Autor Wątek: Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?  (Przeczytany 32035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« dnia: Grudzień 07, 2003, 06:23:18 pm »
Ostatnio minęła 40ta rocznica zamachu w Dallas, w telewizji puszczano mnóstwo filmów na ten temat. W dodatku niedawno polscy kryminolodzy ujawnili swoje badania na ten temat i jednoznaczny wniosek - OSwald nie był mordercą, było trzech snajperów. Przeczytać o tym możecie na Gildii Tajemnic: http://www.gildia.com/teksty/kormak/jfkpolska

No i właśnie: co sądzicie o tych rewelacjach i o samej sprawie? Ku której teorii się przychylacie? CIA? Mafia? Castro? Rojsanie? A może wszyscy wspólnie? Jestem ciekaw waszych opinii...

Offline Gollum

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2003, 07:51:40 am »
Mogło być wszystko po trochu, bo się gość każdemu naraził. Mogło być nie trzech, a nawet trzydziestu snajperów, każdy od kogo innego, ale nie sądzę, by się zgromadzili w jednym miejscu. Mogli oczekiwać na całej trasie przejazdu. Oswald miał szczęście, bo był jako pierwszy.

Offline Kormak

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2003, 09:09:29 am »
Czyli jeśli dobrze rozumiem popierasz teorię, że działał sam i że to on zabił JFK?

Offline Krzysio

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2003, 11:14:31 am »
A ja w pełni popieram teorie polskich kryminologów. Oglądałem już kilka podobnych programów i sam analizowałem film z zamachu. Oswald na pewno nie działał sam, bo strzały padały za szybko i pod różnym kątem. To była profesjonalnie zorganizowana zasadzka.
Poza tym snajperzy nie byli (jak wynika z postu Golluma) niezależnymi mordercami, działali po prostu w grupie. O tym próbował mówić Oswald za nim został zastrzelony. A zastrzelony został, dlatego że chciał właśnie o tym mówić. Jest to dla mnie całkowicie jasne.
oszukiwanie sensu przez człowieka to podstawowa siła w jego życiu.

Viktor E. Frankl

Offline Gollum

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2003, 11:18:13 am »
Cytat: "Kormak"
Czyli jeśli dobrze rozumiem popierasz teorię, że działał sam i że to on zabił JFK?

Z tego co co pisała bodajże Polityka, Oswald miał powiązania z komunistami. Czy działał jednak sam, czy też z polecenia, trudni powiedzieć, bo z otwieraniem archiwów pospieszyła się tylko Polska i parę innych na gwałt się uwiarygadniających krajów. W normalnych krajach dokumenty wywiadów długo pozostają tajne. W USA także.
Czy to był Oswald? Prawdopodobnie. Działał jednak według mnie nie sam. Miał mocodawców, może niekoniecznie w Moskwie, ale na Kubie to i owszem.

Offline Devestator

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2003, 05:05:33 pm »
Ja tam popieram teorie ze kosmici go zabili
to że porwali Elwisa tez ma coś w sobie :))

a tak na poważnie myśle że zabójstwo JFK było zlecone przez CIA
z powodów czysto politycznych.
są pewnie dowody ale nie są ujawnione dla opinii publicznej, i ta całą afera z rosjanami tp jest tylko próbą odwrócenia uwagi
o ja Devestator
Poddaj sie mojej devestacji
Należy bać sie żywych a nie umarłych
Jak wyglądasz w oczach lichej sprawiedliwości ?

Offline Gollum

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2003, 11:23:55 pm »
Cytat: "Devestator"
a tak na poważnie myśle że zabójstwo JFK było zlecone przez CIA
z powodów czysto politycznych.
są pewnie dowody ale nie są ujawnione dla opinii publicznej, i ta całą afera z rosjanami tp jest tylko próbą odwrócenia uwagi

Jest i to mozliwe. Jej szef, J.E. Hoover, za czasów Eisenhowera doszedł do ogromnej władzy. Byc może marzył o prezydenturze, a tu nagle wyskoczył taki Kennedy i stał się tak popularny, że on nie miał szans.
Nieznam kulisów ówczesnej walki olitycznej, ale sądzę, że Kennedy cokolwiek ograniczał działalność Hoovera i całego CIA.

Offline Kormak

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2003, 02:08:48 pm »
Gollumie - J. Edgar Hoover był szefem FBI, a nie CIA! I faktycznie nie cierpiał Kennedych, najprawdopodobniej wiedział o zamachu, ale nic nie zrobił by mu zapobiec, nie powiadomił tez prezydenta.

Za to szefem CIA, odsuniętym przez JFK z urzędu był Dulles, który później był członkiem Komisji Warrena. Kolejny były szef CIA - George Bush Sr. za czasów swej prezydentury odmówił ujawnienia archiwów na temat zamachu i przedłużył czas ich tajności.
CIA miała wiele powodów by usunąć JFK, między odmowa wsparcia lotniczego podczas inwazji w Zatoce Świń. Poza tym w jednym z przemówień zapowiedział, że rozbije CIA "na tysiąc kawałków".

