Autor Wątek: Od czego się zaczęło?  (Przeczytany 4439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koryntianin

Od czego się zaczęło?
« dnia: Grudzień 18, 2003, 04:07:53 pm »
Tak sobie dzisiaj maszerowałem ulicami i męczyło mnie, od czego zaczęło się moje zainteresowanie opowieściami postapokaliptycznymi. Jaki był pierwszy film/ komiks/ gra?

W końcu doszedłem do tego, że gdzieś na przełomie lat 80/90 trafiłem na niemieckiej telewizji na serial animowany o postapokaliptycznym świecie stylizowanym na Dziki Zachód (uwaga fani "Piekła na Ziemi"). Nazywało się to chyba "Bravestar". Główny bohater był szeryfem, półindianinem umiejącym przejmować cechy zwierząt (oczy sokoła, siła niedźwiedzia i takie tam). Wiele już z tej kreskówki nie pamiętam, w głowie mam jeszcze tylko obraz karłowatego grabarza jeżdżącego mechanicznym powozem. Potem oczywiście były Mad Maxy i Terminatory.

A jak to wyglądało u Was?
adciąga zagłada! Biegnij do Schronu Nowej Gildii na http://schron.gildia.com/

Offline Silencer

Od czego się zaczęło?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2003, 05:52:16 pm »
"Bravestar" troche pamiętam. Zdaje się, że jego najlepszym przyjacielem był jego własny wierzchowiec, który potrafił chodzić na dwu nogach i posługiwać sie strzelbą :) Ale czy to aby nie był świat nie tyle postapokaliptyczny, co jakaś inna planeta?

Ja... nie wiem, albo "Terminator 2" albo jakieś post-apoc opowiadanie w "Fantastyce". Wcześniej dryfowałem raczej w kierunku space-sf. Jak ukazał sie FO , to grunt już miał przygotowany, ale nie skłamię, mówiąc, że dla mnie to najważniejszaq pozycja z tego gatunku.
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline koryntianin

Od czego się zaczęło?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2003, 06:17:56 pm »
Ale czy to aby nie był świat nie tyle postapokaliptyczny, co jakaś inna planeta?

Sprawdziłem. Planeta Nowy Teksas. Ale klimat był postapokaliptyczny  :P. Tak, jak w "Tajemnicy Syriusza" ("Screamers"). Niby inna planeta, ale zniszczona z pozostałoścniami nowoczesnej technologii.
adciąga zagłada! Biegnij do Schronu Nowej Gildii na http://schron.gildia.com/

Offline Silencer

Od czego się zaczęło?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2003, 08:05:28 pm »
A tak a propos "Screamers" to było ono oparte na opowiadaniu, które też uważam za ważne - "Second Variety" (Model drugi) P. K. Dicka, polecam :)

A klimat "Bravestar"... był dziwny. Najbardziej dał mi do myślenia cyberpióropusz tego Indianina :)
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline Cervantes

Od czego się zaczęło?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2003, 03:42:42 pm »
Stary poczciwy Mad Max ;].
b]Shamo[/b]: Centrum Polskiej Sceny Fallout!

Offline Mysza

Od czego się zaczęło?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2003, 10:00:18 am »
"Aleja potępienia" Zelazny'ego w starej "Fantastyce"...
yszy i ludzie... przetrwa silniejszy...

Offline Inszy

Od czego się zaczęło?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2003, 02:35:53 pm »
Oczywiście Mad Max 8)
Ale literatury w tym klimacie nie trawię :roll:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

 

anything