Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 332696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miły90

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1020 dnia: Czerwiec 09, 2013, 10:44:16 am »
Nie komentowałem tego, co napisałeś o "Sandmanie", ale sposób, w jaki wykluczasz możliwość akceptacji stanowiska kogoś, kto ma inne zdanie.
W komiksach nie ma czegoś takiego jak "archaiczne rysunki". Rysunki się nie starzeją. Twórcy rysują, jak chcą, odwołując się do różnych konwencji, także takich, jakie były popularne kilkadziesiąt lat temu. Np. Hempel w "Paniach Łaskawych" stylizuje warstwę graficzną na rysunki secesyjne, czyli odwołuje się do konwencji sprzed stu lat. I to jest fakt.

Wyraziłem swoja subiektywną ocenę, którą posiada każdy człowiek, bo gusta to sprawa subiektywna. Ngdzie nie nawoływałem do diżhadu przeciw takiej formie komiksu, po prostu wyraziłem swoją opinię. Logiczne, że dany sposób rysunku może mi się kojarzyć ze straszymi stylami rysowania.  Rozumiem, że mogłeś zaregować irytacją na to co napisałem, bo wyraziłem swoją  opinię na temat" Nadziei w piekle" jakbym uważał się za człowieka, który posiada więdzę ostateczną i oświeconą w  i nie mógł zakceptować tego, że ktoś lubi co innego niż ja. Tak nie jest, po prostu zle ubrałem to  w słowa i zabrzmiało to jak zabrzmiało.



N.N.

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1021 dnia: Czerwiec 09, 2013, 11:53:20 am »
Wyraziłem swoja subiektywną ocenę, którą posiada każdy człowiek, bo gusta to sprawa subiektywna. Ngdzie nie nawoływałem do diżhadu przeciw takiej formie komiksu, po prostu wyraziłem swoją opinię. Logiczne, że dany sposób rysunku może mi się kojarzyć ze straszymi stylami rysowania.  Rozumiem, że mogłeś zaregować irytacją na to co napisałem, bo wyraziłem swoją  opinię na temat" Nadziei w piekle" jakbym uważał się za człowieka, który posiada więdzę ostateczną i oświeconą w  i nie mógł zakceptować tego, że ktoś lubi co innego niż ja. Tak nie jest, po prostu zle ubrałem to  w słowa i zabrzmiało to jak zabrzmiało.



Jaka irytacja? Jaki dżihad?
Czytając Twoją wypowiedź, zauważyłem, że sformułowałeś ją tak, by wykluczyć wszelką rozmowę na temat, ktory poruszyłeś. Żeby łatwiej było zrozumieć, o co mi chodzi, podałem nawet barwny (i dość zabawny) przykład z życia.
Czytając Twoją drugą wypowiedź zauwazyłem, że sugerujesz w niej jakoby rysunki komiksowe się starzały i to tak szybko, że po dwudziestu paru latach wyglądają archaicznie. Zaprotestowałem przeciwko takiej tezie, bo jest ona po prostu nieprawdziwa. Ale przykład, ktory podałem, raczej popiera Twoje stanowisko niż się z nim spiera (Hempel stylizował rysunki w "Sandmanie" na staroświeckie).
Nie próbuję powiedzieć, że nie masz prawa mieć względem "Sandmana" odczuć, jakie masz. Nie atakuję. Nawet nie próbuję się z Tobą kłócić. Szanuję Twoją subiektywną opinię. Proszę tylko, zebyś przy jej wyrażaniu nie pisał rzeczy nieprawdziwych (teza o archaicznych rysunkach) i nie określał ludzi mających inne zdanie jako "wciskaczy kitu". I tyle.

Offline Miły90

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1022 dnia: Czerwiec 09, 2013, 12:25:00 pm »

Jaka irytacja? Jaki dżihad?
Czytając Twoją wypowiedź, zauważyłem, że sformułowałeś ją tak, by wykluczyć wszelką rozmowę na temat, ktory poruszyłeś. Żeby łatwiej było zrozumieć, o co mi chodzi, podałem nawet barwny (i dość zabawny) przykład z życia.
Czytając Twoją drugą wypowiedź zauwazyłem, że sugerujesz w niej jakoby rysunki komiksowe się starzały i to tak szybko, że po dwudziestu paru latach wyglądają archaicznie. Zaprotestowałem przeciwko takiej tezie, bo jest ona po prostu nieprawdziwa. Ale przykład, ktory podałem, raczej popiera Twoje stanowisko niż się z nim spiera (Hempel stylizował rysunki w "Sandmanie" na staroświeckie).
Nie próbuję powiedzieć, że nie masz prawa mieć względem "Sandmana" odczuć, jakie masz. Nie atakuję. Nawet nie próbuję się z Tobą kłócić. Szanuję Twoją subiektywną opinię. Proszę tylko, zebyś przy jej wyrażaniu nie pisał rzeczy nieprawdziwych (teza o archaicznych rysunkach) i nie określał ludzi mających inne zdanie jako "wciskaczy kitu". I tyle.

Już zrozumiałem, że po prostu nie popisałem się kulturą wobec ludzi, którzy mogą mieć zupełnie inne odczucia względem rysunku, który nie jest w moim guście a dla nich może być kliamtyczny i dobry. Co się tyczy rysunku stylizowanego na straroświecki, nie twierdzę też, że jeśli ktoś upatrzył sobie taki styl nie ma prawa w nim współcześnie rysować. Co wiecej na temat samego Sandmana dodam, że są też tomy w których rysunek przypadł mi do gustu choćby "Przebudzenie" lub "Panie Łaskawe"

Offline Johnson

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1023 dnia: Czerwiec 14, 2013, 09:37:53 pm »
Ja tam zawsze myślałem, że rysunki w Sandmanie były po prosty bardzo niekomercyjne i odstraszały niedzielnych komiksiarzy od sięgnięcia po ten tytuł. Przynajmniej na początku.


