Autor Wątek: Scorpion, ha  (Przeczytany 68165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Scorpion, ha
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 27, 2005, 06:58:16 pm »
Cytat: "Qbiak"
najlepsze rozwiązanie to praca zagranicą, a zakupy w Polsce



patrząc na ceny serii "Mistrzowie...", najlepsze rozwiązanie to praca za granicą i kupowanie komiksów za granicą...

Już raz prosiłem, teraz proszę drugi raz. Trzeci raz nie bedę. Macie już kilka tematów do rozmów o cenach komiksów. Tu proszę rozmawiać o Skorpionie. A z offtopami won, wszystkie następne posty nie na temat lecą.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Scorpion, ha
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 24, 2006, 12:33:57 am »
Bardzo mi się podoba jak Marini rysuje "Skorpiona" ( w ogóle lubię jego rysunki ), takoż lubię jego kolory. Opowieści płaszcza i szpady/przygodowe też mi podchodzą, do tego są ciekawi bohaterowie i niezłe dialogi, mimo to ta seria pozostaje dla mnie średniakiem. Wina leży w scenariuszu, w którym co chwilę pojawiają się jakieś ( mniejsze lub większe ) bzdury, ale to już

SPOILERY


1) Większości ludzi kupujących relikwie świętych, spokojnie mozna wcisnąć dowolne kości ( czasem nawet kurczaków ), a Skorpion szuka autentycznych, po jakie licho?

2) Cała ta misja z odnalezieniem krzyża Świętego Piotra nie ma większego sensu, bo co zrobią jak już go zdobędą? Przyjadą do Rzymu z kawałkiem starego drewna i powiedzą "to my mamy prawdziwy krzyż piotrowy! ludu rzymski powstań przeciw uzupatorowi!"?

3) Z tym ostatnim z krzyżaków to przesada ( choć oczywiście "Skorpion" to w zasadzie rzeczywistość alternatywna i może mieć alternatywnych krzyżaków ), bo zakon nigdy nie został rozwiązny i do dziś istnieje w karajach niemieckojęzycznych ( nastawiony na działalność charytatywną i szpitalną )

4) Przypadek Rochnana pokazuje, że mamy tu też alternatywnych muzułmanów, po tym jak okazał jak okazał się szpiegiem, zdrajcą i zadrwił z islamu, fałszywie przyjmując wiarę, jedyną sensowną karą byłaby śmierć, ale nie tu są jacyś wielce oryginalni w swych sądach sędziowie.

5) Zamiast tego "skazują" go na wytatuowanie świętego imienia Allacha na czymś tak nieczystym jak ludzkie ciało i to dodatku ciało niewiernego!
Zaiste ciekawi ci skorpionowi muzułmanie, stosują bardzo ciekawe kary za zdradę i szpiegostwo, i maja bardzo liberalne podejście do swojej wiary.

Naprawdę staram się być pozytywnie nastawiony do tej serii, ale takie rzeczy jak powyżej, aż kłują w oczy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Scorpion, ha
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 24, 2006, 11:17:24 am »
ja to się cieszę, że dwa albumy jednocześnie się ukazały, bo akcja strasznie powoli się rozwija - tym razem polityka Egmontu przyniosła dobry skutek

faktycznie, Marini jest chyba lepszą połową tego duetu, ale i tak seria stoi na niezłym poziomie



kilka uwag timofa:

Cytuj
timof (10:51)
1. wyjaśnione w treści
timof (10:51)
2. zobacz tło społeczne serii, to może dotrze
timof (10:52)
3. zanim to się stało sporo się działo
timof (10:53)
4. skąd wiesz. z tekstów w sieci pisanych przez bezmózgowców?
timof (10:53)
5. jak nie umiesz się bawić to nie czytaj

Offline 4-staczterdzieściicztery

Scorpion, ha
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 25, 2006, 12:53:28 am »
Istotnie, "Skorpiona" w podwójnej dawce czyta się lepiej, niż pojedyńczo.


A teraz co do uwag timofa:

SPOILERY



Ad1) Nie pamiętam nic takiego, czy mógłbyś przypomnieć o co chodziło w tym wyjaśnieniu?

Ad2) Nie rozumiem. Co mi da tło społeczne? Trebaldi dysponuje kawałkiem zbitych desek i nazywa to "krzyżem św. Piotra", a Skorpion wyruszył po autentyczny krzyż, który wygląda jak kawałek zbitych desek. I co to mu daje?

Ad3) W tym punkcie po prostu sie czepiałem, tak jak scenarzysta ma własną wersje historii templariuszy, tak może sobie mieć własną wersję historii krzyżaków. To komiks przygodowy i na pewne rzeczy mozna przymknąć oko, na inne ciężko to zrobić.

