Autor Wątek: Akira  (Przeczytany 102431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Akira
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 30, 2005, 05:21:10 pm »
poleciało to co było -okazało się mocno spamotwórcze  ;)

pozdrawiam i proszę już teraz na temat
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Achilles

Akira
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 19, 2005, 06:57:48 pm »
Akira hmmm rewelacyjny był motyw z jej bratem który ... (dla mnie predator albo nemesis ale napewno wyszyscy zaczną mi wpychać do głowy co innego  :x ). Dużo akcji i fajowa fabuła.
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

Gilbaert

  • Gość
Akira
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 19, 2005, 10:30:34 pm »
Cytuj
Akira hmmm rewelacyjny był motyw z jej bratem który ... (dla mnie predator albo nemesis ale napewno wyszyscy zaczną mi wpychać do głowy co innego  ).
Wyjaśnij o co Ci chodzi. Bo nie rozumiem. Akira to ona? czyim bratem? Który co?

Offline gość

Akira
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 19, 2006, 08:08:40 am »
Nie wiem czy zauważyliście, że w tym komiksie wszyscy są leworęczni, co najlepiej widać po tym jak trzymają broń, która... także jest dla leworęcznych!
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Maciej

Akira
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 19, 2006, 09:05:59 am »
Aleś poleciał lolem!

 :lol:

Komiks został u nas wydany w lustrzanym odbiciu!
W oryginale wszyscy są praworęczni!
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline gość

Akira
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 19, 2006, 12:24:59 pm »
Cóż w niemieckiej edycji ten „kwiatek” nie poszedł.
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Liktor

Akira
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 25, 2006, 10:56:26 am »
A K I R A jest jedna z nie wielu mang ktora mozna przeczytac i obejzec 10, 20,.....100 razy i  nigdy nie znudzi sie polecam:P
pozdro
One big eye.
Big one I.
One eye see.
Two eyes die."
     Ekudu Cyklop

Gilbaert

  • Gość
Akira
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 25, 2006, 04:26:39 pm »
lol
a to innych mang nie można?

ramirez82

  • Gość
Odp: Akira
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 17, 2009, 02:26:56 pm »
Odgrzebałem taki stary temat, bo zastanawiam się czy by nie kupić Akiry. Mówie od razu że mangi nie czytuje. Przed laty próbowałem kilkakrotnie, sięgałem bo zdawalo by się same pewniaki, pierwsze tomy Samotnego wilka, Eden oraz Gunsmith Cats i nic mnie nie wciągneło - wyjątkiem były Kobiety wydane przez Kulture Gniewu. W ogóle mam problem z czytaniem tych malutkich komiksików. Ale Akira zdaje się jest w większym formacie? I czyta się po naszemu, a nie od końca?

Polecilibyście Akirę komuś kto raczej do mangi ma uprzedzenia?
 
Całość to 19 tomów, ale np jeśli nie chciałbym kupować od razu całości, a dajmy na to, jakiś obszerniejszy fragment na rozeznanie, jakąś zamkniętą całość, to pierwszy tom wystarczy?
Czy może jeden tom to za mało by wyrobić sobie zdanie?

I co do całości serii. Wiadomo jak to z seriami, różnie bywa. Dobrze całość się czyta, czy może dłuży się?

Offline skil

Odp: Akira
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 17, 2009, 03:12:40 pm »
"Akira" to całość, z tego co pamiętam, i w jej obrębie nie ma krótszych, zamkniętych epizodów. Niemniej to nie szkodzi, bo komiks jest świetny i warto po niego sięgnąć. Rysunkowo uczta, a scenariusz naprawdę wciąga. Pzymnajmniej ja, czytając na bieżąco, kiedy musiałem czekać na kolejne tomy nie mogłem się doczekać.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Odp: Akira
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 17, 2009, 04:35:46 pm »
Wg mnie "Akira" to jedna z tych mang, które bez problemu można polecić wszystkim tym, którzy na co dzień nie czytają japońskich komiksów. Tak samo sprawa wygląda z Taniguchi'm, czy z oczekiwanym od JPF'u "Uzumaki".

Offline CainSerafin

Odp: Akira
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 17, 2009, 05:30:32 pm »
Akira jest jedną z najlepszych mang wydanych na polskim rynku, więc bezdyskusyjnie polecam. Jednak nie jestem w stanie zagwarantować że przypadnie Ci do gustu. Problemem może być także dostępność zeszytów. Na stronie JPF'u są w promocyjnej cenie, ale nie wszystkie tomy są dostępne (brakuje trzech). Natomiast na Allegro zestawy mają, moim zdaniem, wysokie ceny.

Jeśli chodzi o inne mangi to polecam wszystko od wydawnictwa Hanami, poza słabym "Królem wilków". Większość ich tytułów to obyczajówki. Co prawda, czyta się je od prawej do lewej, ale za to mają większy format, przez co stojąc na półce wyglądają jak zwykłe książki. Chyba najbardziej warta polecenia jest dwutomowa "Muzyka Marie".

A na "Uzumakiego" to my sobie jeszcze poczekamy, tym bardziej że nie ma go nawet w zapowiedziach. Zresztą JPF mocno mnie zawiódł jeśli chodzi o wydania delux.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2009, 07:01:12 pm wysłana przez CainSerafin »
Będziemy walczyć o miłość, dobro, pokój i rószofą księżniczkę do ostatniego naboju!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Akira
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 27, 2009, 12:26:43 am »
Ciezko polecac komiks, ktory jest od dawna out of print
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Akira
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 27, 2009, 12:31:40 am »
Co jakiś czas ktoś puszcza komplet na allegro, mi się tak udało nabyć jakiś pół roku temu.
Ale warto - też niewiele mang czytałem, a ta mnie wciągnęła.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

ramirez82

  • Gość
Odp: Akira
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 27, 2009, 10:07:54 am »
Po waszych namowach zdecydowałem się na zakup. Całość nabyłem w zeszłym tygodniu. Jestem przy tomie 8 i jestem zachwycony tym komiksem. Mało tego, z tomu na tom, coraz bardziej się wciągam. Kapitalny komiks! Aż wstyd że dotąd jeszcze nie zaliczyłem Akiry.