trawa

Autor Wątek: DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES  (Przeczytany 15361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« dnia: Listopad 26, 2002, 03:58:24 am »
I stało się !!! "Władca Pierścieni - Drużyna Pierścienia" w naszym pięknym kraju będzie niemalże wyjątkiem na skalę światową i nie będzie na nim nagranej ścieżki dźwiękowej w DTS ES. Firma Warner Bros. Poland wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie. Szkoda, że dopiero po dociekaniach fanów, czyli po prostu po fakcie. A oto jego treść, którą zamieściła w swoim serwisie PanoramaDVD (www.dvd.pf.pl):

"Z przykrością odebraliśmy informację o rozczarowaniu polską edycją Specjalnego Rozszerzonego 4-płytowego wydania DVD "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia". Jako dystrybutor filmu wprowadzamy go w jedynym dostępnym dla rynku polskim wydaniu zawierającym wersję angielską audio, Dolby Digital 5.1 EX, polskie napisy, a także polską ścieżkę lektorską Dolby Digital 5.1. Większość dodatków jest dostępnych w języku polskim. Taka konfiguracja kompletnie wyczerpała pojemność dysku. Od wielu tygodni informowaliśmy o takiej konfiguracji wydania zarówno w mediach jak i poprzez naszą stronę internetową. Dodanie polskiej ścieżki lektorskiej oraz polska wersja wybranych dodatków mają istotne znaczenie dla tych wielbicieli formatu DVD, którzy nie znają perfekcyjnie języka angielskiego. Umieszczenie na polskim wydaniu ścieżki dźwiękowej w systemie DTS było niestety niemożliwe. Mimo wszystko zachęcamy Państwa do zakupu polskiej wersji. Kompletne informacje na temat wydania znajdują się na stronie internetowej http://www.whv.pl/wladcapierscieni/ oraz w specjalnym dodatku do miesięcznika FILM (wydanie listopadowe). Prosimy o zasięganie informacji w tych źródłach."

Wszystko niby pięknie, bo wytłumaczenie jakieś jest. Właśnie - jakieś. Niniejszym stwierdzam, że kpi ono z potencjalnego klienta, gdyż tak naprawdę ludzie cały czas byli przekonani o tym, że obiecywany DTS się pojawi. A tu "totalne gucio". Zero informacji na ten temat tak naprawdę nie było. Cały czas na plakatach i w info prasowych były treści przemawiające za tym, że owy DTS będzie. Wydaje mi się, że firma Warner Bros. Poland specjalnie przemilczała tę sprawę. Bo przecież gdyby nie wyszła ona na jaw, to ludzie nieświadomi tego faktu, kupiliby płyty z "Władcą Pierścieni" i dopiero w domu, po włożeniu płytki do czytnika zorientowaliby się, o co chodzi. A kasy nikt od tak sobie nie oddaje za zakupione rzeczy.

Faktem też jest, że w większości krajów (są nieliczne wyjątki) wersja LOTRa z DTS się pojawiła. Czemu Warner nie postanowił wydać dwóch wersji dwupłytowych, jednej z DTS ES, a drugiej bez ze spolszczeniem materiałów dodatkowych ? Pewnie powiecie, że za dużo by to kosztowało, co ? To po co spolszczanie tak ogromnej ilości dodatków ? Wystarczyły by przecież tylko napisy, a kinomaniacy byliby i tak zachwyceni. Zaś w takim wypadku, gdy ktoś próbuje mi sprzedać kota w worku, to zastanawiam się, czy nie zamówić "Władcy" w jednym z zagranicznych sklepów internetowych. A może kasę, którą przeznaczyłem na tolkienowską ekranizację wydam na nowy ciuch... ?

Tak na marginesie, to wysłałem kilka dni temu zapytanie do Warnera w powyższej sprawie i... do tej pory nie dostałem odpowiedzi, tak samo zresztą jak redaktorzy działu DVD w serwisie Panoramy Firm. Czyżby totalna ignorancja ?

Czekam na Wasze opinie w tym właśnie temacie, na forum !

Piszcie co myślicie !!!

--------------------------------------------------------------------------------
------AdIEGO------
[Artur Dobrowolski]
www.dvd.gildia.com
adiego@gildia.com
------NG DVD------

Nie lekcewaz potegi wyobrazni !!!
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Wolvie

Zawracanie glowy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2002, 11:59:25 am »
Robienie klientow w balona to jedna sprawa ale jesli o mnie chodzi to kompletnie mi to wisi. I tak nie mam szans na odtworzenie dzwieku takiej jakosci :)
Jak ktos nie chce kupowac w Polsce moze zawsze dostac to z zagranicy. Jezeli komus nie zalezy na spolszczonych dodatkach a koniecznie musi zasnobowac sprzetem to droga do sciagania rzeczy z zachodu jest szeroko otwarta :)

Offline Nivelis

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2002, 03:31:25 pm »
powinny być wydane 2 wersje...
to samo było z kasetami, a teraz można kupić wiele filmów z wersją z dubbingiem lub z napisami/panoramiczną i wszyscy są szczęśliwi.
Wyjaśnij mi jeszcze co to jest ten DTS ES.
A chicken with its neck wrung is different from a chicken with its head cut off, but does it matter to the chicken?"
Tasslehoff Burrfoot, The Second Generation, "The Legacy"

Offline Dinki

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2002, 08:44:22 pm »
Cena 4-płytowego wydania Drużyny Pierścienia jest w Polsce o około 100 zł droższe niż na zachodzie.Według mnie jest to sposób na robienie kasy i oszukiwanie ludzi.

