trawa

Autor Wątek: Faith No More / Mike Patton  (Przeczytany 17198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Faith No More / Mike Patton
« dnia: Luty 02, 2004, 08:27:05 pm »
Która płyta wam się najbardziej podoba? Czy żal wam, że FNM już nie istnieje, czy może już się wypalili? Patton tylko podkręcił tempo i udziela się w niezliczonych projektach, prowadzi wytwórnię etc. etc. Lubicie jego twórczość poza FNM? Jesli tak, to ktore plyty?


I czy tak samo jak ja nienawidzicie Jima Martina? :D

Offline wilk

Re: Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2004, 09:09:37 pm »
Cytat: "Kormak"
Która płyta wam się najbardziej podoba?

Zdecydowanie "Angel Dust". Ta plyta to kwintesencja FNM - tam gdzie trzeba z zadziorem, gdzie indziej spokojniej. Slowem - crossover ;)
Cytuj
Czy żal wam, że FNM już nie istnieje, czy może już się wypalili?

No ba. Jasne ze zal. Watpie zeby byla to kwestia wypalenia sie, choc kto wie. Kazda kolejna plyta byla przeciez inna. Gdyby grali na jedno kopyto zrozumialbym argument o "wypaleniu sie"  :roll:

Cytuj
I czy tak samo jak ja nienawidzicie Jima Martina?

Bluznierco! ;) Martin jest/byl (nie wiem czy jeszcze gdzies sie udziela) zajebistym gitarzysta. To wlasnie on i Patton nadali "Angel Dust" ten zadziorny charakter. Zreszta umial tez przeciez znakomicie grac bardzo czysto. No jak dla mnie wokal Pattona i gitara Martina byly idealnym polaczeniem. Ten gosc na "King for a day..." to za przeproszeniem juz tylko popluczyny po Martinie.

Ferrus

  • Gość
Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2004, 09:50:51 pm »
Moj kontakt z faith no more i muzyka pattona(fantomas) ogranicza sie narazie do kontaktu wzrokowego z dwoma płytami ... leża na półce i zobaczymy, może mnie najdzie

mam:
albom of the year
the directors out

Offline Dinki

Re: Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2004, 12:49:20 am »
Cytat: "Kormak"

I czy tak samo jak ja nienawidzicie Jima Martina? :D

Podobno koleś hoduje teraz dynie i wystawia je w konkursach na największą dynię.

Offline wilk

Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2004, 05:36:01 pm »
Cytat: "Ferrus"
Moj kontakt z faith no more i muzyka pattona(fantomas) ogranicza sie narazie do kontaktu wzrokowego z dwoma płytami ... leża na półce i zobaczymy, może mnie najdzie

mam:
albom of the year

"Album of the year" to bardzo dobra plyta. Moze generalnie zbyt jednostajna ale z pewnoscia godna uwagi. Ma kawalki zapadajace w ucho.

Zreszta prawie kazda plyta FNM prezentuje sie bardzo dobrze. IMO oprocz "Introduce yourself" ktorej nie trawe.

Offline Kormak

Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2004, 03:46:42 pm »
Jako całą płytę najbardziej lubię "King For A Day... Fool For A Lifetime" - tam nie ma ani jednego słabego kawałka, bardzo urozmaicona muzyka. No i nie ma Jima Martina :D
"Angel Dust" jest niemal równie dobra, gdyby tylko nie ten Martin. No ale "Midlife Crisis", "Be Aggressive" i przede wszystkim "A Small Victory" to klasyki. Podobnie jak "Falling to pieces" czy "From out of nowhere" z poprzedniej.

"Album of the year" już był za bardzo komputerowy dla mnie, i słychać było, że nieciekawie w zespole się dzieje. Chociaż "Ashes to ashes" to pierwsza piątka moich ulubioncyh piosenek FNM.

Fantomasa nie lubię zbytnio, do Tomahawka też jakoś do końca nie mogę się przekonać. Najfajniejsze jest Mr Bungle. No i Patton drący ryja w Naked City albo nagrywający z Merzbow.

