trawa

Autor Wątek: Kaznodzieja  (Przeczytany 176306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #615 dnia: Kwiecień 19, 2017, 12:58:58 pm »
Teraz jeszcze tylko Hellblazer

Egmont wydający ponad 20 tomów Hellblazera? To by zamykało temat "końca prosperity", heh.

EDIT:

Nie marudzę, myślałem o upgrade mojego starego Preachera więc w sumie Egmont idealnie się wpasował. U mnie jest pełne posi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2017, 01:17:54 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Murazor

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #616 dnia: Kwiecień 19, 2017, 01:43:15 pm »
Też się cieszę :smile: nie jest to mój numer 1 z Vertigo, ale bałem się, że cała linia wydawnicza wyhamuję po Y i Skalpie, a tu nowa stara seria :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #617 dnia: Kwiecień 19, 2017, 01:49:15 pm »
Ja także się cieszę a serię znam prawie na pamięć  :smile: Ale i tak myślę że Egmont najlepsze zostawił na koniec.

Offline arczi_ancymon

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #618 dnia: Kwiecień 19, 2017, 02:11:55 pm »
Pozbyłem się amerykańskiego deluxe'a bez żalu, bo niby było tak ekskluzywnie, a papier i kolor druku pozostawały sporo do życzenia. Na szczęście jestem przekonany, że u Egmontu będzie lepiej. I bez zakichanej obwoluty ;)

W innym wątku ktoś poruszył kwestię tłumaczenia... Czytałem pierwsze wydanie Kaznodziei i jakoś nie pamiętam, abym miał jakieś uwagi. Co jest w nim niby nie tak? Mało prawdopodobne, aby Egmont pokusił się choćby o korektę.

Offline misiokles

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #619 dnia: Kwiecień 19, 2017, 02:20:15 pm »
Pewnie źle oddano irlandzki akcent wampira.

Offline donTomaszek

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #620 dnia: Kwiecień 19, 2017, 02:35:09 pm »
Ja mam wydanie 6 tomowe w sc i bardzo je sobie chwale. Papier co prawda jest cienki (nie bardziej niz w oryginalnych marvelach wydawanych obecnie), ale przynajmniej zajmuje mniej miejsca na polce. Preacher to dobry komiks, ale nie z tych, ktore musze miec na grubej kredzie, w twardej oprawie, ze zlotymi obiciami.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline pawelcd

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #621 dnia: Kwiecień 19, 2017, 02:45:38 pm »
Najlepsza wiadomość roku 2017 ! Wielka radość

Offline arczi_ancymon

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #622 dnia: Kwiecień 19, 2017, 03:16:01 pm »
Egmont wydający ponad 20 tomów Hellblazera? To by zamykało temat "końca prosperity", heh.

Wydali mniej więcej tyle Baśni, więc nie jest to nic totalnie niemożliwego, ale obstawiałbym, że nie dojdzie do tego w najbliższych dwóch latach - jest jeszcze trochę serii Vertigo o większym potencjale sprzedażowym.

Offline perek82

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #623 dnia: Kwiecień 19, 2017, 07:33:54 pm »
Ja mam wydanie 6 tomowe w sc i bardzo je sobie chwale. Papier co prawda jest cienki (nie bardziej niz w oryginalnych marvelach wydawanych obecnie), ale przynajmniej zajmuje mniej miejsca na polce. Preacher to dobry komiks, ale nie z tych, ktore musze miec na grubej kredzie, w twardej oprawie, ze zlotymi obiciami.
 :wink:


Mam dokładnie tak samo. Kiedyś jak czytałem opinie o tym komiksie, to taki sobie zrobiłem apetyt, a po przeczytaniu czułem mega niedosyt. Komiks bardzo dobry, ale przez poziom oczekiwań troszkę się rozczarowałem. Teraz właśnie kończę drugie podejście do tej serii i czyta się to bardzo fajnie, nawet troszkę mnie wciągnął bardziej niż za pierwszym razem, ale nadal stoi to u mnie niżej niż np. Doom Patrol czy 100 naboi, o Potworze nie wspominając. Również pierwszy tom DMZ zrobił mi apetyt.