W czasach kiedy czytałem Sandmana po raz pierwszy, byłem bardzo cięty na pozerstwo i wszelkiego rodzaju komercję.


A tak ogólnie, to takie "dopasowywanie" rysowników do swoich historii przez Gaimana, jak na przykład Milo Manarę do historii o Pożądaniu w tomie ENDLESS NIGHTS albo Shawna McManusa do A GAME OF YOU uważam za przegenialne.

Offline Julek_

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1024 dnia: Lipiec 08, 2013, 10:13:37 pm »
Vertigo zdradziło nieco więcej na temat nowego Sandmana (co to się będzie nazywał "Sandman: Overture") i zapowiedział kilka nowych serii. Niewiele wiadomo, ale pewnikiem więcej informacji pojawi się w San Diego. Więcej - na Kolorowych!

Offline pa3ck

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1025 dnia: Lipiec 10, 2013, 11:49:41 am »
Czy ktoś się orientuje czy planowane są kolejne tomy Sandman-a w twardej oprawie ? Wyszło pięć tomów, które pokrywają się z dziewięcioma tomami w miękkiej oprawie, a jest ich chyba 17.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline Julek_

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1026 dnia: Lipiec 10, 2013, 11:53:30 am »
Z Egmontu? Tak, będą. W ostatniej serii odpowiedzi na Alei Kołodziejczak mówił, że chce kontynuować reedycje. Choć mówił też, że wzniowienia bardzo słabo sobie radzą.

Offline pa3ck

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1027 dnia: Lipiec 10, 2013, 11:57:28 am »
Z Egmontu? Tak, będą. W ostatniej serii odpowiedzi na Alei Kołodziejczak mówił, że chce kontynuować reedycje. Choć mówił też, że wzniowienia bardzo słabo sobie radzą.

Tak, z Egmontu. To im trochę poprawię statystyki bo zamierzam kupić pozostałe 4 tomy ( pierwszy już kupiony ) oraz jeśli wyjdą nowe to oczywiście je również.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1028 dnia: Lipiec 10, 2013, 05:29:41 pm »
Ja mam nadzieję, że w ogóle nowi komiksiarze (choćby ci wytworzeni przez WKKM) poprawią te statystyki i reedycja zostanie dokończona szybciej, niż to T. Kołodziejczyk zakłada.
"Sandman" to jeden z najlepszych i najważniejszych komiksów w historii i warto o tym pamiętać. Jeśli ktoś zaczyna kupować komiksy, to prędzej czy później staje przed decyzją o zakupie tego tytułu. A w przeciwieństwie do wielu innych komiksów "must have", ten jest ciągle, bezproblemowo dostępny.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1029 dnia: Lipiec 10, 2013, 08:17:52 pm »
Ja już kilkakrotnie przekonywałem samego siebie, żeby sięgnąć po ten komiks, ale jakoś nie mogę się przełamać. Waham się, już przeglądam w sklepach www, później patrze na przykładowe plansze i jakoś nie zachęcają mnie do kupna. Potem, jak już mimo wszystko chce chce kupić, to pojawia się problem kilku wydań, różne tytuły, serie poboczne, czy kupić tylko 1 część i się przekonać, czy od razu całą serię? No i ostatecznie rezygnuję  :???:  Może następnym razem jednak już ostatecznie się przełamię.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2013, 08:46:28 pm wysłana przez gabor2 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1030 dnia: Lipiec 10, 2013, 08:24:18 pm »
Tak właśnie zrób. Kup pierwszy tom, ewentualnie pierwsze dwa, jak po nich seria nie podejdzie ci, to nie ma sensu się zmuszać.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1031 dnia: Lipiec 10, 2013, 09:14:19 pm »
Dokładnie, olej serie poboczne, nie są do niczego potrzebne, a i poziomem daleko im do właściwej serii. Kup Preludia i Nokturny, a jak nie podejdzie, to sprzedaj na allegro i po problemie. Stracisz najwyżej te 10 czy 15 zł. Ale spróbuj, bo to jest taka seria, że warto przynajmniej spróbować.

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1032 dnia: Lipiec 10, 2013, 09:16:12 pm »
To Sandman może komuś nie podejść?  :shock:

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sandman
« Odpowiedź #1033 dnia: Lipiec 10, 2013, 09:20:42 pm »
To Sandman może komuś nie podejść?  :shock:

Nie ma takiej rzeczy, która podobałaby się wszystkim.

Dla tych, co od niedawna i ominęła ich Sandmanomania. Był niedawno (3 lata temu) taki kontrowersyjny wątek - http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,31643.msg1095946.html#msg1095946
gdzie próbowaliśmy głosować na najlepsze komiksy dekady. Rzućcie tylko okiem, u ilu osób na liście był Sandman i które miejsce ostatecznie zajął. To nie jest przypadek.

Offline mack3

Odp: Sandman
« Odpowiedź #1034 dnia: Lipiec 10, 2013, 09:29:48 pm »
A mnie Preludia średnio podeszły.
Radziłbym oceniać tę serię co najmniej po przeczytaniu 2 pierwszych tomów. Ba, jeżeli miałbym doradzić kupno jednego tomu, na podstawie którego miałoby się dokonać wyboru czy kontynuować zakup serii to doradzałbym kupić najpierw tom 2.

 

anything