trawa

Autor Wątek: Co polecacie?  (Przeczytany 8407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline q.werty

Co polecacie?
« dnia: Grudzień 26, 2003, 12:21:40 am »
witam!
moja przygoda z komixem zakonczyla sie kilkanacie lat temu, byla to era "tytusow", "thorgala", "kajka i kokosza", "funky kovala", "szninkiela"
itp. rozstanie bylo spowodowanie glownie posucha, jaka panowala na rynq komixow w polsce (poza, dla mnie zbyt infantylnymi, supermanami,
spidermanami i punisherami nie ukazywalo sie wtedy nic ciekawego).
po dluzszej przerwie, zachecony bogactwem nowych albumow w ksiegarniach, chcialbym wrocic do zarzuconego niegdys hobby. i tu pojawia sie problem: jak, sposrod takiej mnogosci tytulow, znalezc cos interesujacego, pasujacego do mojego gustu?
poszuqje czegos w klimacie "rorka", "szninkiela", "mausa", "wiecznej
wojny", "funky kovala". troche szperalem po sieci i z przedstawionych
recenzji podejrzewam, ze bardzo beda mi sie podobaly "niebieskie pigulki" i "ghost in the shell" (glownie ze wzgledu na film). nie interesuja mnie historie o superbohaterach. lubie powazne, zagmatwane fabuly.
co moglibyscie mi polecic?

Offline Macias

Co polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2003, 12:44:49 am »
"wieczna wolnosc"-kontynuacja "wiecznej wojny", 100 naboi,midnight nation,sin city,kaznodzieja,mordertwa i tajemnice ( ciekawe czy ktos wie,o co chodzilo w tym komiksie :D  ) i wiele innych
supebohaterowie tez sa ok,duzo sie na tym polu zmienilo,polecam-batman:rok pierwszy na poczatek

Offline konradkonrad

Co polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2003, 07:10:34 am »
Ghost in te Shell "ze względu na film" może ci się nie podobać. Jest zupełnie inny, pozbawiony tego klimatu, bardziej humorystyczno-sensacyjny, napakowany autorskimi ironicznymi komentarzami i mniej spójny fabularnie. Wielu osobom komiks się podobał, ale on i film to dwie rózne rzeczy.

Gilbaert

  • Gość
Co polecacie?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2003, 10:20:41 am »
Ja polecam:
komiksy Bilala
"Blacksad"
"Strażnicy"
"Sto naboi"
"Kaznodzieja"

z polskich "Mikropolis", "Fastnachtspiel", Diefenbach oraz produkcje Adlera & Piątkowskiego. A jeżeli chcesz poszukać to polecam gorąco "Ósmą czarę" (a także inne produkcje) Prosiaka.
pzdr

Anonymous

  • Gość
Co polecacie?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2003, 10:41:52 am »
jezeli lubisz niebanalne fabuly do tego ciekawe graficznie to zpolskich rzeczy polecam szminke
a z zagranicznych z tych samych powodow (oprocz grafiki) odradzam komiksy bilala

Offline DrEary

Co polecacie?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2003, 12:16:56 pm »
V jak Vendetta
Polowanie
100 Naboi
EDEN!

Diefenbach odradzam, o ile uda Ci sie to gdzies dorwac (naklad byl 666 egzemplarzy, jestem jednym z nieszczesliwych nabywcow...)
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline q.werty

Co polecacie?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2003, 01:08:12 pm »
Cytat: "karol_konw"
jezeli lubisz niebanalne fabuly do tego ciekawe graficznie to zpolskich rzeczy polecam szminke
a z zagranicznych z tych samych powodow (oprocz grafiki) odradzam komiksy bilala

hm, bilal jest raczej powszechnie chwalony, za fabuly tez. moglbys rozwinac swoje zarzuty, bedzie mi latwiej sie zdecydowac ;)

Anonymous

  • Gość
Co polecacie?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2003, 01:53:52 pm »
Cytat: "q.werty"
Cytat: "karol_konw"
jezeli lubisz niebanalne fabuly do tego ciekawe graficznie to zpolskich rzeczy polecam szminke
a z zagranicznych z tych samych powodow (oprocz grafiki) odradzam komiksy bilala

hm, bilal jest raczej powszechnie chwalony, za fabuly tez. moglbys rozwinac swoje zarzuty, bedzie mi latwiej sie zdecydowac ;)


ok
graficznie z biegam lat z biegiem dni jest coraz ciekawszy jednak jego fabuly pozostawiaja wiele do zyczenia
sen potwora album o zdecydowanie najlepszej bilalowskiej fabule czyta sie fajnie taka onioryczna historia ni to wojenne czkanie samego bilala ni to ..no trzeba przeczytac
ale
32 grudnia to juz cos zupelnie innego
czytasz i masz wrazenie ze autor po pierwsze zapomnial o czym mowil w albumie pierwszym po drugie fabula jest jedynie pretekstem do ciekawego skadinand rysowania bilalowego
 calos "natchniona" pseudo poezja i pseudo sztuka taka dla nastoletnik licealnych artychow
bez obrazy wielbiciele
podobnie sie ma sprawa z trylogia nikopola
rewelacyjny poczatek a potem ..
para w gwizdek ni pies ni wydra
jezeli oczekujesz intrygujacych fabul to u bilala oprocz snu potwora tego nie znajdziesz
wpadniesz za to na ukryta pod plaszczykiem czegos wiekszego banalna pretekstowa historyjke
tak jak szylak pisze w nowym kazecie o relacjach tekst-grafika tak wlasnie komiks traktuje bilal
nie musze mam nadzieje dodawac ze sie z tym nie zgadzam
do prezentacji zdolnych tworcow sztuk plaskich sa inne formy i inne muzy niekoniecznie komiks

