Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 332944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1200 dnia: Czerwiec 26, 2016, 02:02:43 pm »
Czytam sobie ten wątek i mam pytanie:
strona 53 tego wątku:
http://www.belowradars.com/index.php?dzial=teksty&typ=artykuly&tekst=134Napisałem tekst o finale "Sandmana", czy też  na pożegnanie "Sandmana".Może ktoś będzie miał ochotę przeczytać.
strona 54:
Zgodnie z obietnicą o Pożądaniu
Linki są już nieaktywne. Czy gdzieś można przeczytać te teksty? Ktoś ma działające linki?

Pytanie bonusowe:
Czy ktoś wie dlaczego na stronie KZet nie ma linków do numerów starszych niż 60? Żeby odnaeźć listy dra Kurczakova musiałem się nagimnastykować z googlem...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 11:34:53 am wysłana przez chch »
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1201 dnia: Czerwiec 26, 2016, 02:11:27 pm »
Czy ktoś wie dlaczego na stronie KZet nie ma linków do numerów starszych niż 60? Żeby odnaeźć listy dra Kurczakova musiałem się nagimnastykować z googlem...
http://kzet.pl/archiwum

Offline absolutnie

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1202 dnia: Czerwiec 26, 2016, 05:43:13 pm »
Czytam sobie ten wątek i mam pytanie:
[...]
Linki są już nieaktywne. Czy gdzieś można przeczytać te teksty?



Jeśli się nie mylę, to tekst o Sandmanie został przedrukowany w książce "Druga strona komiksu", a tekst o Poządaniu to zakończenie eseju "Androgyne i transwestyci", umieszczonego w II wydaniu "Gry ciałem" (w pierwszym wydaniu tego tekstu nie było, został przeniesiony z innej ksiązki).
W Leksykonie powieści graficznych jest napisane przez Szyłaka hasło "Sandman", częściowo oparte na tych dwóch tekstach
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline chch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1203 dnia: Czerwiec 26, 2016, 06:22:01 pm »
Dziękuję Panowie. Ciekawy jestem tego leksykonu powieści graficznych. Przez "Zrozumieć Komiks" jeszcze nie przebrnąłem (podobają mi się odwołania historyczne, ale już ciężko mi się czyta część naukową). Ktoś napisał, że leksykon to cegła. A swoją drogą - Egmont kiedyś zapowiadał, że komiksy z kanonu komiksu, w tym Sandman 1, będą ciągle dostępne do kupienia. Tymczasem jedynka wyprzedana, siódemka i chyba czwórka też się kończy. Ciekawe czy i kiedy zrobią dodruki.  W końcu ma wyjść Uwertura.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline isteklistek

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1204 dnia: Czerwiec 26, 2016, 06:37:40 pm »
Ja czytałem hasłowo kilka rzeczy w Leksykonie. Jest różnie, podobają mi się teksty Szyłaka, które są bardzo skondensowane i jak trzeba to są krótkie; są też teksty, które są trochę takim laniem wody np. Strażnicy, gdzie spora część tekstu jest o V jak Vendetta, a hasło jest dosyć spore.

Offline absolutnie

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1205 dnia: Czerwiec 26, 2016, 07:34:38 pm »
Ja czytałem hasłowo kilka rzeczy w Leksykonie. Jest różnie, podobają mi się teksty Szyłaka, które są bardzo skondensowane i jak trzeba to są krótkie; są też teksty, które są trochę takim laniem wody np. Strażnicy, gdzie spora część tekstu jest o V jak Vendetta, a hasło jest dosyć spore.


A czy to nie jest tak, że tam są 144 hasła, które powinny być omówieniem 144 komiksow, ale w rzeczywistości zawierają też omówienia innych komiksów i w efekcie dostajemy przegląd większej liczny komiksów. Na przykład hasło nr 2 zawiera omówienie "Sagi de Xam" i "Epoxy", co jeszcze jest zaznaczone w nagłówku (hasło 44 podobnie). Hasło 79 czyli wzmiankowany "Sandman" Szyłaka też zawiera na początku dość dokładne omówienie "Czarnej Orchidei", która nie ma osobnego hasła.

