trawa

Autor Wątek: Forum Literatury  (Przeczytany 16449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ferrus

  • Gość
Forum Literatury
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 09, 2003, 02:32:16 pm »
Cytuj
Jestem za forum literatury, bo wiem, że ludzie chcą wypowiadać się na temat książek chociażby takiej Danielle Steele. (patrz: moja siostra) i byłbym wdzięczny, gdyby ów kwestii nie było na forum fantastów.


a ja na przyklad o Dostojewskim i nie tylko

Cytuj
A czy forum fantastów i horroru to tylko książka? To przecież wszystkie media związane z ów tematami. Wszystkie fora się trochę mieszają, na horrorze jest fantastyka, na fantastyce jest film, a na filmie jest horror. Nowy temat niczego nie zmieni, a z pewnością wzbogaci i zwiększy ilość forumowiczów, jak i możliwość wypowiedzenia się na nowet tematy.


jak pierwszy raz sie pojawiłem to mocno mnie zdziwił fakt istnienia for: horroru, fantastow, star wars,a czestotliwos wypowiedzi na forum LARP czy KONWENTOW mowia same za siebie

Offline Spajder

Forum Literatury
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 09, 2003, 04:22:18 pm »
Wg mnie, dla wszystkich for tematycznych jest miejsce. Dowodem jest to, że nie zamieniają się w zombie. Forum literatury przyda się. Jestem o tym przekonany. Już pierwszy tydzień będzie dowodem.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Rex de Tenebris

Forum Literatury
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 09, 2003, 05:06:20 pm »
Ale dobra. Jedno pytanko. Czy Forum Nowej Gildi ma się rozbijać na drobne, czy raczej skupiać ogólnikowo. Niewiem, nic nie chce oceniać. Chce wiedzieć co wy o tym sądzisie.

Offline Kormak

Forum Literatury
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 09, 2003, 05:11:27 pm »
Cytuj
jak pierwszy raz sie pojawiłem to mocno mnie zdziwił fakt istnienia for: horroru, fantastow, star wars

Fora te są naturalnym przedłużeniem istniejących Gildii. Wszystko zależy od tego jak chcesz potraktować Forum Nowej Gildii:
- czy jako uzupełnienie portalu
- czy jako autonomiczny twór

W sumie rozumiem racje zwolenników powstania FL, ale postarajcie też pojąć, że Nowa Gildia stara się jak może być portalem o szeroko pojętej fantastyce. I poza drobnymi wyjątkami to się udaje.
Może gdyby byli chętni założenia Gildii Literatury, pisania recenzji, newsów, artykułów - to wtedy admini całkiem inaczej spojrzeliby na taką prośbę.

Offline wste

Forum Literatury
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 09, 2003, 05:16:23 pm »
i teraz warto zadać sobie pytanie czy jesteśmy ? Szczególnie Ty Ferrus. Myśle, że warto się popytać bo pare chętnych osób by się znalazło. . .ja z mojej strony nie moge obiecać niczego ciągłego czy regularnego ale myśle, że byłbym w stanie pisać chociażby recenzje co poniektórych książek zwiazanych z moimi zainteresowaniami.

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Ferrus

  • Gość
Forum Literatury
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 09, 2003, 05:22:37 pm »
Cytuj
W sumie rozumiem racje zwolenników powstania FL, ale postarajcie też pojąć, że Nowa Gildia stara się jak może być portalem o szeroko pojętej fantastyce. I poza drobnymi wyjątkami to się udaje.
Może gdyby byli chętni założenia Gildii Literatury, pisania recenzji, newsów, artykułów - to wtedy admini całkiem inaczej spojrzeliby na taką prośbę.


przełamując pierwsze lody ... sa jacyś chętni ?

Offline wste

Forum Literatury
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 09, 2003, 05:25:15 pm »
Myśle, że ja. . .pogadam też z Necrarchem.

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Ferrus

  • Gość
Forum Literatury
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 09, 2003, 05:29:02 pm »
tylko trzeba by bylo dobrac grono ludzi czytajacych w miare roznorodna literature - co by artykuly nie ograniczyly sie tlyko do jednego rodzaju ksiazek

Offline Adam Waśkiewicz

Forum Literatury
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 09, 2003, 07:33:32 pm »
Cytat: "Kormak"
W sumie rozumiem racje zwolenników powstania FL, ale postarajcie też pojąć, że Nowa Gildia stara się jak może być portalem o szeroko pojętej fantastyce. I poza drobnymi wyjątkami to się udaje.
Może gdyby byli chętni założenia Gildii Literatury, pisania recenzji, newsów, artykułów - to wtedy admini całkiem inaczej spojrzeliby na taką prośbę.