Offline Cujo

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2002, 09:15:22 pm »
Wlasnie - co to jest ten DTS?
Drugie pytanie - jak jest z tlumaczeniem? Dobre? Wie ktos?
Trzecie - ktora wersje kupic? Z tego co wiem sa 4. Wie ktos z grubsza co gdzie jest?
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Wolvie

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2002, 04:56:49 pm »
Ja osobiscie mam 4 plytowa edycje z figurkami (sa rewelacyjne). Sam film jest dluzszy o jakies 30 minut i nie ma w nim wreszcie wrazenia skakania po scenach. Natomiast dwie pozostale plytki to masa dodatkow. Nie przebrnalem jeszcze nawet przez 1/10.
Dla mnie zakup z pewnoscia udany :) Wynika to z tego, ze mam tylko Dolby Digital :)))

Offline Cujo

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2002, 05:36:59 pm »
Sam film jest dluzszy o 30 min, czy to 30 min jest w dodatkach, cos w stylu "usuniete sceny"?
O co dokladnie jest dluzszy film?
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Wolvie

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2002, 07:56:41 am »
Edycja specjalna jest dluzsza o 30 minut. Z dodanych rzeczy jest np. slowo wstepne o hobbitach, dluzsze sceny rozmow, przejscie przez bagna itp. Ogolem film bardzo na tym zyskal. Nie ma juz wrazenia skakania po krajobrazach.

Offline SzAjBuS

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2002, 09:48:02 am »
Cytat: "Nivelis"
Wyjaśnij mi jeszcze co to jest ten DTS ES.


DTS (Digital Surround) jest wielokanalowym systemem kodowania dzwieku.
DTS-ES (rozszerzony format surround czyli "Extra Surround") dla kina domowego, daje mozliwosc uzyskania dyskretnych kanalow z zawartosci plyt DVD oraz CD.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Kormak

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2002, 05:32:13 pm »
ale w tych dodatkowych 30 minutach nie ma Toma Bombadila?  :cry:

Offline Wolvie

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2002, 01:06:50 pm »
Nie ma :)

Offline Kormak

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2002, 07:24:08 pm »
czyli, żeby obejrzeć film dłuższy o 30 minut muszę kupić wydanie 4płytowe, bo na 2płytowym  jest tylko zwykła wersja?  :cry:

Chamstwo!

Offline adiego

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2002, 12:05:36 pm »
No przeciez WB musi zarobic prawda ?
Zauwazylem zreszta, ze wydnie 4xDVD jest ostatnio trudno dostepne ;-(
Czy wogole juz sie pojawilo ? Wiem, ze powinienem wiedziec, ale jakos tego nie zauwazylem ;-(

Swoja droga DTS jest lepszy od DD 5.1. Czesto zdarza sie, ze jest glosniej nagrany i panoramowanie ma lepsze. Problem tkwi wlasnie w tym, ze nie wszystkie odtwarzacze z dekoderami dzwieku go obsluguja, a juz o DTS ES nie wspomne... .

Komputerowe DVD jest o tyle dobre, ze jest tanie, a programy typu PowerDVD, WinDVD, czy DirectDVD obsluguja dzwiek DTS. Ale to juz bylo z zupelnie innej beczki ;-)

Ps: Mam nadzieje, ze na tym forum bedzie wecej poruszanych tematow zwiazanych DVD. W koncu to tez film ;-)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Wolvie

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2002, 12:46:04 pm »
Wersja 4 plytowa jest dostepna praktycznie wszedzie w Krakowie. Trudniej jest dostac wersje z figurkami (podonbo jest ich tylko 2500 sztuk). Moim zdaniem zdecydowanie warto kupic wersje 4 plytowa. Ilosc dodatkow jest wrecz powalajaca. No i sam film w dluzszej wersji jest miodny :)

Offline Nivelis

DVD "Władca Pierścieni" bez DTS ES
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 13, 2002, 12:46:59 pm »
przepraszam że na forum, ale nie chce mi się szukać po necie, a do sklepu nie mam czasu zajrzeć...
Ile kosztują poszczególne wersje?
A chicken with its neck wrung is different from a chicken with its head cut off, but does it matter to the chicken?"
Tasslehoff Burrfoot, The Second Generation, "The Legacy"

 

anything