Autor Wątek: special edition  (Przeczytany 8700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dnaoro

special edition
« dnia: Listopad 22, 2002, 11:17:25 pm »
a co myslicie o SPECIAL EDITION klasycznej trylogii?

Offline dnaoro

special edition
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2002, 11:23:14 pm »
moim zdaniem special edition jest po prostu mistrzowstem. bez drastycznych zmian, bez przesadnych efektów. Lucas i jego team spisali sie swietnie - obraz i dzwiek słusznie i dobrze odświeżone, efekty ubarwiaja tło filmu, nie ma zbytnich zmian fabularnych i nie ma przesady w zmianach wizualnych. piękna robota.
jednak niestety jak sie okazalo efekty te jezeli przesunac na plan pierszy (nie tylko w tle) wypadaja koszmarnie. ale cóż w dzisiejszych czasach trudno jest robic tandetne efekty..... ;)

Offline Manki

special edition
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2002, 08:54:54 pm »
SW SE jest The Best!!! Rzeczywiście wszystkie dodatki sa dolozone z umiarem, bez zbytniego narzucania sie. Skoro cos bylo super, to to samo + dodatki chyba zazwyczaj wychodzi na "wieksze super", czyz nie? :)

Scena rozmowy z Hana z Jabba jest swietna, natomiast denerwuje mnie dodany wystep tych panien od Biba Fortuny w siedzibie Jabby to, wedlug mnie najwieksza wtopa Special Edition - cos nie ma klimatu :) Zawsze przewijam te scenke, jak ogladam SW :)
..YES is the word to everything... to pain, to torture, to war and destruction...

Offline Dinki

special edition
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2002, 10:38:35 pm »
Ja kupiłem sobie Specjal Edyszion w trójpacku na VHS i jest dziesięć razy lepsze od poprzedniaj wersji.
Ale czy wydane zostało wogóle specjal edzyszion na DVD(niekoniecznie w Polsce)?

Offline dnaoro

special edition
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2002, 04:11:11 pm »
Cytat: "Manki"
Scena rozmowy z Hana z Jabba jest swietna, natomiast denerwuje mnie dodany wystep tych panien od Biba Fortuny w siedzibie Jabby to, wedlug mnie najwieksza wtopa Special Edition - cos nie ma klimatu :) Zawsze przewijam te scenke, jak ogladam SW :)


mi sie tam podoba. co prawda, gdyby bylo wiecej tego typu rtzeczy, edycja bylaby do dupy.
oprocz tego, ze to najwieksza wtopa, to jeszcze najbardziej widoczna zapowiedz stylu naswtepnych czesci (niestety)..

Offline dnaoro

special edition
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2002, 04:13:19 pm »
Cytat: "Dinki"
Ja kupiłem sobie Specjal Edyszion w trójpacku na VHS i jest dziesięć razy lepsze od poprzedniaj wersji.
Ale czy wydane zostało wogóle specjal edzyszion na DVD(niekoniecznie w Polsce)?


powinna być. za granica na pewno jest. w Polsce tesh pewnie byla. moze gdzies znajdziesz.. jak jest stara, to ta tymbardziej :D

Offline Thunderbolt

special edition
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2002, 06:47:59 pm »
SW SE jest najlepsza co do wydania na dvd to ma byc wydana cala trylogia ale jakies 6 miesiecy po epizodzie 3 i wtedy do klasycznej maja byc dodane jakies sceny (np w epizodzie 6 jak sa na endor i luk rozmawia z leia to jak ona przypomina sobie matke ma byc pokazana  N Portman) ktore wedlug mnie trohe zniszczy klasyczna trylogie no ale poczekamy zobaczymy bo te informacje jeszcze nie sa pewne
'm a Jedi. gg:1401687

Offline Kane

special edition
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2002, 02:27:35 pm »
oja przygoda ze Star Wars rozpoczęła się dopiero od Special Edition. Dlatego nie umiem powiedzieć która wersja jest lepsza.  SE bardzo mi się podobała.
Jednak pare miesięcy po tym jak obejrzałem Powrót Jedi, nakupowałem sobie pełno książek SW i  przestałem rozumieć zakończenie. Chodzi mi o te wiwatujące tłumy na Tatooine, Coruscant i Bespin. Przecież po smierci Imperatora na Coruscant nadal stacjonowały wojska Imperium, szumowinom z Tatooine zawsze było wszystko jedno kto rządzi a Bespin zostało przecież opuszczone w Imperium Kontratakuje...
Ale to chyba jedna z niewielu wad SE. W TPM i AOTC jest więcej niedorzeczności :D
odpisu chwilowo brak

Offline Ulthran

special edition
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2002, 02:32:07 pm »
ja tam widziałem inne planety... Coruscant, Tatooine owszem.. ale Bespin??? Endor widziałem :lol:

