Autor Wątek: Bakemono - Nowy system Horror RPG  (Przeczytany 21231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wolvie

Bakemono - Nowy system Horror RPG
« dnia: Styczeń 16, 2004, 07:56:06 pm »
Ruszyła strona. Ruszyło i forum. Zanim zaczniecie zadawać pytania zapraszam na http://www.bakemono.gildia.com
I polecam często naciskać F5, bo tam się wiele zmienia :)

Offline surmik

Bakemono - Nowy system Horror RPG
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2004, 07:46:30 pm »
Wolvie, mam propozycje abys w tym miejscu od razu informowal o zmianach na stronie Bakemono, o nowych tekstach itp. itd.
Pozdrowienia,
Marek

Offline Wolvie

Działy bakemono
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2004, 08:30:05 pm »
Na stronie znajdziecie już kilka działających działów.

Spotkania i prelekcje to informacje o bliższych i dalszych spotkaniach z twórcami systemu.

Postęp pracy to z kolei nasze wspominki i pomysły, które przychodzą nam do głowy w związku z pracami nad Bakemono.

Artykuły nie wymagają raczej wyjaśnień

Postacie to dział gdzie znajdziecie przykładowe postaci graczy, wstępne projekty NPCów itp. Zobaczcie jak zmieniają się nasze pomysły!

Autorzy to dział gdzie już niedługo będą informacje o autorach. Na razie są zdjęcia. Argh!

Offline Wolvie

Prace
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2004, 12:17:55 pm »
W dziale postęp prac znajdziecie tekst Łukasza, który powstał po pierwszym oficjalnym spotkaniu, które odbyło się na Krakonie 2004. Zapraszam do lektury.[/i]

Offline Wolvie

Nowości
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2004, 07:35:21 pm »
Dziś kolejna garść nowości.

http://www.gildia.pl/rpg/systemy/bakemono/artykuly/dlaczego

oraz

http://www.gildia.pl/rpg/systemy/bakemono/artykuly/z_czego_filmy_1

Poza tym napiszcie coś na forum, zapytajcie. Po to w końcu ono jest ;)

I jeszcze w kwestii spotkań z nami na nadchodzących konwentach. Na pewno będziemy w Rzeszowie na R-konie (19-21 marca) oraz na Dniach Fantastyki we Wrocławiu (2-4 kwietnia).

Wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi odwiedzimy też ConQuest (Kraków) oraz Polcon (Zielona Góra).

Chcemy pojawić się też na innych konwentach, ale musimy opracować nasz kalendarz :)

Offline Hex

3miasto
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2004, 07:59:35 am »
Kiedy będziecie gdzieś w 3mieście ???

Tak po zatym powiniście zamieścić więcej informacji .. na różne tematy...

Po za tym wydaje mi się dobry ...:)
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline Wolvie

Trójmiasto
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2004, 04:23:43 pm »
Na razie nie zanosi się na wizytę w trójmieście. Najwcześniej zapewne na Teleporcie (jeśli się odbędzie). Cały czas zastanawiamy się nad Poznaniem i Warszawą. Na szczęście jest jeszcze trochę czasu :)

A, co do informacji, to jakich oczekujesz?

Offline darksphere

Bakemono - Nowy system Horror RPG
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2004, 04:30:54 pm »
Proszę tylko nie starajcie się stworzyć systemu ,którego najwazniejszą częścią będzie religia... Wiem Mroczne Istoty kojażą się ze złem ,ale nie mieszając w to religii byłoby jeszcze ciekawsze IMO....

Offline Hex

Bakemono - Nowy system Horror RPG
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2004, 04:44:37 pm »
Moglibyście może do tego dołożyć coś z dziecmi (np. może dzieci widzą te duchy) bo przecież dzieci mają tych swoich niewidzialnych przyjaciół i te inne.
 Wiecie w przygodzie małe dziecko które wyolbrzymia z pająka potwór lub właśnie widział "potwora" po łóżkiem.... to takie normalne:)) ... ale coś w tym jest prawda :)) NO bo każdy był dizeckiem ... :)))

Mam nadzieje że dobrze sie wytłumaczyłem ...
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline Wolvie

Religia i dzieci
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2004, 02:37:25 pm »
W kwestiach religijnych nie chcemy iść za daleko. Religia musi być obecna, ale w stopniu symbolicznym. Ten system bazuje na tradycji, kulturze i pop-kulturze współczesności. Religia jest tego częścią, więc jej nie unikniemy - niestety.

Co do dzieci... Hmmm... Lolitka i "El Cubuzzo" to jest już dość. Nie wiem, czy zapuścimy się dalej. Ten system jest jednak dla dorosłych.

Offline Hex

4
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2004, 08:25:50 am »
możecie dołożyć coś na temat  numeru 4 bo wypowiedzenie słowa 4 brzmi jak słowo śmierć
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline Wolvie

Bakemono - Nowy system Horror RPG
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2004, 10:31:40 pm »
W czasie ostatniej sesji Bakemono element 4 wystąpił kilkukrotnie. Na pewno go nie pominiemy.
Tymczasem na stronie ukazały sie biografie twórców systemu. Zapraszam.

Offline Karloss G

Bakemono - Nowy system Horror RPG
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2004, 01:07:14 pm »
Witam

I jak tam prace ida??

Cos mało info na stronce :((

Dajcie znac co i jak spragnionym fanom systemu :-)

ps. mam pytanko, czy macie juz wydawce czy moze nie planujecie jej wydawac w formie ksiazkowej a np tajemniczych plyt cd ;-)??
arloss G

Offline Wolvie

Dzieje się
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2004, 05:45:44 pm »
Prace trwają. Dziś wieczorem będziemy wlaczyć z teologią ;) Zaktualizowaliśmy listę konwentów, na których byliśmy i planujemy być. Dodaliśmy tez krótkie komentarze od nas. Zapraszam http://rpg.gildia.pl/systemy/bakemono/spotkania/konwenty

Co do wydawcy. Planujemy wydać podręcznik własnym sumptem i przez własne (w tym celu założone) wydawnictwo.

Pozdrawiam

Wolvie

Offline Karloss G

Bakemono - Nowy system Horror RPG
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 20, 2004, 06:03:44 pm »
Witam

No to super ze prace wra :). Podrecznik kupie napewno :) choc pewnie nigdy nie poprowadze :P.

Mam jedna rade co do marketingu :P (pomimo ze sie na tym nie znam) jesli planujecie jakas kampanie reklamowa to sprubujecie udezyc do graczy konsolowych a to z tego powodu ze jest duzo maniokow takich klimatow wsrod konsolowcow :) wkoncu japonski horror to cala galaz gier na konsole ze wymienie tylko takie tytuly jak Forbide Siren czy Silent Hill :)

pozdro
arloss G