trawa

Autor Wątek: El Borbah  (Przeczytany 17505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

El Borbah
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 02, 2003, 11:04:24 pm »
Zamawialem ostatnio Niebieskie Tablety w Poscie i przy okazji zakupile w koncu El Borbaha. Wlasnie skonczylem czytac plugawca i wcale sie nie zawiodlem- fajny, totalnie odjechany komiks. Strasznie zakrecony i pokrzywiony...

Co do podobienstw z Transmetem- czasami taka sama klima moralizatorska, ale ogolnie to dwa rozne komiksy i chyba jednak wole Transmeta :D Sorry.

Ale jak wyjdzie cos jeszcze Burnsa to lykam w ciemno.
...

Offline freshmaker

El Borbah
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 04, 2003, 03:04:34 pm »
el borbah mnie zabija za kazdym razem jak go czytam a transmetropolitan mnie nudzi.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline jax

El Borbah
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 07, 2003, 07:42:44 am »
Właśnie nabyłem El Borbaha.  Nie ukrywam, że pod wplywem opinii i głosów na forum.  Czuję, że się nie zawiodę.  Jak przeczytam podzielę się wrażeniami i zapewne dołączę do grona nawróconych na religię Burnsa.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline themon-Felków Twórca

El Borbah
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 07, 2003, 01:41:46 pm »
nie wiem, czy jest to właściwe mniejsce i temat na to, ale jakoś kojarzy mi sie to z El Bobrahem:  www.nowypompon.pl  -gazeta netowa o treści.


tak. o czym to  ja? aha.treści.

Offline ndg

El Borbah
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 07, 2003, 07:26:47 pm »
coz moge dodac ..... cudo  chociaz faktycznie ta okladak jakas taka hm ..plastikowa ehehe

Offline JANKE'S

El Borbah
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 08, 2003, 11:19:22 pm »
Właśnie obejrzałem w Polsacie "Żegnaj laleczko". Mimo ze Burns pewnie wzorował sie trochę na powieści Chandlera to jednak El Bobrah lepszy.

Offline mykupyku

El Borbah
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 08, 2003, 11:23:16 pm »
Cytat: "JANKE'S"
Właśnie obejrzałem w Polsacie "Żegnaj laleczko". Mimo ze Burns pewnie wzorował sie trochę na powieści Chandlera to jednak El Bobrah lepszy.


na podstawie filmu oceniasz książkę i mówisz, że komiks był od niej lepszy :)
opyright by mykupyku

Offline JANKE'S

El Borbah
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 09, 2003, 06:57:30 am »
Fakt, to nie była zbyt udana wypowiedż..  
Chodziło mi o to ze komiks bardziej mi podszedł niż film choć to nie była ta sama opowieść. Może dlatego że w komiksie była duza dawka ostrej ironi która mi odpowiada. A moze też dlatego ze w kinie wzorem czarnego kryminału jest dla mnie Chinatown.
A ksiazki nie czytałem wiec moze lepiej sie było nie odzywać  :D

Offline graves

El Borbah
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 09, 2003, 07:19:41 am »
Czytałem książkę i oglądałem film. Dobrze został zrobiony. Chociaż jeśli chodzi o Chandlera to wolę "sokoła maltańskiego" :wink:
El Borbaha raczej bym do tego nie porównywał. Mimo, że ma styl nieco wzorowany na starych kryminałach to jednak jak dla mnie jest to trudne do porównania.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline konradkonrad

El Borbah
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2003, 08:38:16 am »
To może Post wyda Black Hole jak się skończy w Stanach?
A już chyba niewiele zostało.

Offline JANKE'S

El Borbah
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 09, 2003, 09:39:24 am »
A co to jest?

Offline konradkonrad

El Borbah
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2003, 02:08:12 pm »
Komiks Charlesa Burnsa, utrzymany w tym samym stylu graficznym co El Borbah, wydawany obecenie przez Fantagraphics. Z tego co się orientuję, opowiada o dziwacznym wirusie atakującym młodzież i fabularnie jest nieco bardziej realistyczny niż El Borbah, choć groteski nie brakuje.

Charles Burns jest za niego nominowany do nagród Harveya (odpowiedznik nagród Eisnera, tylko nagradzają twórcy komiksów) w sześciu kategoriach w tym za najlepszego rysowanika, scenarzystę, twórcę, inkera i najlepszą serię.

Seria ma mieć około 13 części, a właśnie wyszła 10.

Offline Janek Pietkiewicz

El Borbah
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 23, 2003, 12:54:40 am »
El Borbah jest z pewnością w ścisłej czołówce najlepszych komiksów zagranicznych wydanych w Polsce. Nie wiem, co macie do zarzucenia okładce oraz rysunkom...
Jedna sprawa: nie można go porównywać z Transmetem. Borbah to Dostojewski komiksu, a Transmet - Bułhakow :P. Maila do POSTu już ślę, dumny z czynu społecznego, który popełniam dla dobra polskich miłośników komiksu.  :lol:

Offline perro

El Borbah
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 23, 2003, 09:47:09 pm »
Okładka mnie początkowo odrzucała, ale gdy go przeczytałem to mnie zabił  8)  Zdecydowanie jeden z lepszych komixów wydanych w Polsce.
NSICHTBAR

 

anything