Autor Wątek: Cytaty z książek ...  (Przeczytany 24894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shi'undil

Cytaty z książek ...
« dnia: Styczeń 01, 2004, 03:32:27 pm »
W tym temacie chciałbym poznać wasze ulubione cytaty z książek fantasy, oraz te które "zadomowiły się" w waszym języku codziennym.
en'drean va, eveigh Aine

Offline YAsiek

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2004, 09:55:25 pm »
Chętnie coś wrzucę od siebie w najbliższym czasie. Obawiam się tylko, że ten topic skończy jak "Świat Dysku - leksykon najlepszych fragmentów". Na początku było fajowo, każdy dodawał jakiś cycat ale potem zjawił się złowieszczy i ziejący ogniem Smok Marek :)  i uświadomił nas, że łamiemy prawa autorskie. I na tym się skończyła zabawa :x. Ciągle mam chęć coś tam dopisać, ale się boję...  :( Może zorganizujemy jakąś rebelię?  :)
a to zawsze coś palnę, wybaczcie...

Offline Baldwin

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2004, 11:11:19 pm »
Na mnie ,pamiętam, duze wrazenie wywarła rozmowa Dijkstry z królem Koviru Thyssenem w "Wieży Jaskółki" Sapkowskiego, gdy ten pierwszy (Dijsktra) odpływał do Redanii po otrzymaniu pożyczki.Rozmawiele, bodaj, na schodach Kovirskiego pałacy.Nie mogę teraz nigdzie tego fragmentu znalezć(a książkę pożyczyłem).

Offline Ivo

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2004, 01:02:52 am »
Może najpierw te, które zadomowiły się w życiu codziennym (przynajmniej w moim wypadku :)).

Andrzej Sapkowski, saga o wiedźminie
"Taki z Ciebie (tutaj coś wstawić), jak z koziej rzyci waltornia"
"Mieć tysiąc (można wstawić dowolną kwotę :)) i nie mieć tysiąca, to razem dwa tysiące"
"Pies Cię chędożył" (bardzo lubiane ;))
"Nie rozpoznałbyś intrygi (lub czegoś innego) nawet, gdyby wyskoczyła z krzaków i kopnęła Cię w dupę"


Cytaty, które zapadły mi w pamięć:

Andrzej Sapkowski, saga o wiedźminie
"Wiedziałam, kur..., że bordel w Toussaint to lepszy pomysł"
"- Babciu, macie ukrop?
 - A mom, syneczku, mom. Ino zimny."


C.K. Friedman, trylogia Zimnego Ognia
"To, w co wierzycie, ziści się"


Apokalipsa św. Jana
Bodajbyś był zimny, albo gorący! Ale że jesteś letni i ani zimny, ani gorący, pocznę cię wyrzucać z ust moich


No i oczywiście Ursula le Guin, tetralogia Ziemiomorza i "Pieśń o stworzeniu Ea", której fragment widnieje w moim podpisie poniżej :)

Wspaniałych cytatów jest naprawdę wiele (choćby z takich książek jak "Achaja" Ziemiańskiego, "Narrenturm" Sapkowskiego, "Czarne Oceany" Dukaja, czy wspaniałego cyklu Świata Dysku Pratchetta), ale niestety nie sposób je wszystkie zapamiętać.

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline AdrianWerner

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2004, 06:55:33 pm »
Rhaegar fought valiantly,
Rhaegar fought nobly,
Rhaegar fought honorably.
And Rhaegar died.

- George RR Martin


-To władza marionetkowa!
-Nazywaj to jak chcesz, ale pamiętaj, że są gorsze sposoby zawiśnięcia niż na sznurkach marionetki

Karl E.Wagner "Mroczna Krucjata"
One can do worse than be the swinger of birches"

Offline Shi'undil

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2004, 09:16:07 pm »
Ja, jako że lubię Starszą Mowę, zapamiętałem i dosyć często używam dwóch cytatów z sagi o wiedźminie:

(tutaj dowolne imię) cáen me a'báeth aep arse.
Va'esse deireádh aep eigean.

No i oczywiście przesławne "chędożenie"  :)
en'drean va, eveigh Aine

Offline Smok_Marek

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2004, 11:59:36 am »
Cytat: "YAsiek"
ale potem zjawił się złowieszczy i ziejący ogniem Smok Marek :)  i uświadomił nas, że łamiemy prawa autorskie.

No i żeś wywołał smoka z jaskini. I tu małe demeti: ja nikogo uświadamiać nie zamiarowałem. To, że się ludzie jakoś wystraszyli to wszak nie moja wina. Szanowne grono administratorskie po prostu nie dało wyraźnego sygnału - czy wolno, czy absolutnie nie. Sam bym parę zgrabnych cytatów rzucił, tylko wolałbym aby zaświeciło się zielone światełko.
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline YAsiek

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2004, 06:00:11 pm »
Cytat: "Smok_Marek"

No i żeś wywołał smoka z jaskini. .

Strach mnie obleciał, i ciarki przeszły po plecach...  :)

Cytat: "Smok_Marek"
I tu małe demeti: ja nikogo uświadamiać nie zamiarowałem. To, że się ludzie jakoś wystraszyli to wszak nie moja wina. .

Racja, nie Twoja mości Smoku tylko Naszej(mojej) bojaźliwości.  :)

Cytat: "Smok_Marek"
Szanowne grono administratorskie po prostu nie dało wyraźnego sygnału - czy wolno, czy absolutnie nie. Sam bym parę zgrabnych cytatów rzucił, tylko wolałbym aby zaświeciło się zielone światełko.

Jak na razie czerwone świeci w ślipia i nic nie wskazuje na zmianę. Hej, hej! Panie administrator, sprawę mamy!!!
a to zawsze coś palnę, wybaczcie...

Offline High Elf

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2004, 07:56:28 pm »
Przecież cytatami tylko zachęcamy do czytania książek - to reklama  ;)
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline YAsiek

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2004, 06:28:56 pm »
Tutaj jest troszkę na ten temat : link

Pozdrawiam
a to zawsze coś palnę, wybaczcie...

Offline Kmicic

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2004, 07:59:40 pm »
"
-Hifa ma! - krzyknęła jedna staruszka, spluwając w stronę podium. - Powietrze zatruwa...
-Pedał! - krzyknął jakiś starzec - Do dzieciaczków nam się dobierze.
(...)
-To Żydy tę ustawę wymyślili!!
-A Kwaśniewski podpisał! To Żyd! - wrzasnął ktoś inny.
(...)
-Zdychaj konfidencie! - gdzieś z tyłu nadleciał tort.
-Precz z pedałami!
-Precz z Żydami!
(....)
-Na cześć kochanego hrabiego HIV HIV Hura!
"

Andrzej Pilipiuk "Reprywatyzacja" ze zbioru "Weźmisz czarno kure..."
ORONA 1973 KIELCE

Offline Boodzik

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2004, 08:56:26 pm »
"Popatrz jeno. - rzekł Szarlej zatrzymując konia - Karczma, bordel, kościół, a pomiędzy nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.
- A. Sapkowski "Narreturm"

"Większe jest prawdopodobieństwo, że Lenin zasolony tym tajnpolimerem siedemdziesiąt lat temu jest nadal zywy, niż że proletariusze się połączą , czy że każdemu będzie wedle jego potrzeb."
- A. Pilipiuk "Lenin"
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline kubususul

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2004, 09:10:54 pm »
"Powinna istnieć nauka cierpienia. Potrzeba dopiero ciężkich chwil i tarapatów, żeby ludzie budowali  w sobie psychiczną siłę"

to mi sie strasznie podoba- F. Herbert Diuna

I jeszcze z P. Coelho'a("Weronika postanawia umrzeć") - wiem ze to nie fantasy,ale cytacik jest swietny moim zdaniem:
,,Bądźcie szaleni, ale zachowujcie się jak normalni ludzie. Podejmijcie ryzyko bycia odmiennymi, ale nauczcie się to robić, nie zwracając na siebie uwagi. A teraz skupcie się na tej róży i pozwólcie, by objawiło się wasze prawdziwe Ja.
-Co to jest prawdziwe Ja?
-To kim jesteś, a nie to, co z ciebie uczyniono...”

I może jeszcze coś ze "Smoczego pazura" A. Baniewicza
"- Potwór wyzionął ducha - W głosie Def Groota nie było satysfakcji. - Ustał dopływ życiodajnego płynu do organów wewnętrznych.
- Mówiąc inaczej: zatkałeś rurę przy jej ujściu do rzeki.
- Zgadza się."
To było o ubiciu wiatraka  ;)
UT INVENIAM VIAM AUT FACIAM
Mówcie mi Usul- ksywka, lub Kubuś- imię,
a nie pełnego nicka :)

Offline Boodzik

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2004, 09:17:28 pm »
I jeszcze raz PilipiuK
"Bimbru, bimbru, bimbru dajcie! A jak nie to spier********!"
Nie pamiętam już, z którego to opowiadania, ale raczej tomik "Weźmisz czarno kure" Tak, wiem, że to prostacki kawalek

"- Kurcze, Lepper mówił, że w Polsce jest robiony wąglik w jakiejs wiosze... Zdaje się powiedział Klewiska...
- A my jesteśmy w Chlewiskach - przypomniał Wędrowycz - To znaczy, że dobrze mówił, tlyko pomylił nazwę..."

Znowu Pilipiuk "W kamiennym kręgu"
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Abignale

Cytaty z książek ...
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2004, 10:55:24 pm »
Neil Gaiman, "Koralina":
"Ja wcale nie chcę wszystkiego, czego pragnę. Nikt tego nie chce. Nie tak na prawdę. Co to za zabawa dostawać  wszystko, o czym się marzy, tak po prostu? Wtedy to nic nie znaczy. Zupełnie nic."

Terry Pratchett, "Muzyka Duszy" (moja ulubiona część z Doscworld)
"Mag nie miał poczucia humoru. I jak większość ludzi pozbawiona poczucia humoru, szczycil się swoim poczuciem humoru, którego w rzeczywostości nie posiadał."

"Nigdy sie nie zestarzeć. Nigdy nie umrzeć. Żyć wiecznie w tym ostatnim, rozpalonym do białości momencie, kiedy wrzeszczy tłum. Kiedy kazda nuta jest uderzeniem serca. Płonąć na niebie.
Nigdy nie będziesz stary. Nigdy nie powiedzą, ze umarłeś.
Taka jest umowa. Będziesz największym muzykiem swiata.
Żyj szybko. umieraj młodo..."

" - Chciałam, zeby żył dla mnie.
  - Chcialas, żeby umarł dla ciebie!
  - Co to za różnica? I tak by przeciez umarł. Ale umrzeć w muzyce... Ludzie zawsze będą pamiętać piosenki, których nie miał szansy zaśpiewać. I będą to najwspanialsze piosenki ze wszystkich. Przezyj swoje życie w jednej chwili. Zyj szybko, umrzyj młodo. Nie odchodź"

No
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"