trawa

Autor Wątek: F4llout 3  (Przeczytany 113650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wajrak

Fallout 3
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2003, 09:37:56 am »
Kafar ja takie rzeczy czytam codziennie. Interplay mial juz F3 zaczac robic jakies 3 miechy temu a z tego co ja wiem to nic nie wyszlo. A teraz zasadnicze pytanie czy chcieli byscie aby F3 byl w 3d ? Wezcie takze pod uwage to ze najprawdopodobniej wiekszosc ludzi musiala by dla niego zmodyfikowac komputer tak jak ja to zrobilem dla NWN :) I najprawdopodobniej moja 64Mb karta grafiki juz nie pomoze w F3 i bede musial kupic jakiegos Radeona 9700 128MB.....
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline Kafar

Fallout 3
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2003, 11:28:05 am »
Moze slyszysz na co dzien ale na codzien firma interplay nie jest w takich klopotach.. to bedzie fallout 3 bo tylko fallout 3 moze ich wyniesc z takich klopotow finansowych. Firma zawsze miala ale nie taka.. jesli w ciagu rok nic nie wypusci to upadnie juz na pewno..
oszukuje filmu o tytule IT! (TO!) Reżyseria : Tommy Lee Wallace na postawie książki Stephena Kinga.

Offline Earendil Nailoufin

Fallout 3
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 29, 2003, 11:57:50 am »
Gdyby wierzyc w każda pogłoskę ktora wypuszcza Interplay to ta firma już nie istnieje :) A co do F3 to chyba gdzies widzałem screena z pre-alpha więc przynajmniej już chyba zaczęli...
url=http://sschindrylyn.cjb.net]FORUM SSCHINDRYLYN.CJB.NET - Podmrok, Drowy itd.[/url]

Offline Szarak

Fallout 3
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 15, 2003, 12:31:44 pm »
Z tego co wyczytałem na ich stronach (Interplay, Black isle), dementują wszelakie pogłoski o tym by Fallout 3 miał sie pojawić. zaznaczają również że nie planują w ogóle tworzyć 3-ciej częśći, ponieważ nie uważają odcinania kuponów za dobre rozwiązanie (zadziwiająca postawa jak na amerykanów  :D ). Poza tym nie wyobrażają sobie samej fabuły tej gry, ani jej strony mechanicznej, ponieważ musiałaby być oparta na jakimś silniku 3D, z tego względu iż stary silnik fallouta, mimo iż miał swój urok, raczej nie przyspożyłby popularności tej grze, w czasach gdy gry cRPG weszły w pełen 3D. Natomiast jej fabuła w/g nich musiałaby być umiejscowiona przed pierwszą częścią Fallout'a (na dobrą sprawe po drugiej części nic ciekawego juz raczej sie nie wydaży).

Tak więc w związku z powyższymi powodami wymienionymi przez Int. i BI raczej wątpie by kiedykolwiek powstałą 3 część Fallout'a. Z resztą, mimo iż sam bardzo bym chciał sie pogrążać ponownie w tym świecie sam uważam iż ingerowanie w fabułę tego świata, tak dobrze dopracowaną i odcinanie kuponów z tak dobrze sprzedających sie gier mogłoby po prostu sprowadzić sie do tego iż uzyskalibyśmy produkt marnej jakości i z kiczowatą fabułą (każdy wie jacy prostolinijnii są amerykanie).

PZDr. Szarak
Życie to iluzja, dlaczego więc wciąż sie łudzisz że ma jakiś sens ?"

Offline Kabuto

Fallout 3
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 16, 2003, 03:12:04 pm »
Zgadzam sie z tobą, Szarak. tej serii nie powinno sie kontynuować. a nawet jeśli, to koledzy z upadającego interplay musieliby sie nie lada napracować, by stworzyć w miare przyzwoity scenariusz do gry, bo jak nam wiadomo, na dobrą sprawe wszystko już sie wydarzyło..
ttp://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1614540

Offline Earendil Nailoufin

Fallout 3
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 25, 2003, 07:34:29 pm »
W sumie to słyszałem że ma to być MMORPG...
url=http://sschindrylyn.cjb.net]FORUM SSCHINDRYLYN.CJB.NET - Podmrok, Drowy itd.[/url]

Offline Raven

Fallout 3
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 26, 2003, 10:10:22 am »
Ponoć interplay pokazał pierwsze dwa screeny do Fallouta 3. Pierwszy z nich tło do głównego menu, a drugi to pulpit z ikoną Fallout 3. Cudowna taktyka marketingowa:))) De facto prace nad falloutem rozpoczęły się dwa miesiące temu więc długo jeszcze poczekamy ,żeby zobaczyć prawdziwe efekty pracy panów z Black Isle.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Szwi

Fallout 3
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 09, 2003, 02:32:15 pm »
Ja bym tam się tak za bardzo nie cieszył z Falla w 3D. Gdyby grafa była na poziomie Tacticsa to już by mi wystarczyło:) Ew. mogliby zrobić środowisko w 3d z widoku izometrycznego (możnaby obracać kamerę). Bo zgodzicie się, że trójwymiarowe postacie już by tak fajnie nie umierały... Chyba że kosztem wymagań sprzętowych. Animacje postaci w tacticu to ideał, którego chyba poprawić już nie można.

