trawa

Autor Wątek: Morfołaki  (Przeczytany 87579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 10, 2017, 12:54:03 pm »
Świetne tempo.
Taki segregator - marzenie kolekcjonera oryginalnych plansz :)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline MateuszSkutnik

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 31, 2017, 06:19:22 pm »

Offline mappy

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #212 dnia: Maj 31, 2017, 09:20:49 pm »
Dosyć ciekawe informacje.
Nowy testament w czerwcu.
Wydanie starych w formacie pasującym do nowego prawdopodobnie w ciągu najbliższego roku. Kiedyś na pewno będzie.

Offline joka

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 03, 2017, 06:27:47 pm »
Okładka MISTRZOWSKA! Brawo Mati!

Offline MateuszSkutnik

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 09, 2017, 10:54:33 am »
W dzisiejszym odcinku pimpowania nowego albumu mam dla was przykładowe plansze.
http://www.mateuszskutnik.com/archive/morfolaki-4-sample-pages/

Uwaga! To nie są przedruki starych komiksów, tylko całkowicie nowy materiał narysowany w 2017 roku do niezrealizowanych dotąd scenariuszy Nikodema Skrodzkiego, które napisał na przełomie tysiąclecia. Po siedemnastu latach wracamy do krainy Morfołaków by być świadkami jedenastu spisanych historii i ostatecznie zakończyć cykl rozstrzygnięciem filozoficznego problemu który trawił umysły morfołackich mędrców od samego początku serii.


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2017, 11:16:10 am wysłana przez MateuszSkutnik »

Offline Bartek Gawron

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwiec 09, 2017, 11:04:39 am »
świetne. miejscami jak jakiś morfołakowy andreas z cromwella... bardzo mi się podoba.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline MateuszSkutnik

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwiec 09, 2017, 11:15:24 am »
to duży komplement, dzięki. :D

Offline MateuszSkutnik

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwiec 19, 2017, 01:17:57 pm »

Offline MateuszSkutnik

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwiec 22, 2017, 12:06:26 pm »

Offline graves

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 01, 2017, 02:02:23 pm »
Przeczytałem "Morfołaki: Nowy testament", tzn... właściwie przeczytałem wszystkie "Morfołaki" :)

Przed zabraniem się za "Nowy testament" postanowiłem odświeżyć sobie o co w tym wszystkim chodzi.
Sięgnąłem więc po wydane 10 lat temu Morfołaki (zebrane), których (wstyd przyznać) nigdy nie skończyłem czytać. 10 lat temu utknąłem na którymś z opowiadań i nie było siły, aby ruszyć dalej :) Co dziwne, bo jak czytałem wcześniej wydawane 2 tomy bardzo mi się podobały. Najwyraźniej nie był to wtedy czas na taką lekturę.

W każdym razie po 10 latach wróciłem do tego albumu i... wsiąkłem na dobre. Genialność tych opowiadań i zbudowanego świata powala. Z wielką przyjemnością przeczytałem wszystkie 58 zamieszczonych opowiadań (łącznie z niezrealizowanymi scenariuszami) oraz umieszczony na końcu opis przedstawicieli tego świata.

Rewelacja.
Tak "pobudzony psychicznie" ruszyłem z dużymi nadziejami do nowego albumu.
"Nowy testament" zawiera 11 opowiadań, które w zbiorczym albumie przedstawione były w formie scenariuszowej (z jednym małym wyjątkiem, a mianowicie opowiadaniem "Dominanty: Wiara, który był w spisie poprzedniego tomu, ale nie został zamieszczony).
Zamieszczone uprzednio scenariusze zostały zmodyfikowane, głównie rozpisane na większą ilość stron (chociaż jest też kilka różnic) - sens ich jednak pozostał taki sam.
Graficznie również widać sporą różnicę. Wiadomo Mateusz przez 20 lat od rozpoczęcia rysowania "Morfołaków" poczynił szalone postępy i dzisiejsze jego rysunki są po prostu inne (mimo (co widać), że starał się nawiązać stylistyka do wcześniejszych prac) nowe rysunki są bardziej uporządkowane, czytelniejsze i generalnie łagodniejsze. W starych pracach wyczuwa się "dzikość" i zbuntowanie młodego rysownika :) teraz można podziwiać ciekawszą kompozycję plansz i więcej całostronicowych kadrów.

Morfołaki do tego stopnia mnie wciągnęły, że postanowiłem nieco uporządkować tabelarycznie ich wydania. Jako podstawę potraktowałem wydanie zbiorcze i pozostałe 3 tomy zaznaczyłem na bazie numeracji własnie z tego wydania.

Jeśli kogoś to interesuje umieszczam plik w formie pdf w sieci.



"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline MateuszSkutnik

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 04, 2017, 08:36:27 pm »
Bardzo mi miło.


Tabelka przypomina moją odręczną kartę z 1997, gdzie są spisane wszystkie historyjki, kiedy zrobione, ilość stron i gdzie wydane po drodze. Dużo info w sumie tam jest.

Offline wilk

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 05, 2017, 09:44:53 am »

Morfołaki do tego stopnia mnie wciągnęły, że postanowiłem nieco uporządkować tabelarycznie ich wydania. Jako podstawę potraktowałem wydanie zbiorcze i pozostałe 3 tomy zaznaczyłem na bazie numeracji własnie z tego wydania.

Jeśli kogoś to interesuje umieszczam plik w formie pdf w sieci.
Nie zdawałem sobie sprawy, że aż tyle nowych komiksów było w Morfołakach zebranych w stosunku do wydań z Imago.  :shock: Cóż, trzeba zatem będzie zakupić wznowienie jak tylko się ukaże. Dzięki graves za tabelkę.

Offline mappy

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 05, 2017, 10:50:05 am »
Co do Nowego Testamentu mogę jedynie uwzględnić dwie rzeczy bo jeszcze nie czytałem.
Świetne wydanie jeśli chodzi o okładkę, format i papier. Niesamowicie przystępne cenowo nie tylko patrząc przez pryzmat komiksów Timofa ale i całego rynku. Sam płaciłem niecałe 29zł.
Ustawiłem więc w kolejce na potem i czekam mam nadzieję nie więcej niż rok na kolejne wydanie zebranych Morfołaków.

Offline hans

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 05, 2017, 08:40:43 pm »
Wilk, ja byłem tak samo zaskoczony, gdy zobaczyłem ten pdf :) Byłem przekonany, że "Morfołaki zebrane" to tylko zbiór albumów z Imago. Ten tytuł jest trochę mylący. Mam nadzieję, że timof wyda wznowienie.

Offline Blacksad

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #224 dnia: Lipiec 07, 2017, 11:25:43 pm »
Nie zdawałem sobie sprawy, że aż tyle nowych komiksów było w Morfołakach zebranych w stosunku do wydań z Imago.  :shock: Cóż, trzeba zatem będzie zakupić wznowienie jak tylko się ukaże. Dzięki graves za tabelkę.
Wilk, ja byłem tak samo zaskoczony, gdy zobaczyłem ten pdf :) Byłem przekonany, że "Morfołaki zebrane" to tylko zbiór albumów z Imago. Ten tytuł jest trochę mylący. Mam nadzieję, że timof wyda wznowienie.

Hm. "Morfołaki" z Imago to 2 x 52 strony. "Morfołaki zebrane" od Timofa to 344 strony. Widać to przy opisach na każdym portalu czy w księgarniach. Można wiedzieć, co Was tak zaskoczyło?
Chrzań się, Smirnov

 

anything