trawa

Autor Wątek: Serie komiksowe LEO  (Przeczytany 83788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rzezbiarz.wg

Serie komiksowe LEO
« dnia: Listopad 27, 2002, 07:34:47 am »
Wydawca poważnie rozważa niekontynuowanie serii Aldebaran i Alvin Norge z powodu niezadawalajacych wyników sprzedaży....  :shock: :cry:

Napiszcie, proszę jaki jest Wasz stosunek do tych serii - czy ta wiadomosc wstrzasnęła Wami (i poczuliście się jakby miało nie być jutra  :wink:
- czy moze jest Wam to obojętne.

Ale napiszcie, prosze, nie żałujcie kilku minut na tym Forum.

Napiszcie tez proszę czy ww. albumy były i/lub są dostępne w Waszych miastach - może słaba dystrybucja jest przyczyną słabej sprzedaży???
[np. w Toruniu Aldebaranow nigdy nie było).

Napiszcie "Bracia w Wierze", nie bede wywoływał po imieniu....
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2018, 10:10:13 pm wysłana przez graves »

Offline Clayman_

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2002, 10:10:45 am »
no coz,nie wstrzasnelo bo tych komiksow nie kupowalem
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline mykupyku

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2002, 01:53:28 pm »
przeczytałem wszystkie wspomniane komiksy i bedę tęsknił za Aldebaranem - ten komiks miał coś ciekawego i wciągajacego w sposobie prowadzenia opowieści i miałem ochotę sledzić dalsze losy bohaterów

siedmioróg na polu komiksowym zaznaczył swoją obeność XIII i Blacksadem, o inne komiksy przestał dbać już dawno temu, ba mam wrażenie jakby uszła z tego wydawnictwa wszelka para - od miesięcy nic nie wydają, ich plany są mizerne a do tego teraz zawieszają niektóre serie. Po wydaniu kolejnej XIII (która będzie równie ciekawa jak i gruba) wydawnictwo tak naprwdę zapadnie w letarg do marca, potem pewnie kupię u nich Blacksada i to wszystko (czytałem Kodę i nie mam ochoty na więcej). Jak siedmioróg chce miec sprzedaż to musi miec pomysły i coś robić, a nie nic nie robić i liczyc na gruszki na wierzbie.

NIE przerywać mi Aldebarana w morde jerza!
opyright by mykupyku

Offline wilk

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2002, 04:09:51 pm »
Coz.. ja nie czytam tych tytulow ale i tak jest mi przykro ze sa one zawieszane. Przede wszystkim dlatego ze to nie wrozy dobrze na przyszlosc. Faktycznie cos slabiutko z Siedmiorogiem. Ja oprocz Blacksada czekam na komiks Ledroit, ktory przynajmniej byl w zapowiedziach. Teraz to pewnie nici z tego wyjda :(
U mnie nigdy nie bylo problemow z dostepnoscia tych tytulow. W dalszym ciagu leza w Empikach i ksiegarni...

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2002, 05:54:16 pm »
W Słupskim Empiku nie ma problemu z Aldebaranem - jest i czeka na półce by go wziąć.

Źle się stanie jeżeli seria zostanie zawieszona ale moim zdaniem problem nie leży do końca w dystrybucji (chociaż i to ma wielkie znaczenie) co w podejściu wydawnictwa do komiksu - traktują go jako piąte kołó u wozu. I zapewne po zakończeniu serii XIII będą się chcieli tego koła pozbyć. Oj, nie chciałbym być złym prorokiem  :evil:
Jestem za utrzymanie serii, wprowadzeniem po niej Betelguese no i zainteresowaniem się przez wydawnictwo głosami ludu  :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline DrEary

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2002, 08:16:03 pm »
jak sie komiksu nie promuje, nawet niezlego,  to on sie nie sprzeda - chyba, ze jest arcydzielem, co nie dotyczy ww przypadkow
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline Cujo

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2002, 06:26:18 pm »
Nie, nie i jeszcze raz nie! Kazda komiksowa seria mniej a szczegolnie Alvin Norge (piekny klimat) to smutna wiadomosc.
Na jakiej oni podstawie twierdza ze sie slabo sprzedaja? W Warszawie, w Empiku Norge'a wywialo dosc szybko.
Nie poddawajcie sie! Rynek komiksowy wymaga cierpliwosci. Ze juz zupelnie nie wspomne o reklamie...
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline chlopak-z-M

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2002, 06:59:30 pm »
Oh shit! :shock:
Nie bedzie 3-ego Alvina Norge'a??? :shock:
Siedmiorogu czemu nam to robisz?
To ulubiony komiks mojej żony!

Siedmiorogu zmien jeszcze zdanie! PLIZ.