Mechanika gry. Stawiałbym na większą dynamikę w systemie turowym. To znaczy klikasz w gościa celownikiem i w tym samym momencie następuje wystrzał. no i mniej czekania pomiędzy turami. Żadnych animacji (lub bardzo krótkie i dynamiczne) przy zmianie broni ani majstrowaniu przy drzwiach ani innych pierdołach. Po kilku godzinach gry to wkurza, kiedy trzeba tyle czekać na otwarcie zwykłych drzwi. No i niech zrobią coś, żeby sejwy nie wgrywały się przez pół godziny. Czy naprawdę trzeba mieć sprzęt najnowszej generacji żeby bez stresów grać w turowego erpega?

Poza tym całkowita kontrola nad ruchami drużyny. Nie ma nic gorszego jak ładuący się pod lufę własny koleś. Czasami ich głupota jest większym zagrożeniem niż cały oddział wanamigo...

Poza tym modyfikacja systemu punktów umiejętności. Powinno się dostawać punkty do strzelania za strzelanie, a punkty do gadania za gadanie, a nie wedle uznania. Poza tym takie atrybuty jak siła, zręczność czy wytrzymałość też powinny normalnie wzrastać podczas gry w miarę trenowania mięśni.

Fabuła. Pomyłką byłoby dalsze wałkowanie motywu Vault dweller-chosen one, savior of the universe itd. Zagrajmy w końcu gościem, który w świecie nic nie znaczy, nie jest niczyim potomkiem (znaczy nikogo ważnego, bo czyimś potomkiem być musi:)), ani nie ma superważnej misji do spełnienia. I dlaczego cały czas Ameryka? Reszta świata wyparowała, czy jak? Chętnie pozwiedzałbym sobie postapokaliptyczną Europę, w której jest dużo więcej potencjalnych motywów i elementów, które można by wykorzystać. Postnuklearny Paryż, Ruiny skażonego Rzymu, zbombardowany Watykan (Oh Yeah:) Ale by się fanatycy pluli:))) toksyczne ulice Berlina, czy nawet Warszawa, która zaludniona mutantami wiele by się nie różniła od dzisiejszej:).
nteligencja wcześnie wykryta jest uleczalna!

Offline Bloodgod

Fallout 3
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 13, 2003, 10:25:42 pm »
w miare tylko skrytykuje powyższe....

Zarówno taka grafika, jak i proponowany system punktów był jush w Dungeon sageo ile dobrze zrozumiałem demo tej gry....

animacje są fajne,sąok, al eprzez pierwsze2 godziny -żeby były,ale żeby można było je wyłączyć...

a ja poprosze wybrzeże wschodnie.....

i żeby była pogoda!!! - tzn śnieg, powodzie itp....

no żebyprzede wszytkim był multipalyer i w tym walka turowa.... oczywiści max czas na ture - powiedzmy 30s,żeby sie nie przedłużało....

większy nacisk na walkewręcz i broń prymitywną, i żeby było troche inaczej rozłożone- żeby możnabyło spotkać szpona, gdy masztylkopistolet 10 mm...

i troche więcej realności w systemie turowym- bo można zrobić tak, zeby w tur przebiec i30 pól.....hehe
ow quickly pass the days long is the night
Lying in bed awake bathed in starlight
Better to live as king of beasts
Than as a lamb scared and weak
->"World coming down" TON

Offline Rkhatzar

Fallout 3
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 14, 2003, 01:22:34 am »
własnie mowicie o fabule. wlasnie wlasnie. EUROPA to calkmiem nowe miejsce. Ameryke juz ogranil, wiec F3 europa F4 Azja F5 afryka F6 caly swiat!!!!. a tak na powaznei to naprawde dobra mysl zeby po europie jezdzic. albo po zmobmardowanych chinach z histori wynika ze to chiny zaatakowaly.
Bu.. BU..BU!...BUhehehehe:-P
Ja być wielka zielona noga a ty?"

Offline Codringher

Fallout 3
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 16, 2003, 10:15:50 pm »
3D? Hmmm. Chyba nie byłoby mi to do szczęścia potrzebne. Ja nie jestem wybredny jeśli chodzi o jakość graficzną. Nie potrzeba mi tak realistycznie bryzgającej krwi, żebym po każdym strzale musiał sprawdzać czy mi wentylator palca nie obciął i czy to co przed chwilą trysnęło to na pewno nie moje.

