Autor Wątek: Komiksowa Top Lista za listopad 2002  (Przeczytany 22113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mykupyku

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 17, 2002, 12:34:07 am »
gdyby moderator myslał że my tu tak off topic, to ja mam pełne przekonanie, że w podtekście debata odpowie na pytanie czy jakość siedzenia w empiku ma wpływ na oddawane na liście głosy...
opyright by mykupyku

Offline Cujo

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 17, 2002, 12:38:46 am »
Az przykro mi wam przerywac ta, jakze ujmujaca, pogawedke, ale przypominam o zasadach off-topicow (Strangler, jako, ze nowy jestes, moze nie czytales topicu "Ogloszenie". Jesli mam racje - zapraszam do lektury). A jakoby najzupelniej przy okazji - tu jest forum, tu sie nie gada, tu sie dyskutuje. Na irca wynocha! ;)
A propos OT, Myku kiedy zamowienie wysylasz? :mrgreen:
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Perfect Strangler

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 17, 2002, 04:17:48 am »
Haha, ale Mykupyku już chyba ładnie wyjaśnił, że my temat to cały czas mamy w pamięci i w podtekście. Przecież gdyby nie "czytelnie" w Empikach, to mało kogo byłoby stać na to, by zapoznać się ze wszystkimi nowościami - a tylko w ten sposób można zagłosować w zgodzie z własnym sumieniem, bo mając tę kojącą świadomość, że przeczytało się wszystko i można dokonać sprawiedliwego wyboru...

A tak na poważnie - ogłoszenie czytałem (nie taki nowy jestem, zarejestrowałem się "aż" miesiąc temu, hyhy), faktycznie, chyba ciut się zagalopowałem, przepraszam, więcej grzechów nie pamiętam i postaram się poprawić.

Na swoje usprawiedliwienie dodam jeszcze, że ograniczenia off-topiców zostały wprowadzone ewidentnie po to, by zapobiec sytuacjom typu "niepotrzebne, nie zwiazane z tematem klotnie", "pogorszanie sie atmosfery", "dwoch kolesi toczy niekonczaca sie klotnie". W ukazie o off-topicach padło tylko stwierdzenie, że "lwia czesc [kłótni] rodzi sie poprzez odbieganie od tematu"; więc rozumiem, że nasza przebiegająca w sielskiej-anielskiej atmosferze pogawędka - bo przecież nawet nie dyskusja - stwarzała potencjalne zagrożenie dla ładu i porządku (nie mówiąc o atmosferze) na forum :P
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Cujo

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 17, 2002, 01:04:09 pm »
Strangler nie do konca mnie zrozumiales, juz sie tlumacze. Oczywiscie nie zapowiadalo sie tutaj na klotnie, psucie atmosfery, powietrza, itd.
Chodzilo mi o ta pogawedke, jak ja to nazywam, ircowa. Tego typu wymiany zdan maja to do siebie, ze potrafia sie ciagnac jak guma do zucia. Efektem jest topic w ktorym jest 50 stron i nikomu sie nie chce przekopywac przez te posty zeby odnalezc to co go interesuje.
Dyskusja na forum, w moim mniemaniu, winna wygladac w nastepujacy sposob:
- mowimy, tylko i wylacznie wtedy, gdy mamy cos konkretnego do powiedzenia.
- dobrze by bylo, by wypowiedz byla wyczerpujaca, nie jednozdaniowa i oczywiscie na temat.
Ja wiem, ze takie zasady to sztywnota straszna, ale zeby forum nam sie nie zamienilo za kilka miesiecy w wysypisko smieci i burdel ogarniety pozarem, to tak to musi wygladac.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Perfect Strangler

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 17, 2002, 04:17:52 pm »
Okej, okej, doskonale to rozumiem, tak jak napisałem - przepraszam i postaram się poprawić.

Ale jeszcze tylko króciutko (żeby nam się to nie przekształciło w kolejny off-topic): może warto by w "Ogłoszeniu" napisać z wyraźnym naciskiem, że niemile widziane są off-topiki wszelakiego, nie tylko "kłótniowego" rodzaju. Ja wiem, że jest to tam de facto napisane - ale gdy przeczytałem "Ogłoszenie" (przed zalaniem forum powodzią postów :) ), morał, który zarejestrował mi się w korze mózgowej brzmiał "kto będzie się tu kłócić, dostanie kopa", a nie "kto będzie tu paplać o niczym, dostanie kopa"...

