Autor Wątek: Scorpion, ha  (Przeczytany 67442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Scorpion, ha
« dnia: Listopad 29, 2002, 04:49:26 pm »
wlasnie przeczytalem trzeciego Scorpiona (chcialem sie pochwalic, ha) i moge powiedziec ze dopiero od trzeciego albumu akcja zaczyna sie naprawde rozkrecac, Marini ewoluowal lekko juz nie wiem ktory raz, szczegolnie widac to po twarzach dzieci i sposobie kolorowania - czytalem w jakims wywiadzie, ze Desberg na wzor Van Hamme'a zamierza wyslac bohatera w inne zakatki swiata, nic mnie to nie obchodzi :D dla mnie jest to swieze i chrupiace!

mozecie dopisac co chcecie, np. ze iza skorupko ma fajne zmarszczki

Offline wilk

Scorpion, ha
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2002, 04:57:34 pm »
Ponoc w Skorpionie Marini rysuje jeszcze lepiej niz Drapiezcach, zgadzasz sie 2dope? Jezeli to prawda, to byloby to niesamowite, nie moge sobie wyobrazic ze Marini moze rysowac jeszcze lepiej :)

Anonymous

  • Gość
Scorpion, ha
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2002, 05:11:34 pm »
dla mnie drapiezcy 1 sa w jakis sposob lepsi graficznie od sequeli, a scorpion kladzie niebywaly nacisk na detal historyczny, architekture itp.

wiesz, to jak porownywac film kostiumowy z gat. plaszcza i szpady z dracula 2000 wesa cravena lub czekolade z chipsami... po prostu czasem musiszmusisz zjesc czekolade  :P


/edit: http://republika.pl/dope666/images/Page%2028-PL.jpg
tu masz probke z niepelnym tlum. (album 2)

Offline Cujo

Scorpion, ha
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2002, 05:28:27 pm »
Hmm... Jakby mniej obrysow w Skorpionie niz w poprzednich pracach Mariniego. To sprawia wrazenie lekko impresjonistyczne, zywe i dynamiczne, eee... w kazdym razie inne  :D
Mowilem juz ze uwielbiam tego grafika? Powtarzam to!
I nie moge sie doczekac kolejnych jego pozycji u nas.
Ah, wlasnie 2dope, nie wiesz czy Cygan ma byc kontynuowany? Znaczy nie po tym co u nas wyszlo, tylko po kolejnym - nazywal sie cos z "wing", chyba white, a dzial sie na pustyni. Hm?
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Anonymous

  • Gość
Scorpion, ha
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2002, 05:34:04 pm »
akurat ta plansza jest zlym przykladem (czytaj: za malo w niej szczegolow :D )

http://republika.pl/dope666/images/Page%2011.jpg
http://republika.pl/dope666/images/Page%2046.jpg

a cyganow jest 6, ma byc wiecej, 6-tka to "Smiech Aztekow" i dzieje sie w Am. Srodkowej

Offline DrEary

Scorpion, ha
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2002, 08:23:33 pm »
iza skorupko ma fajne zmarszczki
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline dnaoro

Scorpion, ha
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2002, 12:25:12 am »
a jaki zajebisty pępuszek. cycuszki oraz nóżki tez fajne.

Offline wilk

Scorpion, ha
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2002, 09:13:46 pm »
Kurcze, ciezko mi dostrzec roznice miedzy Skorpionem a Drapiezcami (graficzna oczywiscie). Mimo to chyba Drapiezcy pozostana na moim komiksowym topie wsrod prac Mariniego.
A z Drapiezcami to jest tak ze kolejne tomy podobaly mi sie coraz bardziej. W trzecim to wrecz doszedl do perfekcji. Zobaczymy co bedzie dalej :)

Offline KoM@R

Scorpion, ha
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2002, 09:20:15 pm »
moze jestem inny .ale ja widze sporą różnice pomiędzy rysunkiem w Drapieżcach ,a w Skorpionie...
mmmm....

Offline wilk

Scorpion, ha
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2002, 09:38:58 pm »
Cytat: "KoM@R"
moze jestem inny .ale ja widze sporą różnice pomiędzy rysunkiem w Drapieżcach ,a w Skorpionie...

A jakie? (to nie atak  :D , jestem tylko ciekaw)

Offline KoM@R

Scorpion, ha
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2002, 10:33:02 am »
rysunek w drapiezcach jest bardziej mroczny ,rysy postaci są dokładniejsze -co podkreśla ich drapieżnośc, zaś w skorpionie są one bardziej historyczne ,stonowane i spokojniejsze, postacie malowane są mniej szczegółowo ,zaś krajobrazy o wiele dokładniej....
mmmm....

Offline wilk

Scorpion, ha
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2002, 07:21:34 pm »
To ze w Skorpionie krajobrazy sa rysowane o wiele dokladniej niz w Drapiezcach to bym sie nie zgodzil (sadzac po probkach od 2dope). Ja bym powiedzial nawet ze sa one bardziej rozmazane (oczywiscie to nie jest zadna krytyka), choc i w Drapiezcach mozna to chyba spotkac. Poza tym zwroc uwage chociazby na pierwsze plansze pierwszego tomu Drapiezcow - czyz budynki, wnetrze kosciola nie przedstawia sie fenomenalnie? :)

Offline KoM@R

Scorpion, ha
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2002, 09:13:00 pm »
Co do kwestii rysunku miasta w Drapieżczch 1 zgodze sie -są fenomenalne ,ale zupełnie inne od rysunków ze skorpiona- trudno nawet to opisać ...
a co do rozmazania rysunku ,tworzy ono specyficzny klimat,popatrz choćby na pierwszy kadr

mmmm....

Offline wilk

Scorpion, ha
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2002, 10:16:21 pm »
Juz zacieram łapki i macham ogonkiem ;) - Egmont szykuje Skorpiona na luty lub marzec  :D  A poza tym pare jeszcze smakowitych kąsków przy okazji tez :)

Anonymous

  • Gość
Scorpion, ha
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2002, 01:43:04 am »
po waszych wypowiedziach przyjrzalem sie wnikliwiej rysunkom Mariniego i musze powiedziec, ze ostatni Skorpion (to nie z niego sa skany) to ten sam styl rysowania co najnowszy Cygan (no nie dziwne ;)), oba charakteryzuja sie jakims takim pospiechem :| kreski, i o ile pedzlem Enrico maluje pieknie, to brakuje mi tych dopracowanych, "wypasionych" konturow, jakie byly w Cyganach 2-5 -- nie jestem zadnym specem, ale na pierwszy rzut oka wyglada jakby zmienil narzedzia :o

http://republika.pl/dope666/images/gipsy6_15.jpg