Dodać warto, że nawet najlepsze krwawe bryzgi nie będą najlepsze jeśli z powodu przecientności naszego kompa, będą miały 5 sekundowy postój w podróży między głową a ziemią. Tak się niestety dzieje w najnowszych grach, opartych na najnowszych i najbardziej efektownych enginach z największą ilością najznakomitszych efektów jakie do tej pory oko gracza nie widziało.

Dla mnie wystarczyłoby, żeby graficzną część pozostawić bez zmian, a zająć się fabułą i ewentualnymi poprawkami strony obsługowej. Dodać wątków, sprzętu, zadań.

Zwykle dzieje się tak, że w produktach zrobionych przez Amerykanów, którzy to jak wiadomo muszą mieć grę prostą i nieskomplikowaną, bo inaczej to się nie połapią, w momencie w którym kładzie się nacisk na grafikę cierpi na tym fabuła. Przykładów można podać kilka. Najbardziej spektakularne to Heroes of Might & Magic IV i Might & Magic IX.

Aha i jeszcze jedna kwestia, której chyba nikt nie poruszył. Czyżby nikt jej nie podzielał. Fallout: Tactics nie skończyłem i właściwie mało na nim grałem głównie ze względu na pominięcie umiejętności speech i rezygnację z rozmowy w czasie gry. Toż to czysta profanacja.
ENIET TEMPUS, QUO POSTERI NOSTRI TAM APERTA NOS NESCISSE MIRENTUR
<<Przyjdzie czas, kiedy nasi potomni będą się dziwić, że nie znaliśmy tak oczywistych rzeczy.>>

Offline Bloodgod

Fallout 3
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 16, 2003, 10:51:51 pm »
tactics miał w założenieu  być nie rpg strategicznym , ale strategią turowa... jak chyba UFo czy jagged aliance ...

podejżewam tylko, że europe by zrobili tak, jak stany, tzn p[ustynia itp...

a ja chce śnieg, palmy itp....

najlepszym rozwiązaniem byłoby  środowisko 3dw żucie  cyba ozpjakimśtam - 45 stopni, ale tylko zmożliwością zoom in/out oraz możliwością obracasniakamoery dookoła osi....

no mogliby też zrobic 2D... ale żeby robili to wtedy odpodstaw, bo  grafika z 1 - ta sama co w2to jush teraz nie przechodzi - nijt by tej gry po protu nie kupił..... no i żeby była fajna fabuła, nielinowa, ale troche lepsze algorytmy - tzn  żeby miasta były powiązane i jak jush jedno wyrżniemy,to żeby i w innych nas ścigali......
ow quickly pass the days long is the night
Lying in bed awake bathed in starlight
Better to live as king of beasts
Than as a lamb scared and weak
->"World coming down" TON

Offline Codringher

Fallout 3
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 17, 2003, 02:23:04 pm »
Faktem jest, że jeśli chodzi o ewentualny sukces ekonomiczny gry, to może on być osiągnięty tylko przez zastosowanie jakichś nowych rozwiązań dotyczących enginu. W Arkanum grafika niewiele się różniła od tej z Fallouta, a mimo to grało się fajnie. Pomijam tylko kwestię tego ,że interfejs zdecydowanie lepiej wypada w F2.
ENIET TEMPUS, QUO POSTERI NOSTRI TAM APERTA NOS NESCISSE MIRENTUR
<<Przyjdzie czas, kiedy nasi potomni będą się dziwić, że nie znaliśmy tak oczywistych rzeczy.>>

Offline Szwi

Fallout 3
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 18, 2003, 05:34:17 pm »
Racja, co do obcinania fabuły na korzyść grafy i efektów. W Tacticsie, zanim nie wytrzymałem z nudów, doszedłem do połowy pierwszej misji... Serio. Dałem real time i agresywność na maxa, co w efekcie sprowadziło grę do biernego obserwowania, jak moja drużyna strzela do wroga... Zanudziłem się straszliwie. Jak pomyślałem sobie, że tak ma wyglądać jeszcze kilkanaście godzin gry...

Odinstalowałem grę i oddałem kumplowi.

Jeszcze raz powtarzam: Grafa z tacticsa, ale cała reszta powinna być starym dobrym fallem, wzbogaconym o nowe pomysły i wielowątkową fabułę z ciekawymi, barwnymi bohaterami.

Aha, jakaś konkretniejsza muzyczka też by się przydała. Stara była dobra o tyle, że nie była natrętna i budowała atmosferę. tyle, że efekt psuła monotonia.[/list]
nteligencja wcześnie wykryta jest uleczalna!

Offline Mar_cus

Fallout 3
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 23, 2003, 11:51:01 pm »
Pamiętajcie, że Interplay i tak zrobi tak jak zechce i nasze gadanie tu się kompletnie nei przyda. Chyba nawet ktoś od nich powiedział na forum, że nie będą się sugerowali gadaniem fanów...

Trzeba to powiedzieć otwarcie, Fallout 3 jest robiony dla mas, dla kasy. Tak jak Star Wars I i II... A jak znam szczęście, to Falla zwalą...

Ale i tak go kupię...

 

anything