Autor Wątek: Kaznodzieja  (Przeczytany 176276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #645 dnia: Wrzesień 24, 2017, 09:52:57 pm »
Kolejne tomy:
- trzeci - styczeń 2018
- czwarty - kwiecień 2018
- piąty - wrzesień 2018
- szósty - 2018/2019


Przez weekend przeczytałem większość drugiego tomu. Oceniłbym z ciut niżej niż pierwszy, ale i tak jest to jedna z najlepszych serii obecnie u nas wychodzących, której kolejnych tomów najbardziej wyczekuję (obok Sagi i Smerfów:) ). Sądzę, że w momencie wydania działała jeszcze mocniej, ale i tak nic się nie zestarzała (a kojarzę, że pojawiały się tu na forum takie głosy przed wydaniem wznowienia). Największymi plusami są świetnie wykreowane, pokręcone postacie (nawet te pojawiające się tylko na chwilę) i masa świetnych tekstów i one-linerów. Wątek główny też wciągający, choć 11-12 zeszytowa historia główna z tego tomu minimalnie za długa (4-5 zeszytówki z pierwszego tomu fajniej grały). Graficznie świetne okładki Fabry'ego, rysunki Dillona solidne (tylko rozciągnięte i powtarzalne twarze mnie drażnią), kolory mogłyby być mniej komputerowe, ale ujdą.



Pytanie do tych lepiej zaznajomionych z tematem: w momencie publikacji oryginalnych zeszytów w USA, jak mocne kontrowersje wzbudzał ten tytuł? Bo tematyka może je budzić, a w Ameryce są raczej jeszcze więksi fanatycy niż u nas.

Offline Mawer

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #646 dnia: Październik 12, 2017, 07:34:20 am »




Co to za dziwna praktyka, że pierwszy tom jest cyfrą rzymską, a drugi arabską (Kaznodzieja).

Offline Murazor

Odp: Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #647 dnia: Październik 12, 2017, 07:41:26 am »
Co to za dziwna praktyka, że pierwszy tom jest cyfrą rzymską, a drugi arabską (Kaznodzieja).
Też mnie to martwi :roll: W oryginale jest Book One, Book Two, ale znalazłem w necie z numerkami, chyba wersję hiszpańską (lub podobny język) i mają dokładnie tak jak my - ta sama czcionka i taka sama jedynka, więc E mógł takie materiały dostać :neutral:

Offline misiokles

Odp: Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #648 dnia: Październik 12, 2017, 07:42:22 am »
1. Nie ten wątek.
2. To kwestia czcionki, w której cyfry są miksem rzymsko-arabskim.

Offline gobender

Odp: Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #649 dnia: Październik 12, 2017, 09:06:38 am »
To nawet nie jest miks tylko taka stylizacja arabskiej jedynki w zapisie cyfr nautycznych. Całkowicie poprawna i nie ma się czego czepiać.

Offline Mawer

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #650 dnia: Październik 12, 2017, 09:47:39 am »
To nawet nie jest miks tylko taka stylizacja arabskiej jedynki w zapisie cyfr nautycznych. Całkowicie poprawna i nie ma się czego czepiać.


Zawsze jakiś sposób na wytłumaczenie sobie, że wszystko jest w porządku :smile: Niestety w tym przypadku mylisz się, to w dalszym ciągu jest jedynka rzymska. Cyfry nautyczne stosowane są najczęściej na tablicach matematycznych, a ich cechą jest różna wysokość i niejednolita linia pisma.

JanT

  • Gość
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #651 dnia: Październik 12, 2017, 10:05:13 am »
Oryginalnie jest tak:



Egmont zawsze musi "ulepszać" po swojemu  :smile:

Offline vision2001

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #652 dnia: Październik 12, 2017, 10:12:16 am »
Może wzorowali się na wydaniem Absolute? Kto ich tam wie.


DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Kijanek

  • Gość
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #653 dnia: Październik 12, 2017, 10:19:30 am »


Zawsze jakiś sposób na wytłumaczenie sobie, że wszystko jest w porządku :smile: Niestety w tym przypadku mylisz się, to w dalszym ciągu jest jedynka rzymska. Cyfry nautyczne stosowane są najczęściej na tablicach matematycznych, a ich cechą jest różna wysokość i niejednolita linia pisma.



Zawsze można zrezygnować z zakupu komiksu lub zrobić obwolutę :)

Offline Mawer

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #654 dnia: Październik 12, 2017, 10:22:09 am »
Akurat takie szczegóły mi nie przeszkadzają, ale warto o nich pisać skoro osoby odpowiedzialne za wydawanie komiksów zaglądają tutaj.

Offline gobender

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #655 dnia: Październik 12, 2017, 10:34:22 am »


Zawsze jakiś sposób na wytłumaczenie sobie, że wszystko jest w porządku :smile: Niestety w tym przypadku mylisz się, to w dalszym ciągu jest jedynka rzymska. Cyfry nautyczne stosowane są najczęściej na tablicach matematycznych, a ich cechą jest różna wysokość i niejednolita linia pisma.


Obawiam się, ze to jednak Ty sięmylisz. W tym zapisie często jedynka ma właśnie taki kształt, zależy od kroju. Nawet laik moze to szybko sprawdzić. W google pierwszy wynik jaki dostanie to: 

Kijanek

  • Gość
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #656 dnia: Październik 12, 2017, 10:39:39 am »
Akurat takie szczegóły mi nie przeszkadzają, ale warto o nich pisać skoro osoby odpowiedzialne za wydawanie komiksów zaglądają tutaj.
To po co te posty?
Nie ma całości nie wiesz jak będzie finalnie wyglądać.
Bicie piany o cyferkę na grzbiecie, gdzie w środku mozaika - wydruk w postaci siatki kwadratów - typowe dla wydań przewidywanych na ofset,
@ gobender
uprzedziłeś mnie.


Offline Mawer

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #657 dnia: Październik 12, 2017, 10:48:17 am »

@ gobender
Nie musisz wrzucać screenów, doskonale wiem jak wyglądają cyfry w takim zapisie.Stosowanie cyfr nautycznych ma sens w długich ciągach żeby było przejrzyście, a nie w numerowaniu tomów. W tej sytuacji bardziej prawdopodobne jest to, że została użyta cyfra rzymska, choć obie wyglądają tak samo, bądź podobnie.


To po co te posty?

Przeczytaj uważniej to się dowiesz po co i do kogo skierowany był mój post. Ja również mogę zapytać po co twoje posty? Jaki mają sens?
Nie wiem czy tutaj było to zgłaszane, czy na fb, nie mniej jednak w pierwszym tomie fatale czcionka na grzbiecie była w innym kolorze od pozostałych tomów i nagle w dodruku poprawili to, czyli jednak niektórzy zwracają uwagę na tego typu różnice.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2017, 10:55:17 am wysłana przez Mawer »

Kijanek

  • Gość
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #658 dnia: Październik 12, 2017, 10:57:00 am »
@ up
Jest też coś takiego jak wizja wydawcy, grafika lub licencji, która może nawet określić Ci grubość nitki użytej do zszycia arkuszy. Mi osobiście podoba się to logo z Absoluta, czemu go nie użyli? Komiksu nie kupię, nie ze względu na "błędy w druku" tylko że nie trawię tego komiksu i w dużej mirze Ennisa i oraz nie podobają mi się rysunki Dillona, mimo że serię znam . Jak co nikt nie kazał kupować Ci tego komiksu[size=78%].[/size]


Offline gobender

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #659 dnia: Październik 12, 2017, 11:09:50 am »
Dowiemy się czy to był błąd czy nie po premierze 3 tomu.

 

anything