trawa

Autor Wątek: Underworld  (Przeczytany 22445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Seth

Underworld
« dnia: Grudzień 27, 2003, 01:17:32 pm »
wczoraj miałem okazje obejrzeć w kinie ten właśnie film. Po seansie mam mieszane uczucia, z jednej strony wspomniany obraz jest mirażem znanych motywów horrorowych ( wampirze klany,  wojna ras itp) wzbogaconym o świetne efekty specjalne, Z drugiej zaś obiektywnie patrząc jest solidnie wykonanym filmem z ciekawą fabułą. Pomimo małej ilosci innowacji, świetnie bawiłęm sie w kinie a Underworlda uważam za kawał dobrego kina grozy/akcji. Choć podobny z założenia bije na twarz chłam jakim był według mnie Resident Evil. A co wy sądzicie o tym filmie ?, można go wogóle uznac za horror ?
Nowhere to hide, nowhere to run, you've got to kill to stay alive"

Offline Voytek

Underworld
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2003, 01:35:20 pm »
troche o tym juz gadalismy na forum filmowym
mnie osobiscie rozczarowal
chcesz dobry film wampiryczny to ogladaj dzisiaj Nosferatu tvp3 godz.0:30 :vampire:
ex, Drugs & CS!

Offline dawidos

Underworld
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2003, 01:19:40 pm »
Za horror zupełnie nie , kto się spodziewa horroru będzie srodze rozczarowany. Ja natomiast spodziewałem się solidnego kina akcji i się nie zawiodłem. Dopracowane efekty specjalne, mroczna atmosfera, gotycka scenografia, efektowne pojedynki i świetne zdjęcia tworzą niesamowity klimat. Ponadto fabuła w miarę ciekawa z dawką nowatorstwa (mowa o filmach, jeśli chodzi o ten pozew nie grałem w Wampir Maskarada, więc nie wiem jak to jest). Film rewelacją nie jest, ale bawiłem się przy nim lepiej niż w przypadku Blade'a. Po szczególy zapraszam do lektury mojej recenzji na Gildii Filmowej. Ocena 8/10

PS. Wiecie, że w Polsce przyjęli ten film znacznie lepiej niż w USA. :)
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline darksphere

Underworld
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2003, 03:51:26 pm »
Cytat: "dawidos"
PS. Wiecie, że w Polsce przyjęli ten film znacznie lepiej niż w USA. :)
To pewnie dlatego ,iż wszyscy jesteśmy spragnieni filmów o tematyce świata mroku. Z drugiej strony film rzeczywiście prezentuje swoim poziomem technicznym najwyższej klasy jakość. Świetne "motywy" z udziałem nadprzyrodzonych zdolności głównych bohaterów są miłe dla znawców (3 minuta -zeskok wampirów z dzwonnicy mniam... ). Fabuła lekko trudna dla laików ,a nieco za płytka dla "wyjadaczy" , ale film warty obejrzenia ....

Offline Akasha-Queen of Hell

Underworld
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2004, 01:38:40 pm »
hej ludziska :D underworld to naprawde super film mialam okazje go ogladac i zacikeawil mnie :) zreszta wueibliam filmy tego typu ;)
estat- Who is she?.
Marius- She's your mother.
Lestat- She's my mother.
Marius- Akasha, the queen of all who are damned.