Tak na marginesie - sam JFK nie był niewiniątkiem. Został prezydentem minimalną liczbą głosów, wygrywając z Nixonem ledwo co. Wielu uważało, wcale się z tym nie kryjąc, że prezydenturę "kupił" mu ojciec, przy pomocy mafii.

Offline precel

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2003, 12:02:36 am »
Może coś w tym jest. Jednak muszę zauwazyć, że CIA prowadząca nielegalne interesy z mafią (handel bronią) miała wystarczająco dużo powodów aby usunąć przeciwnego takim działaniom człowieka, którego siła cały czas wzrastała. JFK stanowił zagrożenie, które nie opanowane mogło doprowadzić do zniweczenia polityki prowadzonej przez CIA. Ale jak juz ktoś tutaj napisał CIA nie było jedynym przeciwnikiem JFK. Chłopak miał pecha. Nie lubili go Rosjanie, Kubańczycy, CIA, przeciwnicy polityczni w kraju. Kto pociągnął za spust? - to mało ważne. Pytanie: kto kazał to zrobić? Widocznie był to ktoś mogący nie tylko zorganizować zamach na najważniejszego człowieka w państwie, lecz ktoś, kto mógł zabić również zamachowca, mógł pokierować tak śledztwem, aby nikt nigdy nie doszedł do prawdy. Bo niewiele trzeba by znaleźć zabujcę JFK. To prosta sprawa - o ile ma się dostęp do pewnych faktów  i l u d z i  oraz można prowadzić nieograniczone śledztwo. Ale ktoś pociągał za sznurki. Czy ktoś zpoza sruktury państwowej, ktoś o innym kolorze skóry, lub ktoś znajdujący się tysiące mil od miejsca zamachu mógł tym wszystkim kierować? Jeżeli zleceniodawca zabicia JFK nie był funkcjonariuszem państwowym, to na pewno miał poparcie tekich funkcjonariuszy.
Tak więc nie znając faktów możemy polemizować jeszcze długo. Fajnie by było dożyć chwili ich ujawnienia. Wyobrażacie sobie, jak za X latbędziemy mogli powiedzieć: WIEM KTO ZABIŁ JFK!!!!  :|

Offline Devestator

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2004, 01:26:44 pm »
Oglądałem ostatnio po raz n film TWIERDZA ( THE ROCK ) i w jednej w ostatnich scen Agent FBI odnajduje mikrofilm na którym jest zapisane kto zabił JFK. Czysto Filmowa fikcja ?? ale czy napewno. Kiedyś czytałem taką książkę ( tytułu i autora nie podam gdyż starość nie radość ) o sposobach klasyfikowania danych na mikrofilmach.
w jedym z rozdziałów autor prowadzi wywiad w nieczynym już agentem C.I.A. który rekomenduje że wszystkie najważniejsze fakty z historii USA od momentu powstania tej techniki są zapisywane na mikrofilmach.
wynika z tego że może nawet zabojstwo JFK mogło być sprecyzowane graficznie i naocznie. Jednak to tylko hipoteza.
Ja jestem za teorią politycznego spisku FBI, CIA i ludzi prezydenta
o ja Devestator
Poddaj sie mojej devestacji
Należy bać sie żywych a nie umarłych
Jak wyglądasz w oczach lichej sprawiedliwości ?

Offline Robi

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2004, 02:42:30 pm »
JFK zamordowalo Majestic 12 . Kennedy planowal ujawnic spoleczenstwu prawde o latajacych spodkach i nawiazaniu kontaktu z obcymi i dlatego musial zginac...

Offline Gaweł

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2004, 06:48:31 pm »
Proponuję przeczytanie książki: Ten okrutny Wiek cz.1 :)
Jest tam tyle hipotez, że można każdą rozważyć :)
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Offline adro

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 16, 2004, 07:14:49 pm »
moze jego zonka kogos wynajeła jakos długo po nim nie płakała  :lol:  :lol: a moze jakis szalony wiebiciel marilyn monroe  :lol:  :lol:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Gregorius

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2004, 06:34:31 pm »
Poczytajcie trohe z historii..... Ilez to VIP-ów zginęło z ręki "świra"?
Było wogóle takie morderstwo??? Jeśli w to wierzycie, to znaczy, ze właśnie o to im chodziło.... Ostatnio byl przykład w szwecji...

Offline matjaz

Polskie rewelacje na temat zabójstwa Kennedy'ego?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2004, 04:24:08 pm »
Witam wszystkich !!
Dla zainteresowanych tym tematem polecam stronkę

http://mcadams.posc.mu.edu/home.htm

mam nadzieję, że to zaspokoi waszą ciekawość.

Pozdrawiam.

 

anything