Autor Wątek: El Borbah  (Przeczytany 17656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zatapatit

  • Gość
El Borbah
« dnia: Listopad 29, 2002, 11:05:50 pm »
El Borbah - najbardziej niedoceniony komiks roku 2001
Krytyka współczesnego społeczeństwa, świetne dialogi, humor i niesamowite ilustracje Charlesa Burnsa.
Co sądzicie o tym komiksie, czy powinien być kontynuowany?

Cujo ma też do was ważne pytanie (zadane w topicu Sandman)

Offline Cujo

El Borbah
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2002, 11:52:03 pm »
Dla wygody naszych ukochanych czytelnikow Cujo laskawie przytacza rzeczone pytanie :mrgreen:

Czy wedlug was rysunek Richarda Burnsa (El Borbah) jest skomplikowany i szczegolowy.

A w kwestii topicu - El Borbah MUSI byc kontynuowany. Jest jedna z najlepszych rzeczy, jakie mi sie zdarzyly w moim komiksowym stazu. Wiele razy sie juz rozpisywalem na jego temat wiec juz brak mi "oddechu" i nie lubie szafowac wciaz tymi samymi epitetami. Bizarre Noir - to pojecie, ktore wymyslilem na swoj wlasny uzytek dla okreslenia klimatu i konwencji El Borbaha. Trafnie?
A Burnes to nie tylko "El Borbah". To jeszcze "Big baby", "Skin deep" i seria "Black hole". Nie czytalem niestety, ale po recenzjach wnosze, ze to ten sam wykrecony jak baranie rogi Burnes :mrgreen:
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline dnaoro

El Borbah
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2002, 11:58:54 pm »
El to bardzo dobry komiks, stary, ale jary. co prawda wątki fantastyczno naukowe w nim zawarte nie są już aktualne i po czesci smiesza, jednak calosc w pewien sposob intryguja, a nawet straszy. postac tytulowego bohatera wizuualnie smieszna, ale za to charakter w sam raz do kryminalnej historii. komiks czyta sie po prostu fenomenalnie. nie mozna sie oderwac. szybko i przyjemnie... a potem jeszcze raz i jeszcze..

zatapatit

  • Gość
El Borbah
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2002, 10:07:56 pm »
Cytat: "Cujo"
Bizarre Noir - to pojecie, ktore wymyslilem na swoj wlasny uzytek dla okreslenia klimatu i konwencji El Borbaha. Trafnie?

Ja wolę oryginalny - Defective Stories

Offline konradkonrad

El Borbah
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2002, 09:54:45 pm »
Zgadzam się ze wszystkim co zostało napisane powyżej.
Na zadane przez cujo pytanie, odpowiedź brzmi: nie. :-)
Ja też życzyłbym sobie więcej Burnsa, a także np. Clowesa, choć tego drugiego praktycznie w ogóle nie czytałem. (Właśnie zastanawiam się nad kupnem Ghostworld).
A skoro już jesteśmy przy wydawnictwach, to zabawne, że Post który wydaje najambitniejsze pozycje atakuje z Klikiem. Zabawne dlatego, że w takich Stanach, wydawnictwa ambitniejsze takie jak Fantagraphics finansują swoje trudniejsze pozycje ze sprzedaży erotyki. Ciekwa jestem czy motywacja była tu podobna czy po prosru chłopcy z Krakowa uznali, że erotyka Manary to fajna rzecz.
Pozdr

Offline Cujo

El Borbah
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2002, 12:05:44 am »
Znalazlem zajebista strone - "Art of Charles Burns"
http://members.optushome.com.au/stylofone/burns/ - strona glowna
http://members.optushome.com.au/stylofone/burns/cardindex.html - tutaj mistrzowskie portreciki postaci Burnsa. Idealne, po zmiejszeniu na avatarka.
Polecam.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Voytek

El Borbah
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2002, 12:42:13 pm »
Zawsze jak wchodze w dzial komiksow w empiku to widze ten album...ale tak w ogole to go jeszcze nie mam , nawet go w zyciu nie przegladalem(!!!) jakos okladka mnie odstrasza  :lol:   Teraz kiedy czytam takie dobre recenzje i  looknolem na wyzej podana strone www to chyba sie skusze.
Az mi glupio  :oops:
ex, Drugs & CS!

Offline dnaoro

El Borbah
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2002, 03:27:01 pm »
to lepiej biegnij do ksiegarni.
ja widzialem pierwszy raz okladke tez bylem zbity z tropu. (mogli wziasc inna).