Offline freshmaker

Co polecacie?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2003, 03:00:34 pm »
nie polecam midnight nation. lepiej kupic krate browaru.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline wilk

Re: co polecacie?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2003, 03:38:41 pm »
Cytat: "q.werty"
jak, sposrod takiej mnogosci tytulow, znalezc cos interesujacego, pasujacego do mojego gustu?
poszuqje czegos w klimacie "rorka", "szninkiela", "mausa", "wiecznej
wojny", "funky kovala". lubie powazne, zagmatwane fabuly.
co moglibyscie mi polecic?

Widze ze zaczynales tak jak ja :)

Polecam oczywiscie dalsze czesci Rorka, wszystko Bilala (zwlaszcza Polowanie i Sen potwora), Dwie podroze z Fellinim, Mikropolis, V jak Vendetta, Sin City (tu fabuly nie sa zagmatwane ale graficznie to cud miod). Jesli jestes graficznie nie wymagajacy zanadto to Sandmana.

Odradzam kontynuacje Wiecznej wojny - Wieczna wolnosc. Sa duzo lepsze komiksy od ktorych mozna z powrotem zaczac przygode z komiksem :)

Offline Kurczaczek

Co polecacie?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2003, 03:43:38 pm »
Powiem szczerze- masz spore zaleglosci, proponuje zaczac od tego:

NAJPIERW:
100 Naboi
Hellboy
Kaznodzieja
Mikropolis- Moherowe Sny
Niebieskie Pigułki
Rork
Sandman
Sin City
Trylogia Nike
Trylogia Nikopola
Usagi
Western

POTEM:

V jak Vendetta
Watchman
Dekalog
Liga Niezwykłych Dżentelmenów
Transmetropolitan
BBPO
Batman: Year One

I RÓWNIEŻ KONIECZNIE:

Droga do zatracenia
El Borbah
Falangi Czarnego Porządku
Inhumans
Kołczan
Maus
Midnight Nation
Morderstwa i Tajemnice
Szminka

Nie bede sie specjalnie rozpisywac, bo opis kazdej z tych serii znajdziesz na WRAKu, czy WAKu.  Sa to zarowno powazne rzeczy, jak i superbohatery, ale takie, jakich na pewno nie znasz. Tytuły w ramach kategorii powyzej nie sa w zamieszczone w zadnym konkretnym porzadku.

A tak w ogóle to ciężkie czasy przed Tobą, no chyba, że masz 2-3 tysiące na wejście ...
...

Offline Voytek

Co polecacie?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2003, 06:10:19 pm »
nie POTEM tylko NAJPIERW!
Transmetropolitan!!!!
a potem cala reszta...
 :lol:
ex, Drugs & CS!

Offline badday

Co polecacie?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2003, 06:19:03 pm »
Byl podobny temat jak był mój return:
Z rad jakie mi dano:
PODOBAŁO SIĘ:

KAZNODZIEJA
SANDMAN
BATMANY
EDEN
NIEBIESKIE PIGUŁKI

NIE PODOBAŁO SIĘ:

BILAL(może oprócz SNU POTWORA)
RORK
Liga Niezwykłych Dżentelmenów
USAGI
100 NABOI

NIE RADZONO, A PODOBAŁO SIĘ :
V4V
MAUS
INHUMANS
GARFIELD
ASTERIXY
TOP10
XIII
WILQ

NIE RADZONO I NIE PODOBA SIĘ:)

Baranowski
ostatnie Thorgale i  Tytusy
TESTAMENT HALA JORDANA

LEPIEJ SIĘ DOBRZE POPYTAJ CO JEST OK, BO PÓŹNIEJ ĄŻ SERCE PĘKA JAK WYDASZ NIECIEKAWIE KASĘ. NAJLEPIEJ WYBADAJ KTO JEST Z TWOJEJ OKOLICY. A PÓŹNIEJ POŻYCZAJ, POŻYCZAJ, POŻYCZAJ :)

Offline graves

Co polecacie?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2003, 06:28:42 pm »
Cytat: "freshmaker"
nie polecam midnight nation. lepiej kupic krate browaru.

Zależy co kto lubi. Jak wolisz kratę browaru od porządnego komiksu -to co ty tutaj robisz... :?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
Co polecacie?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2003, 07:08:07 pm »
Cytat: "badday"


NIE PODOBAŁO SIĘ:

BILAL(może oprócz SNU POTWORA)


widze michal ze praca kombiego (moze i moja ) nie byla na daremo :)
hyhyhy
w kazdym razie
pozyczanie to klucz do sukcesu...

 

anything