Offline adiego

special edition
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2003, 02:08:56 pm »
Special Edition na DVD nigdzie nie znajdziecie, bo takowa jeszcze sie nie ukazala i jak na razie szanse sa marne na to, ze pojawi sie przed 2006. Sam Lucas nie wie kiedy takowa sie ukarze, ale spekuluje, ze wlasnie za 3 lata. Wydanie DVD powinno jak wiadomo zawierac dobry dzwiek, obraz i dodatki. Z tym ostatnim sa problemy, bo malo archiwow sie zachowalo z tamtej epoki. Tak wiec na DVD sobie jeszcze poczekamy. Musza w koncu upchac, nawet na sile jakies "kokosy" ;p

Ja osobiscie mam na VHS - z napisami, z czego bardzo sie ciesze mimo, ze jestem fanatykiem formatu DVD. Oczywiscie czekam na trylogie w cyfrowym wydaniu, ale wole sie na razie skupic na epizodzie III, a ten pewnie pojawi sie w 2004-2005, a wiec nieco wczesniej ;-)

UWAGA !!! Nie kupujcie pirackich DVD z trylogia, gdyz ta jest niczym innym jak zwykla kopia z laser diska (a ten pojawil sie chyba na przelomie lat 80 i 90 albo i jeszcze wczesniej), w fatalnej jakosci dzwieku i obrazu. Totalne dno !!! To takie ostrzezenie, jakby Was przypadkiem kusilo ;p Szkoda kasy ! Lepiej zaopatrzyc sie w kasety VHS - taniej !!!

Uff. Jak macie jakies pytania dotyczace GW na DVD, to pytajcie smialo. W koncu od czego jestem ja i serwis Nowej Gildii DVD ;-)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline dawidos

special edition
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2003, 10:01:55 am »
SE to dla mnie ulepszona wersja SW ,która co tu nie mówić jest bardzo dobra. Ma to co Oryginalna Trylogia + nowe sceny ,efekty ,poprawiony dźwięk itp. Sam mam w swoim zbiorze trylogię SE w z napisami , normalna wersja (bez panoramy) i cieszę się z tego jak cholera ,bo teraz bardzo trudno to dostać (bodajże była to limitowana edycja). W każdym razie SE - the best !!!!!!!
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline adiego

special edition
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2003, 10:11:18 am »
No to podobnie jak ja;-) Swego czasu zaplacilem ponad 120 zlociszy (chyba) za trzy kasety w tekturowym opakowaniu, zapakowane w piekne, zlotawe pudeleczko;-)

Limitowana moze i byla, ale sporo tego wypuscili. W hipermarketach od cholery tego bylo (jesli  pamiec mnie nie myli). Potem co jakis czas (co dwa lata) wypuszczano reedycje ale juz w innych opakowaniach.

Pamietam tez, ze rownolegle z wydaniem Imperiala, ktore posiadamy bylo rowniez sprzedawane wydanie normalne (stara Trylogia) od ITI.
Na poczatku kupilem tamto stare, ale okazalo sie, ze byly dwie kasety z IV cz. wiec wymienilem. Potem okazalo sie, ze nalepka na kasecie nie ta itp. W koncu oddali mi kase, a ja zaopatrzylem sie w wydanie w zlotym pudelku;o

Jak ja to kocham;-) Sentyment ma Panowie, sentyment... .
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

RAJ

  • Gość
special edition
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2003, 09:04:37 am »
Cytat: "dawidos"
SE to dla mnie ulepszona wersja SW ,która co tu nie mówić jest bardzo dobra. Ma to co Oryginalna Trylogia + nowe sceny ,efekty ,poprawiony dźwięk itp.


No wlasnie problem polega na tym ze nie ma tego co oryginalna.
Rozne rzeczy zostaly usuniete lub zmodyfikowane np.:
1) w oryginale Han strzela do Greedo pierwszy - zas w specialu Greedo strzela pierwszy i to w dodatku straszliwie nieudacznie
2) w oryginale jest piekna scena gdy szturmowiec wychodzacy z Sokola uderza sie w glowe :)
i tak troche innych
no i nie za cholere mi sie nie podoba ta radosc na Coruscant...

Offline adiego

special edition
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2003, 11:07:12 am »
Tak wiec chyba najlepszym wyjsciem jest miec obie czescie;)
Moim marzeniem jest, to aby na jednej plycie DVD byla mozliwosc wyboru miedzy stara, a nowa wersja. Tylko nie wiem czy jest to mozliwe do zrealizowania. Chyba jedynie w przypadku gdy w nowa wpleciono by (ukryto fragmenty, ktore usunieto) stara... Bo inaczej nie da - wiece, transfer obrazu i dzwieku oddzielny dla obu czesci (a jak wiadomo edycja specjalna ma lepszy obraz i dzwiek, wiec mniej roboty dla masteringu);(

Albo po prostu dwie wersje na rynku, ale raczej na to nie pojda;(
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Dinki

special edition
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 15, 2003, 12:45:44 pm »
Cytat: "RAJ"

no i nie za cholere mi sie nie podoba ta radosc na Coruscant...


I tak samo na Tatooine.Nie wiadomo z czego się cieszą.