Offline pookie

El Borbah
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2002, 09:08:32 pm »
Znakomity komiks, który niestety przeszedł zupełnie bez echa. Wielkie brawa dla Post-u. Koniecznie Voytek sięgnij po El Borbaha, zwłaszcza, że jesteś fanem Transmetropolitana. Ja znajduję w tych dwóch pozycjach podobne wizje wynaturzenia ludzkiej natury. Wykręcone i okrutne pomysły, mogące się zrodzić tylko w głowach szaleńców. Poza tym El ma świetny, rzekłbym "old schoolowy feeling".
 for Pookie

Offline themon-Felków Twórca

El Borbah
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2002, 07:43:19 pm »
mnie Burns powalił na cacy. od razu rzuciłem się z zębami na koleżankę jedną i wyrwałem jej z gardła prawie parę rzeczy Burnsa. jest rewelacyjny!

Offline Cujo

El Borbah
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2002, 07:53:07 pm »
No to teraz uwaga: Napisalem list do wydawnictwa Post o nastepujacej tresci:

Witam
Chcialbym wiedziec, czy macie panstwo w planach wydanie innych (poza El Borbah) komiksow Charlesa Burnsa.
Z tego co widze na forum komiksowym (forum.gildia.com) Burns i jego El Borbah cieszy sie ogromnym zainteresowaniem i prace tego autora sa jednymi z najbardziej oczekiwanych pozycji komiksowych.
Pozdrawiam serdecznie


I oto co mi pan z Postu odpowiedzial:

Witam,
Z "poślizgiem", ale odpowiadam :) Mamy możliwość wydania innych rzeczy Burnsa.
Bardzo nas cieszy to zainteresowanie czytelników i jeśli będą do nas dalej dochodzić takie głosy pewnie się zdecydujemy na publikację innych rzeczy tego autora.


Ludzie... PISZCIE DO POSTU!!! Na milosc Burnsa! :mrgreen:
Niech kazdy fan (a i nie tylko) tworczosci mistrza napisze list do Postu z prosba o wydawanie jego komiksow. Ponizej podaje adres do wydawnictwa.
post@multigraf.pl
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline themon-Felków Twórca

El Borbah
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2002, 07:59:56 pm »
nie omieszkałem:
     Wydaliście jedną część komiksu "El Borbah", i co dalej?? jest to perełka wśród, w większości kiepskich, wydawnictw komiksowych na rynku a ja nie mogę znaleźć nigdzie dalszych tytułów Burnsa przez Was wydanych. czyżbyście chcieli spocząć na manowcach???? więcej, więcej.

jeśli odpowiedź nadejdzie, zamieszczę również.

Offline Cujo

El Borbah
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2002, 08:15:21 pm »
Swietnie! Ludzie, razem moze ruszymy ta maszyne (drukarska :mrgreen:). Proponuje kolejnemu piszacemu zapodac wydawnictwu link tutaj bezposrednio do tego topica. Moze facet zajrzy i zobaczy na wlasne oczy co sie dzieje. Bo to moze sie mu wydac troche gruba nicia szyte - jeden koles napisal, od razu potem drugi i tak dalej. Jak zobaczy ta dyskusje to moze odzuci wszystkie podejrzenia i przeanalizuje zagadnienie ;)
Piszciepiszciepiszciepiszcie!
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline mykupyku

El Borbah
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2002, 09:41:00 pm »
napisałem ale zapomniałem link podać

gdyby tak dostali 100 listów to może coś tam utkwiłoby w pamięci
opyright by mykupyku

Offline mykupyku

El Borbah
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2002, 09:48:22 am »
list
----- Original Message -----
From: ag
To: post@multigraf.pl
Sent: Wednesday, December 04, 2002 10:41 PM
Subject: Charles Burns


 
Witam
Cel listu jest prosty - gratuluję wydania "Maus" Spegelmana, "ElBorbah" Burnsa i planów wydawniczych odnośnie Manary i "V for Vendetta" Moore'a i proszę wydac też:
 
BIG BABY i BLACK HOLE Charlesa Burnsa
 
i
 
FROM HELL - Moora
 
 
 
pozdrawiam
mykupyku

i odpowiedż

Dziękuję za te propozycje.  To są bardzo ambitne komiksy -
jeśli tylko byłoby zainteresowanie, napewno weźmiemy je pod
uwagę.
 
Pozdrawiam
Andrzej Rabenda
Wydawnictwo Post
opyright by mykupyku

 

anything