Offline śmigło

Underworld
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2004, 05:47:22 pm »
wiecie WoD WoDekiem i w ogole caly gothpunk jest ok. ale fakt jest faktem ze ten film to kicha - uno z horrorem nic wspolnego nie ma,
dwa- oficjalnie WW sie do tego filmu nie przyznal wiec mo0zna tu mowic o zwyklym plagiacie(a sorry ale o plagioatach mam jedno wyrobione zdanie) i po trzecie - fabula pozostawia wiele do zyczenia- wlasciwie pozostawia mnie tam gdzie blade. owszem zrealizowane to jest na poziomie , ale jesli by nie bylo to wszyscy by to juz kompletnie olali. dobry gotycki film o wampirach - "nałóg" z genialna rola (niestety nie glowna) c. walkena. trudny , ciezki klimatem i tematyka film przedstawiajacy wampiryzm jako rodzaj narkomanii prowadzacej do upadku istoty ludzkiej. polecam zwlaszcza fanom "nowoczesnego" wampiryzmu (blade , underworld itd) .
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Akasha-Queen of Hell

Underworld
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2004, 05:52:51 pm »
dziekuje za ta informacje napewno ogladne i podziele sie z toba wrazeniami ;)
estat- Who is she?.
Marius- She's your mother.
Lestat- She's my mother.
Marius- Akasha, the queen of all who are damned.

Offline ^v^

Underworld
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2004, 05:00:10 pm »
Wlasciwie to Underworld chyba nie mial ambicji aby zostac filmem osadzonym w w swiecie WoD wiec nie rozumiem o co chodzi.
Mi osobiscie film bardzo sie spodobal, choc z nieklamanym lekiem patrze na wiesci o sequelu filmu (mozna sie bylo spodziewac ze doczeka sie on kontynuacji). Reasumujac polecam wszystkim, ktorzy jeszcze nieogladali.
v^

Offline Abignale

Underworld
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2004, 08:06:44 pm »
Grunt to podejść i nastawić się w odpowiedni sposób. A ten "Nałóg"... Kto to reżyserował? Na stopkaltce o tym filmie nie wiedzą...
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline śmigło

Underworld
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2004, 12:55:44 pm »
nałóg albo głód , ale raczej nałóg, nie pamietam rezysera bo dawno temu ten film widzialem(zreszta w tvp go puszczali gdzies pozno w nocy). gral c. walken na pewno, kobieca role tez raczej znana aktorka ale za cholere nie pamietam nazwiska. poszukam bo moze gdzies mam nagrane na vhs to sprawdze.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline ^v^

Underworld
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2004, 02:47:46 pm »
Prawdopodobnie chodzi o "The Addiction" Abela Ferrara z 1995 roku.
v^

Offline Kormak

Underworld
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2004, 06:38:56 pm »
A może chodzi wam o "The Hunger"? Polski tytuł był "Zagadka nieśmiertelności"... nie wiem czy grał tam Walken, ale na pewno David Bowie, Catherine Deneuve, Susan Sarandon. Świetny film! (może nie ten...)

Wracając do "Underworld" - wycierpiałem do końca tylko dla Kate Beckinsale :D

Oglądając willę wypełnioną najbardziej stereotypowymi wampirami boki zrywałem ze śmiechu (ta bladość... kielichy w dłoniach.... powłóczyste spojrzenie.... cierpienie.... c i e r p i e n i e.... C I E R P I E N I E.....)

Offline darksphere

Underworld
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 17, 2004, 07:03:29 pm »
Duuuużo śmiechu było gdy wampirzyca (nie pamiętam imienia) wskoczyła ze strachu przed niedoszłym wilkołakiem na sufit...
Kilka scen było naprawdę tragicznych moim faworytem jest zasadzka wilkołaków na dworcu kolejowym (nie pyajcie mnie nawet dlaczego....)

Offline śmigło

Underworld
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2004, 05:50:16 pm »
szukalem i znalazle. w zadnymm wypadku nie jest to the hunger z davidem. film ma oryginalny tytul "THE ADDICTION" czyli "nałóg" tak jak mowilem. gra walken i jeszcze jakas babka. scenariusz pisal koles od "funeral" (tez z walkenem). wyrezyserowal uwaga... a. ferrara! no to mamy hit!
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline ^v^

Underworld
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2004, 07:18:08 am »
Gdybys uwaznie czytal temat odpowiedz znalbys juz dwa tygodnie wczesniej  :)
v^