trawa

Autor Wątek: Asterix  (Przeczytany 17409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Asterix
« dnia: Grudzień 22, 2003, 11:41:27 am »
To chyba najlepsze (a przynajmniej najpopularniejsze) w ostatnich latach filmy francuskie. Jak dla mnie oba warte obejzenia i dajace widzowi sporo dobrej zabawy. Jako miłośnik komiksów z Asterixem miałem duze watpliwości czy da sie go sfilmować. Tzn. sfilmowac jako film aktorski nie animowany, bo animowane było okey. Dało sie i wyszło to całkiem niezłe. A co wy o tym myslicie?

Mav82

  • Gość
Asterix
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2003, 02:49:34 pm »
opcja 3 w ankiecie, filmy fabularne wydaja mi sie jakies takie kiczowate

Offline wiśnia

Asterix
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2003, 03:11:36 pm »
opcja 5 :)  czyli ta ktorej mi brakuje - filmy animowane i komiksy razem. z filmow z aktorami ogladalem tylko pierwszy, ale nie podobal mi sie on
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline krytyk

Asterix
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2003, 05:06:46 pm »
Cytat: "wiśnia"
opcja 5 :)  czyli ta ktorej mi brakuje - filmy animowane i komiksy razem.

Dla ciebie wszystko :) oto i twoja opcja.
Cytat: "wiśnia"
z filmow z aktorami ogladalem tylko pierwszy, ale nie podobal mi sie on

Drugi jest bardziej komediowy. Moim zdaniem niezła zabawa.

Offline Voytek

Asterix
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2003, 07:53:06 pm »
krytyk i jego nalog...czemu biore w tym udzial? :lol:

Taaaa...dwujka zdecydowanie lepsza niz jedynka!!!I nie chodzi tylko o Monice jako  Boska Kleopatra
film bardzo zabawny
ex, Drugs & CS!

Offline Silencer

Asterix
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2003, 11:34:24 pm »
Komiksy - fajne, animki - fajne. Na filmy z aktoramim jestem juz chyba za stary (Jak to zabrzmiało :) ). Ale podobała mi sie scena walki Marnypopisa z ... z... no z tym co go Cezary podkłada :) Parodia i ubaw po pachy. No i legioniści obsługujacy katapultę. :) Tak poza tym, to stężenie humoru jest niestety dużo mniejsze niz w komiksach.
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline Gollum

Asterix
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2003, 11:52:28 pm »
Ja osobiście wolę Asterixa animowanego, choć muszę przyznać, że film z Gerardem Depardieu jako Obelix też jest niezły.
Zresztą w każdej formie są tu jaja najwyższej klasy.

Offline wiśnia

Asterix
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2003, 09:19:20 pm »
dla wszystkich zainteresowanych:
siadamy w Sylwestra o godzinie 17.20 przed telewizorem, bierzemy do reki pilota, wlaczamy TVP1 i cieszymy nasze oczy widokiem. w skrocie leci "Asterix contra Cezar" :)
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline adiego

Asterix
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2003, 11:58:01 pm »
Cytat: "wiśnia"
w Sylwestra o godzinie 17.20 przed telewizorem, bierzemy do reki pilota, wlaczamy TVP1 i cieszymy nasze oczy widokiem. w skrocie leci "Asterix contra Cezar" :)


O matko... Jesli z dubbingiem, to ja podziekuje...;( Jakos nie przypadl mi do gustu. Ale ogolnie warto zasiasc przed telewizorem - zabawa dla calej rodziny gwarantowana, moze i nie najwyzszych lotow ale znosna, ostatnio malo takiej;(
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline darksphere

Asterix
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2003, 12:25:22 pm »
Zauważcie, że bardzo podobni bohaterowie istnieją i u nas "Kajko i Kokosz".... Ostatnio daje zauważyć się nowy trend - adaptacje filmowe komiksów (Spiderman; Daredevil;Superman: BAtman; Asterix; Liga Niezwykłych Dźentelmenów itd.) - chyba jest to dobry znak dla komiksu, a filmowcy nareszcie dostrzegli potencjał "rysowanych" bohaterów.

A filmy opowiadające o Asterixie i Obelixie są świetną rozrywką z dużą dozą świetnego humoru :)

Offline wiśnia

Asterix
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2003, 12:38:37 pm »
potencjal moze i zauwazyli, ale czemu z niego nie korzystaja?? :wall:
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline dune

Asterix
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2004, 11:20:28 am »
Cytat: "Voytek"


Taaaa...dwujka zdecydowanie lepsza niz jedynka!

Również głosuję na 2 część, co do animowanych to wkurzające były pioseneczki, poza tym o.k.
Oczywiście komiksy są the best. Zauważyliście, że postacie w 2 częsci są prawie identyczne z komiksowymi: gość od próbowania potraw, murzyn-pirat i wiele innych.

Offline Gonzo

Asterix
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2004, 01:41:20 pm »
Najlepszy film to "Asterix kontra Cezar" oczywiście rysunkowy. Zawiera w sobie połączenie 2 komiksów "Asterix gladiator" i "Asterix legionista". A jeśli chodzi o fabularne to część druga.

Offline Muminek

Asterix
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2004, 07:53:11 pm »
Pierwszy film z aktorami nie podobał mi się. Zmiksowanie części komiksów w jeden film wg mnie nie było dobrym pomysłem. Poza tym "wycięto" z niego cłay humor Asterixa. Co innego drugi, który bardzo mi się podobał.  
Mimo, że komiks bardzo mi się podoba, to wersje animowane jakoś do mnie nie przemawiały.
ww.ankh-morpork.w.pl :
Njwiększe w Polsce  forum poświecone Świecie Dysku!

Offline ramzi

Asterix
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2004, 12:28:48 pm »
Jak najbardziej Misja Kleopatry naprawde super odcinek.
 :D  :D  :D  :D  :D  :D

 

anything