trawa

Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 332786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1305 dnia: Wrzesień 25, 2017, 04:41:30 pm »
Tak, jest wydany podobnie jak wymienione, a wygląda tak:


Offline [robak]

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1306 dnia: Wrzesień 25, 2017, 07:54:47 pm »
Dzięki za wrzutę!


Trzeba przyznać, że te grzbiety są ohydne.


Offline Cyber

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1307 dnia: Wrzesień 26, 2017, 02:12:35 pm »
Zgadzam się, grzbiety to porażka... Ale zawartość wszystko wynagradza.

Offline gobender

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1308 dnia: Październik 20, 2017, 03:00:29 pm »
Uwertura wychodzi w absolute...  Trochę drogo i treściowo na siłę chyba ten absolute  :doubt:
https://www.atomcomics.pl/pl/p/ABSOLUTE-SANDMAN-OVERTURE-HC/100462

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1309 dnia: Październik 20, 2017, 06:54:57 pm »
W sumie wydanie tego w takim formacie ma sens, bo rysunki są obłędne. No i jak ktoś zbiera Sandmana w Absolute, to chce mieć całość. Ale cena jakaś taka kosmiczna, to dość cienki komiks jest. Musi być sporo dodatków, czy coś.

Offline Dembol_

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1310 dnia: Październik 20, 2017, 07:11:35 pm »
Jeśli chodzi o Sandmana to każdy Absolute po 4 to jakaś porażka i skok na kasę. Ten ma zawierać też reprodukcje oryginalnych plansz P. Craiga Russella (tak jak w wydaniach typu Artist Edition), więc będzie ten sam komiks 2 razy.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2017, 12:03:15 am wysłana przez Dembol_ »

Offline absolutnie

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1311 dnia: Październik 20, 2017, 08:01:01 pm »
Jeśli chodzi o Sandmana to każdy Absolute po 4 to jakaś porażka i skok na kasę. Ten ma zawierać też reprodukcje oryginalnych plansz P. Craiga Russela (tak jak w wydaniach typu Artist Edition), więc będzie ten sam komiks 2 razy.


Na P. Craiga Russella bym nie poleciał, ale tu ma być J. H. Williams III.
Co do tego, ze jest to skok na kasę: masz rację. Absolutnie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Dembol_

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1312 dnia: Październik 21, 2017, 12:02:27 am »
Na P. Craiga Russella bym nie poleciał, ale tu ma być J. H. Williams III.
Co do tego, ze jest to skok na kasę: masz rację. Absolutnie.
Aaaaa, przepraszam. Coś mi się pomyliło.
Problem w tym, że gdyby to nie był tak prosty skok na moje pieniądze to prace któregokolwiek z rysowników chętnie pozyskałbym w tym czy innym formacie (bo Russell też jest świetny). Problem w tym, że sam powrót do serii po 20 latach uznaję za motywowany wyłącznie finansowo, co od razu nastawia mnie negatywnie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że Uwertura może być całkiem niezła i lepsza niż koncert podstarzałych Rolling Stones czy reaktywowanego The Police, ale niesmak gdzieś wciąż pozostaje.

Offline gobender

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1313 dnia: Październik 21, 2017, 06:48:54 am »
I nawet jest niezła, ale to pojedynczy tom i robienie z niego absoluta w cenie pozostałych to lekkie przegięcie pały. Nawet większe niz Death, która dublowała połowe materiału z Sandmana, była mniejsza objetościowo a była chyba nawet droższa.

Offline Jutrzen

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1314 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:35:19 pm »
Pozwolę sobie zapytać: czy ktoś miał w ręku nowe wydanie "Nocy Nieskończonych" i może potwierdzić, że nic mu nie dolega? Czy nic się nie klei, nie zmieniono z jakiegoś powodu tłumaczenia, nie ma jakichś paskudnych błedów w druku, nierównych okładek, wyblakłych kolorów, tudzież innych wtop, których być nie powinno? W skrócie: czy istnieją jakieś powody, dla których stare wydanie byłoby lepsze?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline isteklistek

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1315 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:41:14 pm »
Nie miałem w rękach starego wydania. Nowe oprócz babola na okładce wydaje się w porządku. Przeczytałem i nie rzuciły mi się w oczy żadne błędy.

Deg

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1316 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:13:00 pm »
Nie klei się i nie jest wszyte do góry nogami, tyle na razie mogę powiedzieć :wink:

Offline Sirius

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1317 dnia: Grudzień 16, 2017, 09:28:12 pm »
Może ktoś z Was orientuje się jak to będzie z dostępnością Sandmana na półkach w nadchodzących latach? Wydawnictwo coś wspominało czy seria ma być stale dostępna czy już może zbliża się do wyprzedania?


Zastanawiam się nad wejściem w serię, ale boję się, że dojdę do połowy i nagle zniknie ze sklepów. A, że tomów jest sporo to rozłożyłbym zakupy pewnie na rok albo i dwa.
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline gobender

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1318 dnia: Grudzień 16, 2017, 09:51:24 pm »
Przy takim nasyceniu rynku nawet jak się skończy, to nie przypuszczam, żeby był problem z kupieniem ich z drugiej ręki w normalnych cenach. To jest na tyle dobra seria, że nie warto jej sobie odmawiać tylko z powodu mocno hipotetycznych problemów z dostępnością tomów.

Offline chch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1319 dnia: Grudzień 16, 2017, 10:00:59 pm »
To co napiszę, jest jedynie przypuszczeniem, jednak mam pewne podstawy, by postawić taką hipotezę - tomy będą dodrukowywane tak długo, jak długo będzie dostępny tom pierwszy (który jest w kanonie komiksu i wg słów TK ma być ciągle w sprzedaży). Dodrukowali już 2, 7 i chyba 3 tom jak się wyprzedały, więc dopóki nie nastąpi jakiś drastyczny krach czy duży spadek zainteresowania serią, to nie powinno być długotrwałego problemu z dostępnością serii.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore