trawa

Autor Wątek: Serie komiksowe LEO  (Przeczytany 83782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 23, 2003, 10:12:33 am »
Ja tez uwazam, ze lepiej kupic jeden album dobrej serii niz wszystkie ze slabej. :)
Tak naprawde, wychodzi w Polsce teraz tyle dobrych cykli, ze nie sposob kupic wszystkich albumow od razu.
Ja dopiero wczoraj kupilem pierwsze tomy Aldebarana i Trzeciego Testamentu (nadrabianie zaleglosci) i oba sa maksymalne. :D Na pewno kupie kolejne, choc pewnie tez nie natychmiast...
Dobrze, ze chociaz Charly'ego uzupelnilem. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline krytyk

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 23, 2003, 03:27:01 pm »
Wszyscy którym spodobały się dwa wydane u nas "Aldebarany" powinini zajrzeć na strone:
http://www.aldebaran.ws/index3.htm
Można miedzy innymi obejżeć po 5 stron z kolejnych albumów. Wiem że dla nie znających jezyka to troche jak "jedzenie cukierka przez szybe" :D ale do póki nie doczekamy się wydania w Polsce kontynuacji serii (że o ciągu dalszym tj. "Betelgeuse") cóż nam zostaje  :(

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 23, 2003, 03:54:19 pm »
No, ale zeby nie przeslodzic, to przyznam, ze druga z omawianych serii (Alvin Norge) nie podoba mi sie. Kupilem kiedys I tom i watpie, ze kupie nastepne.

Moje zarzuty sa takie: autor robi komiks o wlamywaczach i guru komputerowych, ale mam wrazenie ze niezbyt gleboko siedzi w tych klimatach i wychodzi troche lamersko. Podejrzewam, ze jak ktos robi komiks o motoryzacji (takiego Michaela Vaillanta na przyklad) to zna sie na motoryzacji choc troche, a o komputerach panuje opinia, ze mozna sie nie znac i opowiadac niestworzone historie, a ludzie tez to lykna. Watek sensacyjny troche sie rozmywa, jakby to porownac ze Status 7, to zdecydowanie na korzysc naszych.

Wiem, ze sie czepiam i jakby ciagnac ten watek, to niby jakim cudem w Aldebaranie w roku 2037 ma powstac technologia lotow hiperprzestrzennych, jesli program lotow kosmicznych zostal wstrzymany w latach osiemdziesiatych, nikt nie prowadzi zadnych badan, postep techniczny zmierza w zupelnie innym kierunku, a przez ostatnie 50 lat technologia kosmiczna psounela sie do przodu tyle, ze statki sprzed pol wieku sa juz przestarzale i rozbijaja sie przy starcie...  :?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kuvery

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 23, 2003, 11:40:26 pm »
Ja również jestem nieszczęśliwym posiadaczem :evil:  na szczęście :)  tylko pierwszej i jak dla mnie ostatniej części :lol:

Offline Kuvery

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 23, 2003, 11:45:14 pm »
Cytat: "xionc"
Wiem, ze sie czepiam i jakby ciagnac ten watek, to niby jakim cudem w Aldebaranie w roku 2037 ma powstac technologia lotow hiperprzestrzennych, jesli program lotow kosmicznych zostal wstrzymany w latach osiemdziesiatych, nikt nie prowadzi zadnych badan, postep techniczny zmierza w zupelnie innym kierunku, a przez ostatnie 50 lat technologia kosmiczna psounela sie do przodu tyle, ze statki sprzed pol wieku sa juz przestarzale i rozbijaja sie przy starcie...  :?


Załóż że opowiadanie o Aldebaranie rozgrywa się w świecie równoległym gdzie podobieństwo dat jest przypadkiem a różnice technologiczne i mentalne wynikają z różnic ewolucji w dwóch światach :wink:

Offline JANKE'S

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 24, 2003, 08:40:32 am »
Ten sam argument mozna tez na upartego podciagnac pod Alvina Norgea   :lol:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 25, 2003, 11:47:21 am »
Rownolegly swiat, w ktorym haker mowi: "A teraz otworzmy ten plik przy uzyciu edytora tekstow."?  :D

Nie jestem informatykiem z wyksztalcenia, ale nawet ja wiem ze edycji plikow binarnych nie robi sie w Wordzie.

Przy okazji - czy fora Gildii i WAKa dzialaja na zmiane? Rano zrobilem ankiete o seriach Siedmiorogu na forum Serwisu Komiksowego (bo gildia nie dzialala) i chcialem tu umiescic link, ale teraz nie moge sie tam dostac.  :x
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline JANKE'S

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 25, 2003, 12:00:39 pm »
Graves wypowiedz sie na temat Alvina, ty jesteś informatyk.