[/size]
Dziękuję Panowie. Ciekawy jestem tego leksykonu powieści graficznych. Przez "Zrozumieć Komiks" jeszcze nie przebrnąłem (podobają mi się odwołania historyczne, ale już ciężko mi się czyta część naukową). Ktoś napisał, że leksykon to cegła.


Objętościowo jest to cegła: 530 stron plus indeks w formacie albumowym (A 4). Naukowo bywa na pierwszych 100 stronach (eseje Szyłaka, Bolałka, Konefała, Zawrotnego i Sitkiewicza), ale też bez przesady. Reszta to hasła: omówienia komiksów, biografie twórców, informacje o kontekście, nie zawsze ciekawe, ale bez naukowego czy też peseudonaukowego żargonu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline chch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1206 dnia: Lipiec 15, 2016, 11:02:02 am »
Czy ktoś ma tom 3 kraina snów w wydaniu z 2014 r i może mi sprawdzić jedną rzecz?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

mgnesium

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1207 dnia: Lipiec 15, 2016, 11:22:14 am »
Czy ktoś ma tom 3 kraina snów w wydaniu z 2014 r i może mi sprawdzić jedną rzecz?

a jest wydanie 2014? wydawało mi się że jest pierwsze (z białostockich zagład graficznych) i dodruk z edici (2015). w każdym razie jak chodzi o to ostatnie, to ja mogę zerknąć.

Offline chch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1208 dnia: Lipiec 15, 2016, 11:47:20 am »
a jest wydanie 2014? wydawało mi się że jest pierwsze (z białostockich zagład graficznych) i dodruk z edici (2015). w każdym razie jak chodzi o to ostatnie, to ja mogę zerknąć.
Sugerowałem się informacją z Arosa (http://aros.pl/ksiazka/sandman-kraina-snow-tom-3
Nie wiedziałem, że był dodruk w 2015 i to w nowej drukarni (swoją drogą jak się teraz rozkładają tomy sandmana, które są z BZG a które z Edici?).

Czy poprawili błąd ze strony 19, o którym pisał parę lat temu Tiall (http://www.kzet.pl/2010_01/f_tiall.htm):
Cytuj
"Tego właśnie pragnąłem" (plansza 19, kadr 2). I wszystko by się zgadzało, wszystko byłoby spójne, gdyby nie fakt, że w oryginale kwestia wypowiadana przez Morfeusza brzmi następująco: "It is what he wanted" ("Tego pragnął").
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

mgnesium

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1209 dnia: Lipiec 15, 2016, 11:57:08 am »
egmont polska, warszawa 2009, 2015
druk: edica poznań


nie, nie poprawili.

Offline chch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1210 dnia: Lipiec 15, 2016, 12:06:52 pm »
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline AntekSocjalny

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1211 dnia: Lipiec 22, 2016, 05:42:15 pm »
Mam pytanie. Czy trzeba znać główną serię Sandmana by przeczytać Śmierć? Czy lepiej wstrzymać się i nadrobić zaległości z Władcą Snu?

Offline absolutnie

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1212 dnia: Lipiec 22, 2016, 07:15:39 pm »
Mam pytanie. Czy trzeba znać główną serię Sandmana by przeczytać Śmierć? Czy lepiej wstrzymać się i nadrobić zaległości z Władcą Snu?


Opowieści zrozumiesz i bez znajomości "Sandmana", ale potem warto go przeczytać, bo postacie, które pojawiają się w "Śmierci" pojawiają się i tam (choć na drugim planie lub nawet w epizodach), i tam dowiadujemy się, co się z nimi działo wcześniej.
Jeśli zdecydujesz się czytać "Sandmana" to pamiętaj, że tomiki o Śmierci pojawiły się w 1993 roku czyli po "Zabawie w ciebie"
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline AntekSocjalny

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1213 dnia: Lipiec 22, 2016, 09:01:55 pm »
Dzięki za informacje. W takim razie, najpierw dokończę Sandmana, a na deser zostawię sobie Śmierć.

Offline hans

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1214 dnia: Lipiec 23, 2016, 09:21:25 am »
absolutnie właśnie Ci powiedział, żebyś Śmierć przeczytał po "Zabawie w Ciebie", więc nie rozpędzaj się z tym Sandmanem za bardzo :)