Offline Raymond Luxury-Yacht

Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2004, 10:10:49 am »
A ja wlasnie wrecz przeciwnie. z Dokonan patttona lubie njabardziej dwie peirwsze plyty Fantomasa. Bardzo tez podoba mi sie epka nagrana z Dillinger Escape Plan. Szczegolnie cover Come To Daddy Aphexa.
y name is spelt 'Luxury Yacht' but it's pronounced Throatwobbler Mangrove.

Offline Watcher

Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2004, 11:37:23 pm »
Zero oryginalności z mojej strony - najbardziej kocham Angel Dust. Niemal dokładnie za te same songi co Kormak (może jeszcze Crack Hitler bym dorzucił). Patton ma niesamowity głos, dla mnie chyba nr 1 na scenie. Cóż za paleta odcieni :)
Marcet sine adversario virtus

Offline Josef Knecht

Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2004, 12:50:10 pm »
Czas na moją bezbożna i nihilistyczna opinie  :D

Kat, muzyka bez polotu - 'Alboom of the year' - nie byłem w stanie wytrzymac do końca.

Fantomas - 'the directors out' - nic specjalnego, ew. niektóre kawałki miały fajny klimacik.

Obie płyty nie warte przesluchania.

a tak wogóle to PAX  :giggle:
Świeżo upieczony fan wilków :)

Gilbaert

  • Gość
Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2004, 11:16:48 pm »
W temacie jestem raczej laikiem ale bardzo lubię płytę "Album of the year" i kawałek "evidence" nie wiem z ktorej płyty  :oops:
Z rzeczy poza fnm pobieznie posłuchałem jedynie mr. Bungle i tak sobie mi sie podobało.
pzdr

Offline Delfinka

Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2004, 11:35:31 pm »
Jakos nie moge sie do nich przekonac. Probowalam, zaczynalam sluchac i zawsze konczylo sie tak, ze plyta na dlugi czas ladowala na polce. Moze kiedys, kto wie.
 think I'm cute
I know I'm sexy

Offline tyciu

Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2004, 09:49:34 pm »
na czas obecny to Director's Cut
hy can we not be sober.....

Offline Rhiannon

Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2004, 01:12:58 pm »
Płyta - "Angel Dust" i "King for A Day...Fool for a Lifetime".
Utwór - "Evidence".
Nie żałuję, że FNM już nie istnieje. Po prostu.. nagrali co mieli nagrać i poszli dalej. Ich muzyka jest tak zróżnicowana, że słuchanie jednej płyty to przegląd przez całą masę stylów.  Zdarzyło mi się spędzić jakieś 2 h na prezentowaniu znajomej muzyki tego zespołu. Słuchała z zainteresowaniem i przy każdym utworze wykrzykiwała komentarze. "Small Victory" to "jakby wiejskie wesele", inny kawałek brzmiał jej trochę jak Type O Negative itd. itd.  
Patton to przede wszystkim osobowość :) Widziałam fragmenty nagrań z jego koncertów - zwierzę sceniczne. Nie wyobrażam sobie jak mógłby przestac tworzyć muzykę :) Pomijając już to, że ta muzyka zazwyczaj podoba mi się bardzo lub bardziej ;)
Właśnie - oprócz tego potężny głos i mozliwości wokalne.

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2004, 11:29:22 am »
Albumy nalepsiejsze to IMHO Angel Dust i King For A Day. Zaraz za nimi Album roku i The real thing. Resztę znam jeno pobieżnie, to i nie oceniam. Martin mi nie przeszkadza, sympatyczny gitarzysta. Fantomasa mam jeno Director's cut, zacny album, w mojej prywatnej pierwszej pięćsetce.
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline hopatika

Faith No More / Mike Patton
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2004, 06:57:27 pm »
Patton to na pewno jedna z najwiekszych osobowosci muzycznych w ogole. w zasadzie wszystko, do czego sie dotknie jest przynajmniej przyzwoite.
bardzo lubie FNM. podobnie Tomahawk
Fantomas to przeblysk geniuszu.
natomiast Mr.Bungle to muza najbardziej chyba z tych wszystkich zakrecona.
i oczywiscie Patton z Zornem.

nie wiem, czy znacie tez taki kawalek Sparks "This Time Ain't Big Enough For Both Of Us", gdzie udziela sie polowa FNM...


a plyta Martina "Milk And Honey" jest swietna!