Autor Wątek: Akira  (Przeczytany 102648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

godai

  • Gość
Odp: Akira
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 27, 2009, 10:42:14 am »
A nie przeszkadza ci, że tam kolorów nie ma? Bo wiesz, niektórym uniemożliwia to lekturę ;)

A tak na serio, jak skończysz całość, to się podziel dokładniejszymi wrażeniami, bo jest to mocna historia.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Akira
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 27, 2009, 10:53:04 am »
Cieszy mnie, że Ci się podoba - nie ma to jak trafiona rekomendacja. A jeśli jeszcze nie czytałeś "Ghost in the Shell", to powinien być twoim następnym zakupem - bardziej cyberpunkowy, ale też warto znać, nawet nie czytając mang na co dzień - ponadgatunkowe arcydzieło.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Akira
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 13, 2012, 12:29:09 am »
  Japończyk Shinji Tejima spędził kilka lat i wydał około 120,000 dolarów na stworzenie repliki motocykla Kanedy z Akiry.   Tejima, odziany w czerwony strój Kanedy, podróżuje motocyklem wzdłuż i   wszerz Japonii zbierając pieniądze na pomoc dzieciom z autyzmem. Więcej... 
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Akira
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 15, 2012, 03:53:57 pm »
Jak mozna zrobic replike czegos co nie istnieje. Toz to oryginal :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Akira
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 22, 2014, 10:18:24 pm »
Chodzi za mną chęć na powtórkę Akiry, ale swój komplet sprzedałem kiedyś tam, jak byłem w potrzebie. Więc kupiłem całość w sklepie Mangarden, dziś dostałem paczkę - komiksy nówki, wychodzi na to, że są z tego dodruku sprzed kilku lat. Stawiam na półeczce, a tu zonk! - tomy od 4 do 11 są niższe od pozostałych o ponad 0,5 cm.  :neutral:

Dostałem też te cztery tekturki do złożenia w slipcasy, co prawda nie składałem, ale przymierzałem i wychodzi na to, że te wyższe tomy (1-3, 12-19) będą za duże do nich. Nie wiem, czy zheblować komiksy, czy co...  :roll: slipcasy przerabiać..

Offline gobender

Odp: Akira
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 04, 2017, 06:25:13 pm »
Zapowiadany boxset HC Akiry pojawił sie na preorderze w Amazonie za 160 105 funtów, data wydania 27 października.
Cena zapewne spadnie, bo na amerykańskim to 134 dolary. Warto profilaktycznie zrobic preorder i tu i tu i czekać na rozwój sytuacji.

Edit: juz spadła
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2017, 09:36:55 am wysłana przez gobender »

Offline mappy

Odp: Akira
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 05, 2017, 05:52:00 pm »
Niestety jakby polskie studio za to się zabrało to cena byłaby dosyć duża. Szkoda bo Akira powinna mieć bardzo ładne wydanie, a nie tylko takie które zmieści się do kieszeni.

Offline gobender

Odp: Akira
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 05, 2017, 05:59:18 pm »
Dlatego trzeba brac angielskie (nawet jakby sie miało czytać to polskie a w angielskim oglądać tylko obrazki - a jest co oglądac jak wiadomo)
Zwłaszcza, że cena teraz jest równa cenie setu paperback.
Już od dawna czekam na ten set, i jestem podjarany na maksa. Jak na razie mój najbardziej wyczekiwany zakup roku. Chyba nawet bardziej niż kolejne pozycje Moebius Library.

Offline Komediant

Odp: Akira
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 05, 2017, 08:27:07 pm »
A była gdzieś mowa o (jeszcze bardziej) powiększonym formacie? Bo z tego co miałem w rękach wydania angielskojęzyczne to miały format podobny do naszego (którego w żadnym razie kieszonkowym bym nie nazwał, no ale ok, może ktoś ma kieszenie w którym mu sie Akira z JPFu mieści :roll: ).

Offline gobender

Odp: Akira
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 05, 2017, 09:32:15 pm »
To chyba nie do końca było clue wypowiedzi kolegi...  :doubt:

Tak czy inaczej, nie widziałem na razie konkretnych wymiarów, ale w kilku miejscach padło "Vol. 1-6, the complete series, in large format hardcovers". Oczywiście to jeszcze nic nie znaczy, ale zobaczymy. Jeśli nie będzie jakichś wtop w śrdoku to samo HC wystarczy, żeby się skusić na to.

Offline Dembol_

Odp: Akira
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 05, 2017, 10:17:36 pm »
Najstarsze angielskie wydanie ma taki format jak nasze.
Wydanie Dark Horse i obecne Kodansha Comics jest tak z 1,5-2 raza większe, zbliżone rozmiarem do Case Files Dredda, wyd. zbiorczych Savage Sword of Conan i trochę większe od essentiali Marvela (akurat to mam w jednym rzędzie obok). Mniemam, że obecne będzie podobnych rozmiarów. W porównaniu z normalnym formatem w jakim wydawane są mangi to jest "large".

Offline amsterdream

Odp: Akira
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 03, 2017, 10:43:50 pm »
Wieści z JPF:
Cytat: Endriu_jpf
jako wielki fan cyberpunku i ogółem sci-fi będę forsował do skutku (to są moje osobiste życzenia i mogą nie mieć przełożenia na oficjalne plany):
-nowe wydanie AKIRY w dużym formacie w HC (i miękkiej) - czyli jak BLAME!
-wznowienie GUNM w formie jak wyżej (w podwójnych tomach) +Last Order +Mars Chronicle
-wydanie APPLESEED i innych tytułów Shirowa w formie jak wyżej
-wydanie wszystkich pozostałych dzieł NIHEIa :)
:cool:

Offline pokia

Odp: Akira
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 04, 2017, 10:29:10 am »
Przepraszam, ale nie do końca rozumiem. Czy to są zapowiedzi od wydawnictwa i daje to nam światło na nowego Akirę?

Offline amsterdream

Odp: Akira
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 04, 2017, 10:50:03 am »
Nie do końca ("to są moje osobiste życzenia i mogą nie mieć przełożenia na oficjalne plany"). To słowa Andrzeja Kownackiego, redaktora naczelnego JPF. Ale właścicielem jest Shin Yasuda i to on prawdopodobnie podejmuje ostateczne decyzje wydawnicze. Ja bym to bardziej traktował w formie planów/zainteresowania tymi tytułami. Ale czy się pojawią, to się jeszcze okaże. Jednak po sukcesie jaki odniosło wydanie Blame! jest na to duża szansa bo ta linia wydawnicza będzie kontynuowana na 100%:
Cytuj
zdradzimy że po ukończeniu "BLAME!" planujemy kontynuować wydawanie kultowych tytułów w podobnych edycjach (twarda i miękka oprawa do wyboru). Więcej informacji w swoim czasie

Offline pokia

Odp: Akira
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 04, 2017, 12:04:39 pm »
Dzięki. Ja mangę kupuję sporadycznie i to tylko Taniguchiego, Tezuki, Tatsuki.
Akirę miałem w kilku pierwszych tomach, ale do kupna całości jakoś nie mogę się przekonać i to właśnie ze względu na wydanie. Jak to zrobią w lepszym standardzie, to kupuję na 100%.