Autor Wątek: Akira  (Przeczytany 102641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

Akira
« dnia: Styczeń 31, 2004, 08:45:49 pm »
Co myslicie o serii? Za co ja lubicie, za co nie? Tylko no spoilers please. Ja sie zastanawiam po prostu nad kupieniem kompletu, a nic nie czytalem.
...

Offline Inszy

Akira
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2004, 09:11:51 pm »
Niestety ogladałem tylko anime, ale już na jego podstawie bym z chęcią nabył serię komiksową (tylko te fundusze...).
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Gilbaert

  • Gość
Akira
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2004, 09:21:31 pm »
Bardzo dobra rzecz. Kupuj śmiało.
pzdr

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Akira
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2004, 09:35:48 pm »
jestem na 'tak'
jak teraz sie za to zabierzesz to bedziesz mial okazje przeczytac calosc za jednym zamachem,a to duzy plus
anime mozna sie zasugerowac, ale manga oferuje duzo wiecej
bardzo dopra pozycja - polecam

Offline perro

Akira
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2004, 11:47:25 pm »
Absolutny klasyk !!!
NSICHTBAR

Gilbaert

  • Gość
Akira
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2004, 10:45:07 am »
Tak apropo anime. wielu ludzi gada że film jest juchowy bo spłyca fabułę komiksu etc. Nie zgadzam się z tym. Jak dla mnie film po prostu opowiada alternatywną historię, wykorzystując te same postacie, wątki i rekwizyty. moja ulubioną sceną w filmie jest ta gdy SPOILER Tetsuo leży w klinice i nagle atakują go zabaweczki, wszystko rozegrane w ciszy - super!
pzdr

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Re: Akira
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2004, 10:51:19 am »
jedna z najlepszyh mang jakie czytałem ...ale wolę eden....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline hans

Akira
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2004, 01:28:40 pm »
Cytat: "Gilbaert"
Tak apropo anime. wielu ludzi gada że film jest juchowy bo spłyca fabułę komiksu etc. Nie zgadzam się z tym. Jak dla mnie film po prostu opowiada alternatywną historię, wykorzystując te same postacie, wątki i rekwizyty. moja ulubioną sceną w filmie jest ta gdy SPOILER Tetsuo leży w klinice i nagle atakują go zabaweczki, wszystko rozegrane w ciszy - super!
pzdr


W ciszy? Mi sie wydaje ze tlem do tej sceny jest tak niezle pokrecona muza, ze to ona ma duzy udzial w tworzeniu klimatu (sprawdzilem: w soundtracku nazywa sie Doll's Polyphony). Scena wraz z muza sa genialne. Mozna sie wystraszyc. :twisted:


DO KURCZAKA:
Kupuj bo manga jest swietna, ale czy JPF dodrukowala pierwszy tom?

Gilbaert

  • Gość
Akira
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2004, 01:36:47 pm »
Tak mi się to z ciszą kojarzyło - jak się te zabawki pojawiają ale już jak jest sieka no to muzyka jest:)
pzdr

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Akira
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2004, 02:10:26 pm »
kupuj i sie nie zastanawiaj, Kurczak. :)  z mangi to jest mało rzeczy które dorównują Akirze :twisted:
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline An-Nah

Akira
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2004, 02:45:53 pm »
Swietny tytuł. Anime mi się nie podobało (tylko muzyka) ale komiks - jaknajbardziej. Absolutna klasyka gatunku. Pozatym rysunki - kreska Otomo to jeden z przykładów na to, ze manga nie musi oznaczać wielkich oczu.

Wole Gunnm i Eden, ale Akira to jeden z najlepszych wydancyh u nas tytułów mangowych.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline hans

Akira
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2004, 02:49:38 pm »
Cytat: "Gilbaert"
Tak mi się to z ciszą kojarzyło - jak się te zabawki pojawiają ale już jak jest sieka no to muzyka jest:)
pzdr


Z tego co pamietam to pojawiaja sie przy cichym dzieciecym podspiewywaniu - razem robi to niesamowite wrazenie :eek:

Offline Kurczaczek

Akira
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2004, 08:15:22 pm »
Pierwszy tom w drodze do mnie z allegro- tak na probe, jak sie spodoba, to kupie jeszcze 4 w tym miesiacu, bo mam sprzedajacego nagranego... a jak sie bardzo spodoba, to bede szukal kolejnych tomow- generalnie dosyc tanio mozna dostac te Akiry od 10 zł za tom.
...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Akira
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2004, 10:31:36 pm »
Pierwszy tom jeszcze tak nie rozwala, dopiero sie akcja zawiazuje, na motorkach sobie jezdza. Od drugiego jest juz fajnie...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kurczaczek

Akira
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2004, 10:40:01 pm »
Ech- chyba bede musial jeszcze te 4 kupic w ciemno, bo sie spieszy sprzedajacemu. No ale tyle tu pozytywnych opini, ze chyba sie nie wrobie w 5 kijowych komiksow... mam nadziej...
...