Na stronie precyzującej, co jest przedmiotem działań NG znaleźć można między innymi taki tekst:
Cytuj
Jak już pewno zauważyliście Nowa Gildia jest portalem związanym ściśle z określonymi zainteresowaniami. Można tu znaleźć informacje zarówno z science-fiction jak i z szeroko rozumianego fantasy, horroru, czy też komiksu lub ostatnio tak popularnej mangi. Naszą ideą jest ułatwienie dostępu oraz zbieranie informacji i materiałów związanych z fantastyką


 Odnoszę wrażenie, że osoby pragnące usilnie doprowadzić do powstania Gildii Literatury, Telewizji etc., powinny najpierw zapoznać się z pełną treścią tekstu zawartego na tej stronie.

 Pozdrawiam,
 Adam

 P.S. I po raz kolejny proszę moderatorów o przeniesienie tej dyskusji tam gdzie jej miejsce - do Forum Gildii Fantastów.

Offline Solitaire

Forum Literatury
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 09, 2003, 09:46:08 pm »
Ja bym po prostu zmienił nazwę z Gildii Fantastów na Literatury i nie byłoby problemu. Forum nie ma być sztywnym odbiciem portalu a żywym tworem dla ludzi.
No i jeśli ktoś bedzie chciał na OT o książkach pogadać, albo coś swojego dać, to przecież nie wyrzucę. :giggle:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Gollum

Forum Literatury
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 09, 2003, 11:22:45 pm »
Cytat: "Solitaire"
Ja bym po prostu zmienił nazwę z Gildii Fantastów na Literatury i nie byłoby problemu.

No niecałkiem. Literatura to także horror mający odrębną gildię. A gdy się uprzeć to i połowa Gildii Tajemnic i Nauki także by tu pasowała.
Ja tam jestem za, ale po uprzednim porządnym przygotowaniu, tak jak to zrobił Cierzy z nową bądź co bądź Gildią Nauki.

Offline Spajder

Forum Literatury
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 10, 2003, 08:41:10 am »
Też się ciekawię, o co to halo. Nie trzeba od razu zakładać GL, żeby zrobić forum GL. Może wstawić to w pierwszej barykadzie forów ogólnych, zaraz pod OT i wszystko będzie dobrze. Po pierwsze będzie to forum literatury ogólnej, a po drugie nie będzie się kłóciło z profilem poniższych for, czyli fantastyki oraz temu pochodnych.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline wilk

Forum Literatury
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 11, 2003, 05:52:58 pm »
Z pomyslem rozszerzenia forum fantastow do calej literatury wyszedlem juz jakis czas temu i pomysl podtrzymuje. To jest tylko luzna propozycja. Jak nie to nie - nic sie nie stanie. Ot chcialbym podyskutowac sobie o Remarque'u, Reverte czy co tam sobie innego obecnie czytam z innymi forumowiczami, nie muszac zmieniac forum.

Niby dlaczego ktos mialby osobiscie proponowac to moderatorom forum fantastow? To oni sa od tego zeby regularnie odwiedzac swoje forum i forum ogolne i to oni pelnia role sluzebna w stosunku do forumowiczow. Nie na odwrot. Inna sprawa ze jakos nie dostrzeglem aktywnosci zadnego z moderatorow forum fantastow na ich wlasnym forum. Tylko dzieki kulturze obecnych dyskutantow to forum nie zamienilo sie w smietnik. I bardzo dobrze.

I taka uwaga do Adama - prawo jest dla ludzi i powinno sie dostosowywac do oczekiwan oczywiscie jezeli nie niesie to dla nikogo negatywnych nastepstw. A ten pomysl z pewnoscia nie niesie. Zapotrzebowanie jak widac jest.

Ferrus

  • Gość
Forum Literatury
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 13, 2003, 02:32:42 pm »
to skoro temat zawedrowal tutaj to moze ktorys z modow tego forum, lub adminow sie ustosunkuje ???

Offline Spajder

Forum Literatury
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 13, 2003, 03:12:51 pm »
Wydaje mi się, że wystarczy poczekać na odpowiednią ilość głosów w ankiecie i demokratycznie dostosować się do wyniku.

Ja tymczasem skoczę na kilka komputerów znajomych i oddam jeszcze kilka głosów na tak  :lol:

Oczywiście jestem przeciw rozszerzeniu GF.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

 

anything