trawa

Autor Wątek: Manara  (Przeczytany 31076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Manara
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 06, 2009, 10:50:00 am »

Aż dziwie się że nie licząc kilku wpisów, te komiksy praktycznie nie były tu komentowane.
Były, ale nie w tym temacie. :) Poszukaj w "Egmont 2009" lub w "Mistrzach".

Oczywiście potwierdzam powyższe opinie. Manara w serii o HP to nie tylko świetny grafik (co każdy chyba przyzna) ale także znakomity scenarzysta. To z jednej strony zabawa formą, z drugiej pewnego rodzaju manifest twórczy a z trzeciej wręcz rozprawa naukowa o istocie komiksu - o tym jakimi środkami wyrazu się posługuje, jakie daje możliwości etc. Szczególnie jest to widoczne w ostatnio wydanym tomie. Ogólnie to świetny, oryginalny komiks ale zdaję też sobie sprawę, że dla wielu może być niezrozumiały.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Manara
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 06, 2009, 11:27:19 am »
No ale gdzie niezrozumialy? :)

Nudny moze byc po prostu, jesli kogos nie fascynuja "manifesty tworcze".

 ;-)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Manara
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 06, 2009, 11:57:16 am »
To z jednej strony zabawa formą, z drugiej pewnego rodzaju manifest twórczy a z trzeciej wręcz rozprawa naukowa o istocie komiksu - o tym jakimi środkami wyrazu się posługuje, jakie daje możliwości etc.

No ale gdzie niezrozumialy? :)

Nudny moze byc po prostu, jesli kogos nie fascynuja "manifesty tworcze".

 ;-)

No własnie, manifest, rozprawa twórcza... Podobne rzeczy pojawiały się w opisach i recenzjach tych komiksów, i to mnie zniechęcało. Zdecydowanie nie fascynują mnie manifesty tworcze itp - po komiksie o którym pisze się takie rzeczy, spodziewałbym się pseudointelektualnego bełkotu. A te komiksy to przede wszystkim przednia zabawa dla czytelnika ( i mniemam że dla Manary równierz ).

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Manara
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 04, 2010, 08:43:57 pm »
W moim odczuciu tomy pierwszy i drugi dzieli przepaść. "HP i Giuseppe Bergman" kompletnie do mnie nie trafił. Rzecz wydumana, nudna, bez wdzięku, szukająca poklasku masą odniesień, spod których wyziera pustka. Do tego sporo plansz w polskim wydaniu jest fatalnej jakości.
A "Dzień gniewu" to wręcz szokująca wolta. Nagle wszystko wskakuje na swoje miejsce, Manara snuje opowieść w cudownej równowadze, idealnie dobiera proporcje i dzieje się coś fascynującego – z jednej strony dzieło jest autoteliczne, skupione na zabawie materią komiksu, a z drugiej eksplikuje różne aspekty szeroko rozumianej rzeczywistości i ludzkiej egzystencji.
To ci dopiero przygoda...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Manara
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 04, 2010, 09:15:07 pm »
A mnie jedno dziwi - jesli nie podobal Ci sie tom pierwszy, to po jakiego grzyba kupowales drugi?  :shock:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Manara
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 04, 2010, 10:46:15 pm »
Na szczęście kupiłem drugi, zanim przeczytałem pierwszy.

Offline skil

Odp: Manara
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 04, 2010, 11:31:07 pm »
Dla mnie również druga część jest o niebo lepsza, ale pierwsza i tak mi się podobała. Wydaje mi się, że o ile w "HP i Giuseppe..." Manara miał tylko ciekawy pomysł na albumu, ale zabrakło konceptu na rozwinięcie historii, tak w "Dniu Gniewu" już wyraźnie widać, o co chodziło artyście i co chciał tym komiksem osiągnąć. Niemniej bez pierwszej części nie doszedłby do drugiej, dlatego obie uważam za równie ważne.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Manara
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 05, 2010, 07:55:19 am »
Hmm, ja wlasnie zaczalem od pierwszej, rysunki mi sie podobaly, ale scenariusz mnie wymeczyl. Ale skoro drugi lepszy, to trzeba kupic.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline piotrassss

Odp: Manara
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 20, 2017, 08:00:07 pm »
A jest jakaś szansa na kontynuację Giuseppe Bergmana ? Są jeszcze indyjskie przygody i miejskie przygody. Może Taurus by wydał kolejne części kompatybilne rozmiarowo z Egmontem ?

Offline Klint

Odp: Manara
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 25, 2017, 03:10:14 pm »
Wie ktoś kiedy drugi tom Carravaggio ?

Offline mappy

Odp: Manara
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 25, 2017, 03:37:39 pm »
Jak wyjdzie w oryginale to dopiero wydadzą.

Offline Klint

Odp: Manara
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:37:54 pm »
Jak wyjdzie w oryginale to dopiero wydadzą.

A kiedy wyjdzie oryginał ?

Offline Klint

Odp: Manara
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 20, 2018, 04:10:19 pm »
A kiedy wyjdzie oryginał ?


Wychodzi na to że na wiosnę 2018. I tak sam sobie odpowiadam na forum  :???:
http://c4comic.it/2017/09/21/milo-manara-il-secondo-capitolo-di-caravaggio-in-uscita-nel-2018/

Offline gobender

Odp: Manara
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 20, 2018, 04:49:36 pm »
O, no i proszę. Ciekawe kiedy u nas? Mam nadzieję, że Taurus już po cichu działa i za moment zaserwuja nam dobrą nowinę ;)

Offline Soontir

Odp: Manara
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 01, 2018, 12:49:14 pm »
Nie wiecie przypadkiem, gdzie można jeszcze dostać Guliweriane? Chętnie bym kupił.

 

anything