Ja moge dodać od siebie że niezalaznie od pewnych nieścisłości to komiks mi sie podobał i chyba sie zdecyduję na 3 cześć po czesku. To dopiero będą jaja...  :D

Offline jax

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 25, 2003, 12:31:24 pm »
Cytat: "JANKE'S"
Ja moge dodać od siebie że niezalaznie od pewnych nieścisłości [cut]

"Pewnych nieścisłości" - dobre sobie.
Co byś powiedział gdyby np.  w całkowicie realistycznym komiksie psychologiczno-obyczajowym (Niebieskie pigułki?) nagle jeden z bohaterów na kilku kadrach przeszedł sobie jak gdyby nigdy nic po suficie?  Mega-bzdura.  I taką samą mega-bzdurą jest ta edycja pod Wordem.
Swoją drogą muszę przejrzeć dokładniej/poczytać w empiku tego Alvina Norge'a żeby się trochę pośmiać.  Na wpadki komputerowe jestem akurat uczulony szczególnie.

Aha, istnieje temat 'Ale plama' - wrzucajcie tam zauważone wpadki z Norge'a.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline JANKE'S

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 25, 2003, 01:54:21 pm »
W Niebieskich pigułkach jest gadajacy mamut-filozof. Każdy komiks ma wieksze lub mniejsze kwiatki. Albo nam to przeszkadza albo nie.

Nie wiadoma też czy to nie jest błąd tłumaczenia. Historia zna już wiele takich przypadków.

Offline graves

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 25, 2003, 02:07:24 pm »
Cytat: "JANKE'S"
Graves wypowiedz sie na temat Alvina, ty jesteś informatyk.

Zajrzę do Alvina to się wypowiem :D . Nie pamiętam -za dawno temu to czytałem :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 25, 2003, 02:36:36 pm »
Cytat: "JANKE'S"
Ja moge dodać od siebie że niezalaznie od pewnych nieścisłości to komiks mi sie podobał i chyba sie zdecyduję na 3 cześć po czesku. To dopiero będą jaja...  :D


JANKE'S - jesli podoba Ci sie Alvin, mozesz zaglosowac na te serie tutaj!

Kazdy moze sie wypowiedziec na temat serii Siedmiorogu bez rejestracji, ale nie wiem, czy w ankiecie tez mozna glosowac jako gosc.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 25, 2003, 04:47:30 pm »
JANKE'S napisał:
Graves wypowiedz sie na temat Alvina, ty jesteś informatyk.  

Z tego co widać Alvin porusza się w symulacji komputerowej trójwymiarowej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to kod programowy podobny trochę do gry 3d i zachowanie obrazu -nie jest zachowaniem w postaci bitmapy tylko savem, to przy odrobinie dobrej woli można uznać, że po otwarciu w dowolnym edytorze tekstów można się tym pobawić (jak wszystkimi save'ami gier -ale raczej w hexa :) )
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kuvery

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 25, 2003, 06:09:16 pm »
Kiedyś się tak bawiłem save'ami w Tomb Raider gdy chciałem sobie doładować apteczkę :) w sposób jaki wyjaśnił graves. Skuteczne ale jak dla mnie nudne zajęcie, dla informatyka to musi być pasjonujące grzebać w kodzie gry :roll:

Jeżeli jest dobry rysunek i odpowiednia fabuła drobne błędy umykają. W przeciwnym razie, szukając plusów z nudów można się takich dziwów doszukiwać.

Przykład? Thorgal, pierwsze numery do około dwudziestki wszystko jest idealne, a w ostatnich jak już zawodzi jeden drobny element to i już po sznureczku całość też.
...no dobra nieprzeczę iż tak jest :twisted:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 26, 2003, 07:57:29 am »
Cytat: "graves"
przy odrobinie dobrej woli można uznać, że po otwarciu w dowolnym edytorze tekstów można się tym pobawić (jak wszystkimi save'ami gier -ale raczej w hexa :) )


W hexach jest latwiej, bo zwykly edytor tekstu wyswietla znaki niedrukowalne jako znaki zapytania. Poza tym nowe edytory tekstu interpretuja taki kod binarny jako unicode, czyli po dwa bajty na znak i wychodzi kasza.

Kiedys kumpel mi opowiadal, ze ogladal sobie exeka od Quake'a i w pewnym momencie znalazl tam napis: 'IF YOU'RE READING THIS YOU HAVE NO LIFE'.  :lol:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything