie kila osob zatłukł.
4 juz lepiej, 5 najgorsze ze wszystkich, 6 średnia bardzo.

jest tez 7 i 8, ale nie moge ich dostac :cry:
img]http://michalekn.fm.interia.pl/murder.gif[/img]

Offline Angelus

Hellraisery
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 11, 2005, 12:41:08 pm »
Obejrzałam część 1 i pół 2 i mam serdecznie dosyć.To nie dla mnie.Spać potem nie mogłam i było mi niedobrze jak patrzyłam na te szkaradziejstwa i wszystkie członki mnie bolały.Okropność!Jak może sie Wam podobać coś tak krwawego?Mnie te filmy przerażają dlatego wolę sie od nich trzymać jak najdalej.Chyba za wrażliwa jestem czy jak...? ;)
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Freudstein

Hellraisery
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 11, 2005, 02:54:16 pm »
Cytat: "Angelus"
Obejrzałam część 1 i pół 2 i mam serdecznie dosyć.To nie dla mnie.Spać potem nie mogłam i było mi niedobrze jak patrzyłam na te szkaradziejstwa i wszystkie członki mnie bolały.Okropność!Jak może sie Wam podobać coś tak krwawego?Mnie te filmy przerażają dlatego wolę sie od nich trzymać jak najdalej.Chyba za wrażliwa jestem czy jak...? ;)


Czyli w Twoim przypadku "Hellraiser" spełnił się jako horror (tzn. przeraził i przestraszył Cię)  ;).

Ja się trochę przestraszyłem przy scenie gdzie trup z wyłażącymi robalami z gęby nagle pojawił się z ciemności.  :)

Zbyt duża wrażliwość? To dobrze, ja bym też chciał być bardziej wrażliwy. Wtedy na większości horrorów skakałbym ze strachu.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline murderdoll

Hellraisery
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 15, 2005, 04:02:45 pm »
Hellraiser raczej mnie nie przestraszyl, byl swietny jako film 'fantastyczny" Barker zaprojektowal wspaniale postaci i swiat.... 8)
img]http://michalekn.fm.interia.pl/murder.gif[/img]

 

anything