Ad4) Co mam wiedzieć z tekstów pisanych przez bezmózgowców? To, że powszechne praktyką na przestrzeni dziejów jest karanie śmiercią zdrady  i szpiegostwa? Czy może, to, iż religijny muzułmanin z pewnością zabiłby w tych czasach człowieka, który fałszywie przyjął islam?

Ad5) Ale ja właśnie chce się bawić, zwłaszcza, że ta seria bardzo mi odpowiada wizualnie, niestety są w niej rzeczy, które mnie naprawdę irytują. Taką właśnie jest wytatuowanie Rochnanowi 99 razy imienia Allacha. To ma być kara za zdradę, szpiegostwo, za bluźnierstwo? Toż to zwyczajnie głupie.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline l_d

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 14, 2008, 04:28:22 pm »
Przeczytałem (po raz pierwszy, oczywiście) w dosyć krótkim odstępie czasu wszystkie 6 skorpionów :) następnie przeczytałem co w wątku. No i cóż... muszę się zgodzić z większością ! Rysunki mimo, że faktycznie czasami aż same się proszą o to aby włożono w nie jeszcze trochę więcej pracy aby osiągnąć stan bezsprzecznej doskonałości - urzekają  :D

Scenariuszowo - początek to faktycznie, trochę przynudnawa  rozgrzewka. Od 3 tomu zabawa się robi wyśmienita.

Co wiadomo o kolejnych tomach Skorpiona ? Wydano coś więcej zagranicą ? Egmont coś wspomina o polskiej edycji ?

Offline wilk

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 15, 2008, 11:55:05 am »
Poza tym co zostało wydane u nas wyszedł jeszcze tom 7 i jakiś osobny album, zdaje się poza serią, "Le proces scorpion" (pewnie jakiś artbook czy coś podobnego).

Na stronie Egmontu Skorpion nie widnieje jako seria zawieszona czy anulowana, więc prędzej czy później pewnie Egmont wyda kolejne tomy. Kiedy - nie wiadomo.

Z innej beczki, Marini wziął się niedawno za nową serię "Les Aigles de Rome", gdzie pisze też scenariusz. Fajnie jakby to któryś z wydawców u nas pociągnął. :)

Okładka i przykładowe plansze

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 15, 2008, 02:45:45 pm »
Cytat: z odpowiedzi Egmontu na pytania czytelników
P:Zrezygnowaliście ze Skorpiona, czy czekacie by wydać kilka tomów w jednym?

O:Czekamy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline yurek1

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 15, 2008, 03:08:08 pm »

Z innej beczki, Marini wziął się niedawno za nową serię "Les Aigles de Rome", gdzie pisze też scenariusz. Fajnie jakby to któryś z wydawców u nas pociągnął. :)

Okładka i przykładowe plansze

czytałem ten pierwszy tom i jak dla mnie, to jest to typowy Marini, tzn. dużo gołych dup i dużo akcji. kapitalne rysunki, ale to standard. o scenariuszu tak naprawdę trudno powiedzieć cokolwiek konstruktywnego, bo pierwszy tom to jeden wielki epilog do właściwej opowieści.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 15, 2008, 07:10:30 pm »
Epilog do jakiej opowieści?

Offline yurek1

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 15, 2008, 08:00:47 pm »
tfu, prolog. :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline freshmaker

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 04, 2008, 09:34:13 pm »
tomu 5-6 skorpiona nie ma juz w hurtowniach. niezdecydowanym radze sie streszczac.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline matty46

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 28, 2009, 01:56:25 pm »
Doczekałem się nareszcie widze światełko w tunelu Egmont zapowiedział podwójne wydanie Skorpiona Alleluja  :p

Offline freshmaker

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 01, 2013, 01:29:45 pm »
przeczytalem tom 7 skorpiona. swietne czytadlo. nie rozumiem dlaczego w polsce sprzedaz byla tak kiepska, ze egmont zarzucil te serie.

intryga toczy sie dalej, marini jak zwykle na swietnym poziomie, tlumaczy birek, literowek nie ma a edytorsko album wyglada tak jak poprzednie. brawo dla taurusa. czekam na wiecej.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline vision2001

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 01, 2013, 01:45:58 pm »
nie rozumiem dlaczego w polsce sprzedaz byla tak kiepska, ze egmont zarzucil te serie.

Teraz to tylko mieć nadzieję, że dla Taurusa sprzedaż będzie co najmniej zadowalająca :) ale ja bym tego się nie obawiał.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

N.N.

  • Gość
Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 01, 2013, 02:08:13 pm »
nie rozumiem dlaczego w polsce sprzedaz byla tak kiepska, ze egmont zarzucil te serie.
Prawidłowości rzadzących polskim rynkiem nikt nie rozumie.

 

anything