Kto nie czytał, oczywiście niech kupuje, albo poszuka okazji na allegro, bo jak czytam pojawiają się oferty w rozsądniejszych cenach niż wcześniej.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline misiokles

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #624 dnia: Kwiecień 19, 2017, 08:20:17 pm »
Hej, jak czytaliśmy Kaznodzieję byliśmy ponad 10 lat młodsi! Jeszcze nie przeczytaliśmy tylu komiksów, jeszcze nie wyrobiliśmy sobie wysublimowanego gustu, jeszcze nie było okazji porównać komiksu z innymi podobnymi pozycjami. Dlatego bardzo dobrze pamiętamy efekt "wow" sprzed tylu lat i zabierzemy go ze sobą do grobu, mimo że Kaznodzieja zapewne zestrzał się jak wiele innych tytułów.

Offline donTomaszek

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #625 dnia: Kwiecień 19, 2017, 09:10:46 pm »
Dokladnie.
Pamietam, czytajac to na studiach lata temu, jak bardzo obrazoburczy mi sie ten komiks wydawal. Zwlaszcza tom Dumni Amerykanie i ukazany po raz pierwszy zwiazek Aniola i Diablicy wraz z jego konsekwencjami. To byl jeden z pierwszych takich tytulow w PL - miesity, brutalny oraz przede wszystkim bluznierczy, wiec powodowal opad szczeny z automatu. Lektura po latach nie przysparza, az tak intensywnych wrazen. Szczerze mowiac, po bardzo mocnym poczatku, poziom mniej wiecej od polowy serii zaczyna systematycznie leciec do dolu. Koncowka jak na taki tytul jest nad wyraz slaba. Nie zmienia to jednak faktu, ze Preachera warto przeczytac i samemu wyrobic sobie zdanie. 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline starcek

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #626 dnia: Kwiecień 20, 2017, 01:10:17 pm »
Właśnie kończę serię i mam poczucie, że im dalej w las, tym bardziej się pogubiono, marnując świetny początek. I nawet jeśli końcówka rzuci mnie na kolana, to jednak ten tytuł nie zostanie na półce do powtórnej lektury.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline raf82

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #627 dnia: Kwiecień 22, 2017, 04:54:55 pm »
10 centów to przesada max 5 centów. Ale to porównanie trochę nie na miejscu - nie ten rocznik, inna inflacja... Ale jak ktoś ceni sobie za 13 tomów 700-1000zł, a teraz wychodzi wznowienie które po rabacie wyjdzie max. 250-300 za komplet w lepszym wydaniu to chyba są jednak Janusze.

Offline absolutnie

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #628 dnia: Kwiecień 22, 2017, 05:18:32 pm »
trochę tego narzekania na allegrowiczów nie rozumiem.


Ja z kolei jestem zdania, że istnienie drogich komiksów, krążących w obiegu wtórnym, to niezbędny składnik rynku komiksowego, ponieważ ich isnienie jest sygnałem, że komiksy są wartościowe i warto w nie inwestować, że nowości trzeba kupować na bieżąco, bo potem będzie ciężko itp.
Jak komiks jest stale obecny na rynku (wydany w dużym nakładzie lub dodrukowany) to ludzie czekają, aż zostanie przeceniony i kupują go z wyprzedaży, czyli - de facto - nie kupują. Zainteresowanie nim maleje lub w ogóle nie rośnie itd.
Komiks, który osiąga na allegro kosmiczne ceny jest darmową reklamą autora, wydawcy i twórczości komiksowej w ogóle.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kosmoski

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #629 dnia: Kwiecień 22, 2017, 05:19:45 pm »
Faktycznie świetna wiadomość, że starcek uważa, że ten tytuł nie zostanie na półce do powtórnej lektury
 :badgrin: :badgrin: :badgrin:   

Właśnie kończę serię i mam poczucie, że im dalej w las, tym bardziej się pogubiono, marnując świetny początek. I nawet jeśli końcówka rzuci mnie na kolana...

I to jest podstawowa wada tej serii, że im dalej w las tym gorzej... I nie, końcówka nie rzuca na kolana (przynajmniej nie na moje)...

 

anything