trawa

Autor Wątek: Great comeback  (Przeczytany 26216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cujo

Great comeback
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 03, 2002, 01:27:33 pm »
Cytat: "zatapatit"
Cujo, posłuchaj Piotra
Cytat: "Piotr Witkowski"
Powtarzam, rozdziel swój indywidualny gust od oceny umiejętności twórców komiksu.

A czy ja nie rozdzielam? Mowie, ze mi sie nie podoba.
Chyba, ze nalegasz Zatapatit (jak w watku o Kaznodziei) na zimny obiektywizm - wtedy oceniam umiejetnosci. Zdecyduj sie.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Kormak

Great comeback
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 03, 2002, 01:44:28 pm »
Cujo, czemu nie znalazleś nic w "Transmetropolitanie"? Przecież tam aż w oczy kłują nawiązania do Metabaronów  :wink:

Dobra, a tak (prawie) serio: Transmet do komiks dla wszystkich, którym przypadł do gustu film "Las Vegas Parano" Terry Gilliama i pokochali głównego bohatera. Hunter S. Thompson - twórca "gonzo journalismu" - bez przeczytania czegokolwiek o tym pisarzu i dziennikarzu, komiks będzie niezrozumiały.

Wszelkie podobieństwo między posytaciami jest jaknajbardziej zamierzaone: Warren Ellis jest wielkim fanem Thompsona.

A Ellisa należy stawiać w jednym rzędzie z Moorem, Millerem, Milliganem, Ennisem, Gaimanem czy Morrisonem.

Offline Rzezbiarz.wg

Great comeback
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2002, 02:11:34 pm »
W jednym rzedzie pod murem....

Repetuj bron! Cel! Pal!!!
 :twisted:

Offline Cujo

Great comeback
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 03, 2002, 02:19:18 pm »
Cytat: "Kormak"
Cujo, czemu nie znalazleś nic w "Transmetropolitanie"?
Transmet do komiks dla wszystkich, którym przypadł do gustu film "Las Vegas Parano" Terry Gilliama i pokochali głównego bohatera. Hunter S. Thompson - twórca "gonzo journalismu" - bez przeczytania czegokolwiek o tym pisarzu i dziennikarzu, komiks będzie niezrozumiały.
Wszelkie podobieństwo między posytaciami jest jaknajbardziej zamierzaone: Warren Ellis jest wielkim fanem Thompsona.
A Ellisa należy stawiać w jednym rzędzie z Moorem, Millerem, Milliganem, Ennisem, Gaimanem czy Morrisonem.

"Fear and loathing in Las Vegas" ogladalem jakies 10 razy i az sobie kupilem na dvd (co jest u mnie rzadkoscia).
Oprocz faktu, ze Jerusalem i Raoul Duke sa dziennikarzami i obaj nie stronia od drugow, nie widze miedzy nimi kompletnie zadnych innych powiazan. Moze dlatego, ze jestem krotkowzroczny :>
A czemu mi sie nie podoba Transmet? Ciezko przytoczyc tu cokolwiek poza banalami i oczywistosciami - rysunki sie nie podobaja, fabula sie nie podoba.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Piotr Witkowski

Great comeback
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2002, 04:10:08 pm »
Rzeźbiarz: jeśli uważasz, że komentarze w stylu "ten komiks nadaje się tylko na podpałkę" nie ubliżają twórcom i nie sugerują, że nie mają oni talentu, to chyba rzeczywiście się nie dogadamy. Wiesz co, zrób Ty kiedyś jakiś komiks, a potem zobaczymy, co poczujesz, kiedy ktoś walnie Ci takim tekstem w twarz, a jako argument powie Ci, że go nie interesuje tematyka...

Tekstu o stawianiu pod murem już nawet komentować mi się nie chce. Rozumiem, że wg Ciebie na podpałkę nadaje się też twórczość Moore'a, Millera, czy Gaimana? OK, to jeśli ci panowie nie są dla Ciebie dość dobrzy, to powiedz Ty mi, czyjego komiksu nie spuściłbyś w klozecie? Jest taki?

Offline dnaoro

Great comeback
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 03, 2002, 04:16:11 pm »
to chyba taka mania rzezbiarza. slplukiwanie wody w kiblu i palenie grilla.
moze naogladal sie za duzo 'telenowel dokumentalnych'?
hue hue
a pozatym - tu nie chodzi oto, ze sa komisky, ktorych naprawde nawet rzezbiarz nie moglby spalic, tu chodzi o to, ze on uwaza za smieci wszystko to, czego sam nie lubi... ja np jak czegos nie lubie nie uwazam tego od razu za smieci.
za smieci to uwazam .... smieci... tandete i rzeczy w ten desen..
pozdr :D

Offline mykupyku

Great comeback
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 03, 2002, 06:21:44 pm »
tak czy siak warto przeczytać historie z drugiego, właśnie wydanego albumu Transmeta, bo fabularnie Ellis opowiada ciekawie i z jajami, z historii na historię folguje sobie coraz bardziej, i jesli kogos nie przekonał pierwszy album to ten powinien (rysunkowo nadal tak sobie)
opyright by mykupyku

Offline pookie

Great comeback
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 03, 2002, 08:46:14 pm »
Cytat: "Kormak"
A Ellisa należy stawiać w jednym rzędzie z Moorem, Millerem, Milliganem, Ennisem, Gaimanem czy Morrisonem.


Pookie został Twoim przyjacielem.
 for Pookie

Offline dasst

Great comeback
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 03, 2002, 08:58:05 pm »
  Dyskutujecie tutaj o własnych gustach i to do niczego was nie doprowadzi. Rozmowa będzie miała sens, jeśli podacie rozsądne argumenty za, lub przeciw danej pozycji. Wtedy można zacząć polemizować. Oczywiście przekonanie kogoś do swoich racji, akurat w tej materii jest mało prawdobodobne, ale przynajmniej będzie to ciekawsze niż rzucanie haseł "jak mogłeś tak powiedzieć" itp. (o powiedzieć można wszystko, fajnie jest tylko jeśli się to jakoś uzasadni).
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline Voytek

Great comeback
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 03, 2002, 09:00:43 pm »
A co POOKIE powie na moj emblemat? :wink:
ex, Drugs & CS!

Offline pookie

Great comeback
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 03, 2002, 09:02:47 pm »
Już powiedział w innym temacie. A propo miło Cię widzieć na tym forum. Chyba wszyscy powoli opuszczają WRAK-a :cry:
 for Pookie

Offline Voytek

Great comeback
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 03, 2002, 09:07:24 pm »
Nie wiem czy inni tez maja taki problem ale u mnie WRAK strasznie wolno wchodzi zanim  sie  zaloguje , wczytam  dany temat  to mija z 3-4  min. a gildia chodzi bez problemowo.Chyba poprzestane na tym 1 liscie w  WRAKU bo trace tam nerwy.
ex, Drugs & CS!

Offline pookie

Great comeback
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 03, 2002, 09:13:50 pm »
Co powiecie na zapowiedzi Mandragory? Dość nieoczekiwany zwrot w kierunku Marvela :?
 for Pookie

Anonymous

  • Gość
Great comeback
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 03, 2002, 09:15:05 pm »
pod mur ich w jednym rzedzie  :lol:

Offline pookie

Great comeback
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 03, 2002, 09:17:33 pm »
razem z marinim?  :wink:
 for Pookie

 

anything