I w sprawie Aldebaranow tez, to tez zajebista seria.

A zapowiadany byl IR$...
Tego tez nie bedzie???

Jedyna firma wydajaca komiksy tak jak powinny byc wydane a tu taki kwas.  :(  :cry:
bierz co chcesz i płać za to"

Offline krytyk

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2002, 10:31:47 am »
"Aldebarany"  bardzo mi się podobały i mógłbym pisac długo dlaczego. Ale lepiej jak przeczytacie je sami. WARTO!!! To bardzo żle że takie arcydzieło nie ukaże się u nas do końca. Może, nie może lecz napewno taki komiks sprzedawałby się duzo lepiej, tak jak na to za sługuje gdyby Siedmioróg się bardziej postarał jak np. Podsiedlik. Czemu aby kupic coś z Siedmioroga musze jechać 100 kilometów do Warszawy, choć moje miasto nie jest takie małe (ok 70-tysiecy i ok 10 ksiegarni) a takich miejsc jak ono jest w Polsce bardzo wiele. Po za tym przerwanie wydawania niezakończonej serii to oszustwo!!! tak nie boje się takiego mocnego słowa. Zaczełem kupować, uwierzyłem wydawnictu a ono wystawia mnie do wiatru, to nie w porzadku!

Offline darkk

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2002, 12:39:23 pm »
Zgadzam sie, rowniesz sadze ze wstrzymanie wydawania tej seri jest
wielka strata dla polskiego rynku. Poniewasz seria jest warta swoich pieniedzy. Wine powinni wydawcy szukac w swoich szeregach a nie w
czytelnikach. :twisted:

Offline Rzezbiarz.wg

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2003, 10:45:36 am »
Poniewz przybylo nam ostatnio kilku forumowiczow, przypominam im (i starszym forumowiczom, tez jesli jeszcze nic nie napisali), ze istnieje taki problem, i ze ich opinia moze jeszcze "zmiekczyc" Siedmioroga...
Tak, moze w to nie uwierzycie, ale to prawda, mozemy jeszcze wplynac na decyzje Siedmioroga.
Zapraszam do pióra.

Offline pookie

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2003, 11:05:29 am »
Jarek napisał na WRAK-u, że 7róg rozważa wznowienie wydawania Alvina i Aldebarana. Do tego planują wprowadzić na rynek 3 nowe serie. I wszystko pięknie, tylko niech tym razem zatroszczą się o lepszą dystrybucję. W Lublinie wciąż nie ma Aldebaranów i dwunastej XIII, że o najnowszej części nie wspomnę. Rzeźbiarz, czy sytuacja 7roga zmieniła się od naszej ostatniej rozmowy na ten temat?
 for Pookie

Offline Rzezbiarz.wg

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2003, 01:14:44 pm »
Pooki,

to co napisal Wrak jest prawda. 7rog zaczal sie zastanawiac. (nieskromnie dodam, ze to moja zasluga; jest to efekt mojej intensywnej korespondencji z osobą znajdujacą się na tyle wysoko w hierarchii 7roga, że może się okazać, że godziny jakie spędziłem pisząc listy nie pójdą na marne [mam nadzieję :-]

Jest wiec nadzieja, ale... absolutnie żadnej pewności.

Zauwazyłem ostatnio, że 'pająkowcy' zakladają kibuc.
Może i my, Aldebaranowcy (jeśli nim jesteś :-) założymy grupę???

Offline pookie

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2003, 09:05:38 pm »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"
Zauwazyłem ostatnio, że 'pająkowcy' zakladają kibuc.


Heh, wiem coś o tym ;)

Cytat: "Rzezbiarz.wg"
Może i my, Aldebaranowcy (jeśli nim jesteś :-) założymy grupę???


Jasne, cały czas molestuję surmika o dodanie pod emblemami podpisów świadczących o przynależności do danej grupy i już wkrótce powinny się takowe pojawić. Jeśli będziesz takową grupę moderował, to możesz liczyć na mój udział. Może warto przy tym pomyśleć o jej "rozszerzeniu" tematycznym? Poza Aldebaranem można by dodać na przykład, Moebiusa. Pomysł jest dobry, potrzebna jeszcze ciekawa nazwa, wspomniane "poszerzenie tematyczne" i możemy ruszać. Ja jestem za !
 for Pookie

Offline wilk

No more Aldebaran's ?!?!?!?!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2003, 11:18:04 am »
Cytat: "pookie"
(...) można by dodać na przykład, Moebiusa. Pomysł jest dobry, potrzebna jeszcze ciekawa nazwa, wspomniane "poszerzenie tematyczne" i możemy ruszać. Ja jestem za !

Do takiej grupy z checia bym sie zapisal :)

 

anything