To powiedziawszy oddalam się pokornie i od tej chwili postaram być  przykładnym forumowiczem i wzorem dla przyszłych pokoleń...  8)
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline mykupyku

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 17, 2002, 11:00:52 pm »
zawsze trzeba jednak wyważyć między pełnym profesjonalizmem pełnych wypowiedzi stricte na temat a przyjemnością jaka powinna płynąć z konwersacji, bo może się zdarzyć, że forum bardzo poważnie profesjonalne nie będzie dawało przyjemności na nim bytowania i się dyskutanci wykruszą znudzeni :)
opyright by mykupyku

Offline Macias

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 20, 2002, 05:08:37 pm »
ja sandmana nie czytalem i na pewno nie kupie,bo break kasy. ale moj glos idzie na origin. ( lub na midnight nation#3,ale w ankiecie tego nie ma)

Offline krytyk

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 25, 2002, 10:10:27 am »
Cytat: "zatapatit"
Cytat: "2dope"
a jaki jest ten Storm, bo za dawnych czasow mialem do niego slabosc?

Trzymam się jak najdalej od Storma.
Storm to koszmar, komiks obrażający czytelników!
Nie chcę krytykować scenariuszy bo są po prostu poniżej krytyki, a rysunki...
Powiem szczerze, jako rysownik boję się przeglądać Storma, boję się że zarażę się bezmyślnością, bezfinezyjnością i bezsmakowością ilustracji. Jak byłem dzieciakiem to lubiłem Lawrence'a, ale dziś - brzydzę się jego komiksów. Czyli, 2dope, tobie będzie się podobać.

Uważam że bardzo przesadziłeś! Może ci się Storm niespodobał, ale uwazam że nie masz prawa obrażać tych któży mają inne zdanie. Mnie obraża nie ten komiks lecz twoje podejscie do niego i jego czytelników!(np. 2dope) Scenariusze są W Stormie rózne, jedne lepsze inne gorsze. Natomiast grafika jest bardzo piekna. Chciałbym zobaczyć jak ty rysujesz skoro uważasz że jesteś lepszy od Lawrence'a? Chyba troche skromości by ci się przydalo, że o kulturze nie wspomne!

Offline pookie

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 25, 2002, 11:42:33 am »
Cytat: "krytyk"
Scenariusze są W Stormie rózne, jedne lepsze inne gorsze. Natomiast grafika jest bardzo piekna. Chciałbym zobaczyć jak ty rysujesz skoro uważasz że jesteś lepszy od Lawrence'a? Chyba troche skromości by ci się przydalo, że o kulturze nie wspomne!


Ja na przykład uważam, że Storm jest jednym z najsłabszych komiksów wydawanych przez Egmont. Trochę to dziwne, bo jak kiedyś czytałem jeden odcinek w CDN-ie to bardzo mi się podobał. W moim odczuciu grafikę Lawrence'a rozkładają płytkie scenariusze. Natrętny dydaktyzm, masa moralizatorstwa... no nie wiem. A może się mylę? Komu jeszcze podoba się Storm?
 for Pookie

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 25, 2002, 11:59:56 am »
Cytat: "Macias"
ja sandmana nie czytalem i na pewno nie kupie,bo break kasy. ale moj glos idzie na origin. ( lub na midnight nation#3,ale w ankiecie tego nie ma)


Nie ma ponieważ ukazały się w grudniu. Na koniec miesiąca zrobię kolejne zestawienie i będziesz miał okazję oddać głos na któryś z tych tytułów. Przy okazji napiszę, że niestety mechanizm ankiet na forum nie pozwala na głosowanie na więcej pozycji niż jedna.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Macias

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 25, 2002, 01:50:05 pm »
ok kumam baze

Offline Killah

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 25, 2002, 11:01:10 pm »
Racja...Transmetropoltan jest genialny i chociaz mam wszystkie 60 numerow to...do diabła, kupuje też te w wersji Polskiej, bo ten komiks po prostu daje kopa...

 Popieram i przyłączam się do apelu o kupowanie Transmetropolitana, odpusccie sobie te mangi  :lol: , a może mandragora dociągnie z jego wydawaniem do #60.

Need more Transmet....quickly  :twisted:
Pain don't hurt" - Patrick Swayze

Offline Arusiek

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 31, 2002, 02:14:18 pm »
knąłem na Transmwtropolitan, Z tych tytułów mam tylko to i Origin#2.v Zdaje mi sie że Żądza życia jest lepsza

Offline mykupyku

Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 03, 2003, 03:10:28 am »
może by tak zamknąć już tę listę, bo ponadczasowego ogona dostaje

i założyć nową, grudniową, jeszcze nie ponadczasową, mimo że zeszłoroczna

?
opyright by mykupyku

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Komiksowa Top Lista za listopad 2002
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 03, 2003, 11:30:35 am »
Zamykam, zamykam :-) I już się biorę za grudniową.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -